KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

15 pravd o životě s kočkou

Každý majitel kočky jistě zná těchto čtrnáct základních pravidel a zákonů, kterými se musí váš mazlíček řídit... Eh, pardon. Tohle patřilo do článku o psech. Chtěli jsme napsat: Jistě znáte tato pravidla a zákony, kterými se v soužití s mazlíčkem musíte řídit vy.

...

Shromáždili jsme pravidla života, neodmyslitelně spjatá s životem s touto mňoukající šelmičkou. Souhlasíte s námi?

Zákon kočičího magnetismu

Kočičí srst je přitahována jen k tomu, co kontrastuje s její vlastní barvou. Nesejde na tom, jakou barvu má vaše kočka. Když si pořídíte bílou kočku, budete mít od srsti všechno tmavé oblečení. A naopak.


Zákon kočičího spánku

Kočky spí s milovanými lidmi. Kdykoli. Nezáleží na tom, že vy spát zrovna nechcete. S kočkou budete vždy spát tak, aby to bylo pohodlné jí. I když vám vůbec ne.


Zákon kočičího uklízení

Kočka je nedocenitelný pomocník v péči o domácnost. Nic nezůstane v plochém a rovném stavu déle než pět minut. Nic nezůstane na svém místě.


Zákon kočky hlídací

Kočka dokáže hodiny a hodiny sedět a poctivě hlídat vaši lednici, aby ji nikdo neukradl. Dřív nebo později někdo přijde, lednici otevře a vyndá z ní něco dobrého. Pro kočku, samozřejmě.


Zákon kočičího odporu

Kočičí odpor je přímo úměrný lidské touze přimět ji něco udělat.


Zákon nedosažitelné čistoty

Touha vyválet se v hlíně přichází ihned po domytí.


Zákon nekonečné komprese

Kočka může vypít libovolné množství mléka a sníst libovolné množství jídla, a to i v případě, že objem pití a jídla mnohonásobně převyšuje objem kočky. Do kočky se vejde všechno. Nikdy nemá dost.


Zákon odhadování cennosti

Touha kočky poškrábat nábytek je přímo úměrná jeho hodnotě. Kdo by si taky chtěl škrábat drápky o staré ošklivé křeslo určené k vyhození, že?


Zákon kočičí setrvačnosti

Kočičí tělo se nachází na stejném místě a ve stejné poloze tak dlouho, dokud se sama kočka nerozhodne jinak.


Zákon kočičího prodlužování

Kočičí tělo se během spánku prodlužuje. V jednu chvíli se sice kočka dokáže vecpat do krabičky od čaje, ale v druhé nutně potřebuje celou postel pro sebe. Tedy skoro celou. Můžete se vyspat na jejím krajíčku.


Zákon kočičího dosahu

Kočka se postupem času dostane kamkoliv. Pokud tam je něco zajímavého.


Zákon kočičí všudypřítomnosti

Kočka se umí nacházet na dvou místech zároveň. Přinejmenším. Musí být všude. Jakékoli prázdné místo je její místo.


Zákon kočičího zájmu

Kočičí zájem o vás je nepřímo úměrný vaší snaze zaujmout ji. Čím víc se snažíte, tím víc ona dává najevo nezájem. Ale zkuste na ni zapomenout a začít se věnovat něčemu důležitému.


Zákon kočičí gravitace

Vidina kočičí přepravky anebo krabičky léků dokáže kočku přimět překonat zemskou gravitaci a zmizet z povrchu zemského. Nebo se dokonce teleportovat. Samozřejmě co nejdál od vás.


Zákon kočičí neviny

Kočka dokáže vzbudit pocit viny u kohokoli. A to i v případě, že na vině je sama kočka. Nakonec se jí stejně půjdete omluvit. S dlaní plnou dobrot.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek