KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

16 nejnebezpečnějších psích plemen

Pes provází člověka již od pradávna. Říká se o něm, že je jeho nejlepší přítel. Avšak pes odjakživa nebyl pouze neškodným domácím mazlíčkem, a proto se řada plemen pro tuto roli příliš nehodí, anebo vyžaduje velmi kvalitní a důsledný výcvik (zpravidla profesionální).

...

Pracovní využití psů je mnohostranné - od loveckých či pasteveckých přes záchranné a policejní služby až k psům, kteří pomáhají lidem s různorodými handicapy. Každý pes může být za určitých podmínek nebezpečný, ale někteří jsou přirozeně nebezpečnější než ostatní. 

Nedostatečná socializace a špatný výcvik můžou transformovat vašeho roztomilého miláčka na nebezpečné zvíře. Pokud hledáte mírumilovného psa, který by neublížil ani mouše, ale nemáte čas řádně jej vycvičit a vychovat, těmto 16 plemenům se rozhodně vyhněte:

1. Pitbull

Původně byl tento americký psík určen pro štvanice býků a medvědů. Pes je nebojácný a má rád každého protivníka. Svou kořist drží v čelistech, dokud ji nezabije. Proto je dnes nejčastěji využíván jako bodyguard a na psí zápasy. Pozor - není oficiálně uznaným plemenem a v rukou špatného a nezkušeného majitele může být velice nebezpečný.


Foto: Wikimedia

Co dokáže Pitbull:

2. Dobrman

Pokud má tento pes profesní výcvik, je to skvělý ochranář, vždy věrný a inteligentní. I přesto není nejvhodnějším psem pro ochranu vaší rodiny. Když je drážděn, může začít být agresivní. Pokud ignorujeme jeho výstražné štěkání, neváhá zaútočit.


3. Československý vlčák

Jak už samotný název napovídá, jde o plemeno vzniklé zkřížením německého ovčáka a karpatského vlka. Každý pes, který je křížený s vlkem, je přirozeně velmi agresivní. Tento druh vlčáka je velmi temperamentní, vytrvalý a aktivní pes milující pohyb. Dříve byl využíván především pro armádní účely, především pro pohraniční stráž. Dnes je to všestranný pracovní pes. Ale pozor – takový vlčák vyžaduje velmi kvalitní výcvik.


4. Bully kutta

Ve světě toto plemeno nazývají pákistánským buldokem, tedy z evropského Pakistani bully dog (pákistánský býčí pes). Bully kutta je silný, vytrvalý a mrštný pes. Stavbou těla připomíná předky německého a evropského mastifa, proto jsou představitele tohoto plemene velice agresivní a obtížně se trénují. Mezinárodní kynologická federace (FCI) ho dosud neuznala.


Foto: Wikimedia

5. Rotvajler

Plemeno psů je známé jako velmi útočné. Rotvajler má extrémně silný stisk a díky tomu je řazen mezi světově nejagresivnější psy. Toto plemeno není vhodné jako domácí mazlíček, uplatní se spíš jako spolehlivý hlídač. 


Rotvajler a 2,5m vysoký plot:

6. Americký buldok

Americký buldok je psí plemeno vyšlechtěné převážně k býčím zápasům. Pes s čtvercovou hlavou a širokou hrudí se vyznačuje silnou a svalnatou atletickou postavou. Toto plemeno je známé pro jeho výborné hlídací schopnosti, oddanost a schopnost porozumění. Majitelé si však musí dát pozor na jeho vrozenou tvrdohlavost, která může přinutit psa k útoku i na svého pána. To je zřejmě rovněž důvodem, proč není americký buldok rovněž oficiálně uznané FCI.


ČTĚTE TAKÉ: Jak zvířata pomáhají lidem?

7. Kanárská doga

Velký pes, který dobře reaguje na povely pána a je určen především na hlídání a zahánění hospodářských zvířat. Kanárská doga vyžaduje včasnou sterilizaci a stálý výcvik. V opačném případě bude pes velmi agresivní a těžko zvladatelný.


Foto: Wikimedia

8. Anglický bulteriér

Bulteriéři disponují mimořádně svalnatým tělem, čímž budí dojem mohutnosti. Jsou známí svým temperamentem, oddaností a odvahou. Avšak i dobře vycvičený a správně vychovaný bulteriér může bezdůvodně zaútočit na svého pána.


Foto: Wikimedia


Foto: Wikimedia

I bojové plemeno může být domácím mazlíčkem, ale je potřeba věnovat mu potřebnou výchovu a výcvik:

9. Rhodéský ridgeback

Ridgeback - původem z Jihoafrické republiky a byl vyšlechtěn jako lovecký pes. Je to velmi moudrý a přátelský pes, avšak velice agresivně reaguje na cizí lidi.


Foto: Flickr (CC BY 2.0)

10. Tosa-inu

Tosa-inu je velmi statné a impozantní plemeno, které bylo původně vyšlechtěno v Japonsku jako bojový pes. Tosa-inu je velice sebevědomý, vyrovnaný, inteligentní a klidný pes. I přesto je v některých zemích chov tohoto plemena zakázán.


Foto: Wikimedia

11. Dalmatin

Dalmatin patří k nejstarším psím plemenům na světě, původem pochází z Chorvatska. Toto plemeno je velmi živé, aktivní a potřebuje hodně výcviku. Dokáže svého pána chránit za každou cenu. Tato vrozená věrnost a houževnatost asi napomáhá řadit se mezi nejhrozivější psy. Jsou navíc inteligentní, mají vynikající paměť a silný pud sebezáchovy.


12. Německý boxer

Boxer je velmi statným plemenem, které se odjakživa používá k lovu i obraně. Postupem času byl stále častěji využíván jako služební a rodinný pes. Nemá sice tak agresivní povahu jako dalmatin, ale může být velmi nebezpečný.


ČTĚTE TAKÉ: Vojenský pes zraněný v Afghánistánu obdržel v Londýně nejvyšší vyznamenání

13. Čau čau

Čau čau má stejně jako dalmatin velmi starý původ a pochází z Číny. Tibetští mnichové ochočili plemeno čau čau k hlídání lamp a Číňané dokonce upravovali jejich maso jako pokrm. Tento pes sice vypadá jako plyšová hračka, ale může být velmi agresivní. Je tvrdohlavý a uznává pouze jednoho pána.


14. Aljašský malamut

Tito psi jsou velmi milí, dobrosrdeční a aktivní. Pokud jsou znudění, mohou začít ničit, na co přijdou.
Aljašský malamut se vyznačuje svou odolností a spolehlivostí. Potřebuje hodně výcviku, pohyb, pozornost a samozřejmě neustálou péči.


Foto: Wikimedia

15. Husky

Sibiřský husky je menší kompaktní pes. Není to typ na mazlení ani nevinné hraní. Husky je velmi elegantní pes, který překypuje energii, má rád svobodu a při dobrém výcviku je oddaný svému pánovi. Podle nejnovějších studií zřejmě není příliš spolehlivý pro účely hlídání a ochrany.


16. Německý ovčák

Německý ovčák pochází z Německa a je nejrozšířenějším plemenem psa na světě. Nejvíc je využíván ve službách policie, armády a kinematografie. Jde o jednoho z nejsilnějších a nejobratnějších psů, jehož stisk může mít sílu i 1060 Newtonů. U ovčáka je třeba dbát na řádnou výchovu, neboť má vrozenou chuť útočit nejen na zvířata, ale i na lidi.


Španělští K9 v akci:

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (168 příspěvků)

Komentáře (168)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Kristepane, proč se někdo neustále pokouší psát o psích plemenech, když maximálně projel atlas psů na hafici.cz :-D Informace jsou nepřesné, závádějící a někdy i nepravdivé. Obraty jako je "druh vlčáka" jsou opravdu na úrovni, snad plemeno vlčáka :-D Druh je základní kategorie biologické nomenklatury. Označuje se dvouslovným vědeckým názvem, jako např. Pes domácí. Téměř u každého plemene je nehorázný nesmysl, který tu s dovolením vypíchnu. 1. Pitbul - "Původně byl tento americký psík určen pro štvanice býků a medvědů." - ne, americký pitbulteriér se k těmto druhům zápasu nikdy nepoužíval. 3. Československý vlčák - "Každý pes, který je křížený s vlkem, je přirozeně velmi agresivní." - co je to za nesmysl? "Dříve byl využíván především pro armádní účely a pohraniční stráž." - Ačkoli ČSV vznikal v rámci ČSLA, nikdy nebylo v záměru vyšlechtit nové plemeno tak, jak to měl za úkol např. generál Medvěděv v Centrální škole služební kynologie a šlechtitelské stanici Rudá hvězda. Ing. Hartl chtěl křížením psa s vlkem ověřit, zda se vylepší fyzické a regenerační schopnosti psa. 4. Bully Kutta - celé je to špatně od názvu, přes připomínku, že je agresivní, protože: "Stavbou těla připomíná předky německého a evropského mastifa". V nomenklatuře FCI je jen anglický mastif a neřekl bych, že je toto plemeno zrovna příkladem agresivního plemene. Netuším, jak tělesný rámec může mít jakoukoli spojitost s povahou plemene. Když už, tak konstituce má jistou spojitost s nervovou soustavou, ale řekl bych, že k agresivitě má sklony spíše jemný typ, ne lymfatický, jehož jsou zmiňovaná plemena typickými zástupci. Etymologie názvu pákistánské dogy je vykládána různě. Pravděpodobně se jedná o odvozeninu z anglického bull (býk) a hindského kutta (pes). Je tedy synonymem pro evropského bullenbeißer (býkohryz) či bulldog (býčí pes). V jazyce hindī (hindština) však lze vystopovat výraz Baṛā kuttā – velký pes. Odkaz na původní jazyk je spojován s názory o pradávné čistokrevnosti plemene – respektive linií tzv. Pure Bully Kutt
Souhlasím se vším, z vlastní zkušenosti můžu říct, že psi křížení s vlkem jsou spíš "strašpytlové"... prostě se konfliktu vyhnou...
Mimochodem, mohl byste uvést na pravou míru i "neoficiálnost" pittbulla? Měla jsem za to, že Pittbull Teriér je oficiální plemeno... Nebo se pletu?
Si spletli pitbula s bulldokem, ten byl šlechtěn k zápasům s byky
Vážený pane Riho, děkuji za Vaše vyjádření k tomuto nesmyslnemu, až trapnemu článku. Nechápu jak se k plemenum může vyjadřovat někdo, kdo ví o psech naprosté nic. Bohužel odraz naší současné společnosti mystifikace a lži ji vládnou. Autor článku nejen, ze špini plemena jako taková, ale jak jste napsal škodí majitelům. Každopádně článek je opravdu snuska nehoraznych lži a nesmyslů. Článek by mel byt stáhnut uz jen za to, ze jak jste správně napsal propaguje týrání zvířat. Pravda pro mě taktéž nesmyslný zákon, ale je tu, musíme ho respektovat. Nebo by si autor měl vzít pastelky a premalovat uši... Na druhou stranu tyto nesmyslne slinty mohou mít i pozitivní vliv. Víte jaký? Že po přečtení tohoto článku by mohli zájemci, kteří si psa kupují jen podle obrázku aniž by si vůbec zjistili dle standardu, informaci od chovatelů co si kupují za plemeno. Potom to totiž dopadá tak, ze si se psy nedokážou poradit a poslouchají další rady rádoby psychologů psích duší typu Desensky....
http://zoom.iprima.cz/clanky/zakazat-pitbully-jaci-jsou-doopravdy-tito-psi
Máme doma už třetí fenku rhodézského ridgebacka, v roce 1997, když jsme si pořídili tu první, jich bylo na Karlovarsku sotva pět. RR, jak tuto rasu lidé často označují v inzerátech, je trefná zkratka - protože pro mne je to Rolls Royce mezi psy. Rychlý téměř jako chrt, nesmírně obratný (není pro něj problém se v plném běhu během zlomku sekundy otočit a letět na druhou stranu), dokáže přeskočit bez dotyku až dva a půl metru vysokou překážku. A navíc téměř neštěká a VŮBEC nezapáchá. To všechno jsou vlastnosti, které byly u RR úmyslně vypěstovány, aby mohl úspěšně pomáhat při boji afrických osadníků se lvy, kterých se prokazatelně jako jediný pes na světě nebojí a ve smečce jej dokáže vypudit z křovin a nadehnat před zbraně lovců, aniž by utrpěl zranění. V domácnosti je ridgeback naprosto bezproblémový, jen s ním musí mít člověk déle než rok trpělivost - dospívá totiž poměrně pozdě, je to prostě věčné štěně. Aspoň já tuto zkušenost za 20 let, co mám tu čest mít doma rhodézského ridgebacka, udělal. A teď to nejdůležitější na závěr: nevím, jak je tomu dnes (pár let po tom už nepátrám), ale v době, kdy byly dokonce až ve sněmovně ČR snahy zařadit tohoto fenomenálního LOVECKÉHO PSA do idiotského seznamu bojových plemen (pro která měla platit zvláštní pravidla chovu), nebyl NA SVĚTĚ zdokladován jediný případ napadení člověka rhodézským ridgebackem s vážnými následky, natož pak smrtí! Pro zajímavost: v České republice v té době (je to asi 10 - 11 let nazpátek) bylo DEVĚT Z DESETIi vážných napadení člověka psem dílem německého ovčáka - ne pitbulla či bullteriéra, jak je pravidelně lidem předhazováno...
Toto môže napísať len človek čo nemá o psoch ani šajnu. Keď už niečo také chce napísať, tak by si mal získať pravdivé policajné štatistiky o pohryzení psom, pretože kôli takýmto blbom a takýmto článkom si zase ľudia vytvoria obraz o plemenách psov, ktoré nie sú pravdivé...
být chována nezměněna po dlouhé věky. A u tohoto plemene konkrétně, by mě zajímalo, kolik napadlo lidí, že si zasloužilo místo v tomto nesmyslném žebříčku. 5. Rotvjler - "Rotvajler má extrémně silný stisk a díky tomu je řazen mezi světově nejagresivnější psy." - Nechápu jakou má souvislost síla stisku čelistí a povaha, navíc si prosím uvědomte, že dle výzkumů je PRŮMĚRNÁ síla lidských čelistí zhruba 600 newtonů (N), což odpovídá tlaku 60kg působících na 1 cm² povrchu zubu. Ta maximální se pohybuje u mužů okolo 200 kg-1 cm² ,u žen je to o 50kg méně. Psi a jiné psovité šelmy jsou na tom se silou stisku čelistí podobně jako člověk, průměrně 1200 newtonů (120kg/1 cm²) . U psů je však síla přenášena ve směru páčivém vůči povrchu zubů (Canino sectorial komplex). V porovnání k tomu u člověka se přenáší tlak při žvýkání rovnoměrně ve směru kolmém vůči povrchu zubů.Stoličky člověka jsou tvz. bunodontní (žvýkací plošky jsou ploché, určené k rozžvýkání potravy) ,přenášený tlak se rovnoměrně přenáší a rozkládá z jedné široké plochy na druhou.Pro chrup šelem jsou charakteristické zašpičatělé zuby. Skusový tlak se tudíž nerozkládá jako u člověka do plochy, ale soustřeďuje se bodově s daleko větší účinností do menšího prostoru v zašpičatělé části zubů. Právě zmiňovaný rotvajler má v čelistech sílu cca 1700 newtonů (170kg/1 cm²), tedy o něco méně než silný muž. 6. Americký buldok "Americký buldok je psí plemeno vyšlechtěné převážně k býčím zápasům." - opět tvrzení, které se nezakládá na pravdě. K býčím zápasům je vyšlechtěný anglický buldok, který se dostal s osadníky na americký kontinent, kde sloužil jako všestranný pes (lov, hlídání, práce s dobytkem) na farmách. "Majitelé si však musí dát pozor na jeho vrozenou tvrdohlavost, která může přinutit psa k útoku i na svého pána.To je zřejmě rovněž důvodem, proč není americký buldok rovněž oficiálně uznané FCI." - Rovněž se nedomnívám, že by FCI neuznalo amerického buldoka kvůli agresivitě, je pravda, že je zařazen do skupiny N-FCI, ale je zde společně i pražský krysař
pražský krysařík a ruská barevná bolonka, zřejmě neuznáni z toho samého důvodu :-) 7. Kanárská doga "Kanárská doga vyžaduje včasnou sterilizaci a stálý výcvik. V opačném případě bude pes velmi agresivní a těžko zvladatelný." - obavám se, že k tomu mohu říct je, že člověk by neměl používat cizí termity, když je nezná suterénně nebo není v dobré konvici, protože je zde veliké rizoto, že to skončí fiatem. Každý se tváří jako suvenýr, ale vrátí se mu to jako buzerant! 8. Anglický bulteriér "Avšak i dobře vycvičený a správně vychovaný bulteriér může bezdůvodně zaútočit na svého pána." - viděl pan autor někdy bulteriéra? 9. Rhodéský ridgeback "Je to velmi moudrý a přátelský pes, avšak velice agresivně reaguje na cizí lidi, a pokud jej majitel nemá zcela pod kontrolou, může na ně zaútočit i bez předchozí provokace." - zde si autor poněkud protiřečí. Moudrý a přatelský pes, kterýútočí i bez předchozí provokace? 11. Dalmatin "Tato vrozená věrnost a houževnatost zřejmě dalmatinům navzdory jejich na první pohled neškodnému vzhledu napomáhá řadit se mezi nejhrozivější psy." - dalmatin je skutečně zářným příkladem nejhrozivějšího psa. 12. Německý boxer "Nemá sice tak agresivní povahu jako dalmatin, ale může být velmi nebezpečný." - ne nemá. Agresivita, zlá povaha, záludnost, nespolehlivost, nedostatek temperamentu a zbabělost jsou vady, které boxera vyřazují z chovu. 13. Čau čau "Tibetští mnichové ochočili plemeno čau čau k hlídání " - Není zcela jasné, odkud plemeno pochází. Jedni tvrdí, že je to starobylé čínské plemeno, existuje však i názor, že se čau čau do Číny dostal jako pes Tunguzských a Mongolských kočovných kmenů. Jisté však je, že byl kdysi v Číně velmi rozšířen. Jeho domovinou je pravděpodobně území, které sahá od polárního kruhu k jihu přes celou Čínu. Byl chován na dvoře čínského císaře Ling Ti, kde byl používán k ochraně paláce a lovu. Je pravda, že čau čau byl také chován v budhistických lámských klášterech, ale jisté je, že si jej zde neochočili. V historii psích plemen uznaných FCI
pouze jediný případ ochočení zdivočelého plemene, a to je uruguajský cimarron. Existuje pak ještě kanaanský pes, dingo a pár plemen páriů, ale jistě ne čau čau. 14. Aljašský malamut "Aljašský malamut se vyznačuje svou odolností a spolehlivostí." - zvláštní obrat pro psa, to bych čekal spíše pro Volkswagen Passat 1.9 TDi :-D 15. Husky "Podle nejnovějších studií zřejmě není příliš spolehlivý pro účely hlídání a ochrany." - zřejmě nákladná studie expertů z USA :-D 16. Německý ovčák "Nejvíc je využíván ve službách policie, armády a kinematografie." - myslím, že film 101 zuřivých dalmatinů, připravilo o první místo v kinematografii komisaře Rexe i Rin Tin Tina spolehlivě :-D Ačkoli nemám ve zvyku snižovat práci jiných autorů, je myslím nasnadě, vážený Eurodeníku, že tento článek je neskutečná laická slátanina. Sice je ve své podstatě úsměvný, kdyby však neohrožoval svými závěry zmiňovaná plemena a jejich majitelům nepřipravoval horké chvilky při venčení zuřivého dalmatina, útočného bulteriéra nebo agresivního boxera. Proto prosím příště zvažte spolupráci s tímto kynologickým expertem. S pozdravem Martin Říha
A to říká ten, který aktivně sdílí (a snad i tomu věří) lživé články s pofiderních webu a dezinformačních blogů jako jsou zvedavec, vlastenekenoviny, parlamentnilisty, ac24, svobodneforum...
Úplně přesně napsáno, autor je totálně mimo, vůbec by se neměl k problematice plemen psů raději vyjadřovat!!
Průšvih ovšem je, že tenhle paskvil už běhá po sociálních sitích a nejedna útlocitná povaha, která má navíc od mládí problém s jakýmkoliv psem na ulici, ho akceptuje a přeposílá dalším podobně "postiženým" jedincům :-(
Je zajímavé jak zde vypadá hodnocení. Někdo napíše relevantní informace a podložené informace, navíc je to autor několika odborných publikací o psech, a jeho příspěvky jsou hodnocené jako nepřínosné? Asi to tu sleduje opravdu veřejnost chtivá objektivních informací :)))
Čím je podložená informace ze např americký buldok je non FCI protože je to dle autora článku téměř zabiják?! To je hodně špatný vtip. Autor článku ví o kynologii naprosté prd
No tak si poříď psa
Len totálny ignorant a človek absolutne neznalý problematiky je schopný z hlavy (úmyselne neuvádzam mozog(mám isté pochybnosti o jeho existencii u autora)) vylúčiť podobné exkrementy.
Četl jste vůbec článek o 16 nejagresivnějších psech, pokud u nich paniček jako vy zanedbá výcvik?
Tento článek se mi zdá jako snůška nesmyslů! Mám 30ti letou zkušenost se psy plemene dobrman a rotvajler a u těchto plemen jsou zde vyložené nepravdy a zavádějící informace. U ostatních plemen nemohu posoudit neb jsem je nikdy nechovala. Znám některé pouze ze cvičáku, ale i tak se mi nezdá, že by informace o nich zde byly pravdivé. Pokud ovšem článek není myšlen jako nadsázka. Potom se to povedlo. Některé popisy jsou více než úsměvné! :-)
Když něco neznáš, napiš o tom článek! Autor/ka je zcela mimo nejen s plemeny, ale též jejich popisem. Jakou má souvislost stavba těla a síla stisku? Velikost psa ovlivňuje povahu? Malamut jako agresor? A musí se s ním hodně cvičit? Osobně jsem vycvičeného malamuta nepotkala... Ten pes má prostě tahat... A husky není podle "nejnovějších" studií vhodný k hlídání. No, to ale nebyl nikdy. Ten pes to opravdu nemá v popisu práce. Boxer je velmi statný pes. Jo? Který? Asi nový poddruh německého boxera. Bully kutta - viděla ho osobně autorka někdy, že tak zasvěceně popisuje povahu? Vůbec to plemeno neznám... Atd. Mohla bych napsat něco o štěpení jádra. Atomové fyzice totiž absolutně nerozumím. A jako promo fotku použij něco, co je porušením zákona viz: Dne 1.4.2004 nabyla účinnosti novela zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, která nově upravuje pojem propagace týrání. Pojem propagace týrání je upraven v ustanovení § 4a.
Ty jo, to psal novinář, který chtěl vyrobit senzaci? Část o RTW a Dobrmanech mě docela pobavilo, jsem s nimi dost často ve styku a pokud se nezachovám agresivně vůči „jeho směčce“, tak mě prostě jen pozorují. Německého Boxera mám doma a klidně bych ho nechal u mimina (ono je to jediné služební plemeno, které se bezvýhradně doporučuje k dětem). 99% chování psa je ve výchově. Kupodivu statistiky o počtu pokousání vedou jezevčíci. Jenže když člověka 20× kousne jezevčík, tak se nic neděje. Jakmile jednou kousne RTW, tak mají co vysílat hlavní televize, samozřejmě bez vysvětlení, co tomu úroku předcházelo.
Zajímalo by mě, z jakých informací byl tento článek napsán. Sama vlastním Československého vlčáka a je to mazel. Ve třech letech má složené zkoušky jak z NZŘ, tak i z MZŘ, dokonce i zkoušku z Obedience. Znám spoustu ČSV, kteří jsou milí a pracovití. Mají složené zkoušky terapeutické, záchranářské. ČSV je i velmi úspěšný na výstavách. Kdyby to byl zabiják, jakého tu z něj děláte, nebyl by vpuštěn do závěrečných kol výstav, nebyl by schopen zachraňovat a cvičit po boku dalších psů. Neposuzujte psi podle plemene, je spousta RTW, ČSV, ... co jsou přítulní, milí. Na druhou stranu znám spoustu problémových ratlíků, labradorů, čivav, ... co dokáží zaútočit a škaredě ublížit.
Pokud chcete psát o nebezpečných plamenech, začněte u člověka. A pokud o psech víte naprosté kulové, což je naprosto patrné z vašeho článku, raději o těch psech nepište.
Nejvtipnější je, jak tady ze sebe ti ochránci a zastánci psů dělají hlupáky. V textu je mnohokrát zmíněno, že všichni ti psi jsou nebezpeční zejména, pokud u nich někdo zanedbá výcvik. Už jste někdy viděli pitbula nebo dalmatina, který má bohužel páníčka debila? Tihle oslové mají kolikrát štěstí, že je nezmrzačí jejich vlastní pes. A dnes si psy kupuje kde kdo, každý druhý mladý pár má místo dítěte psa, samozřejmě má taky hypotéku, takže práce práce práce a na řádnou výchovu psa (stejně jako dítěte) nemá nikdo čas. Jezdím pravidelně na kole a tyhle amatérské pejskaře pravidelně potkávám ... pes mi málem sežere z pod zadku kolo a páníček čumí někam do prčic (ti největší experti nemají ani vodítko na stezce). Je určitě celkem jedno, jestli máte doma čivavu nebo rotvajlera, když se na jeho výchovu vykašlete, bude každý pes nebezpečný pro vás i okolí. Každopádně je komické, jak tady lidi vybuchují, protože si někdo jejich oblíbené plemeno dovolí nazvat nebezpečným, jako by myslel zrovna toho jejich psa nebo jenom vycvičené a poslušné psy :D. Je vidět, jak moc už některým obyčejní psi lezou na mozek, když se o nich jsou lidi schopní zhádat víc, než o hladovějících dětech, globálním oteplování nebo uprchlické krizi...
ale autor popisuje vlastnosti daného plemene, ne jeho výchovu....popisuje ji nicméně velice špatně...jsou to bláboly nepodložené ničím, kde si to autor nastudoval , to by mě fakt zajímalo:-((
Znám spoustu amatérských cyklistů,kteří jsou stejně nebezpeční svému okolí,ne-li víc než ti pitomí pejskaří,kteří vás tak štvou!!!!Globální oteplování a hladovějící děti - to je problém,který čeká na českého cyklistu naštvaného na psy,kteří po něm jdou!!!!!
Každý pes je nebezpečný,když se zanedbá výcvik a výchova,ne jen těchto 16 plemen.A to,co tu píše autor o těchto plemenech...No,je vidět,že je skutečně viděl tak někde na obrázku a vůbec nic o nich neví.Dalmatin a agresor?To je vtip?To už je agresivnejší labrador :-D A podmínka sterilizace k tomu,aby pes byl ovladatelný?No tak to už je vážně moc.Ten,kdo to psal neví nic nejen o konkrétních plemenech,ale o psech celkolvě.
Pokud se zanedbá výchova kteréhokoliv psa, tak pes může být agresivní. To by nemusel psát jen o 16 plemenech. Ano někteří díky své stavbě těla a síle stisku zubů více ublíží. Já sama pejskař nemám ráda nezodpovědné rádoby pejskaře a uznávám, že pro některé psy je nutný zkušený člověk a nebo aby byl svědomitý a se psem opravdu pracoval. Ale to co napsali v článku je hromada nesmyslů.
To je snůška nesmyslů, tenhle článek. Ten , kdo to psal, asi v životě sám žádného psa neměl, minimálně nepřišel do styku ani s jedním z výše jmenovaných plemen. Proboha o tom nepiš, když tomu nerozumíš ! :)
PetrP souhlasím s Vámi, že dnes si pořizují psa i lidé, kteří by jej v minulosti neměli. A lidé co nemají čas na psa a jeho výchovu, by psa mít neměli. Ne jen Vám "nepejskaři" toto znesnadňuje život, ale i nám zodpovědným pejskařům. Každopádně pan Martin Říha, poukazoval na nesmyslnost celého článku a amatéra, který se pokusil vůbec něco takového napsat.
Ten článek si nechám zalaminovat a spolu s fotkou mejch 3 chlapců pověsím na vrata :D
Pusť ty své miláčky ke slepicím a pak tu dej fotku jak jsou mírumilovní.
Krasavci! Gratuluju!
Zdravím, nebudu se tu nejak zdlouhavě rozepisovat, jen by mě zajímalo, co to psalo za neznalé, neinformované a chtě by nejzkušenější pako? Mám zkušenost s více jak polovinou těchto psů.. Tak prosím vás, co to tu píšete za nesmysly? Viděl autor článku někdy živého psa? Je to k smíchu :-D :-D
Četla jste vůbec ten článek? V textu je mnohokrát zmíněno, že všichni ti psi jsou nebezpeční zejména, pokud u nich někdo zanedbá výcvik. Milostivá, pokud máte dost těch jejích článků, proč navštěvujete tyto stránky a zapojujete se do diskuze?
Přečti si to od začátku znovu, aby jsi topochopila.
Chvilku jsem přemýšlela, jestli ten článek není vtip, ale asi ne. Chtěla bych vidět toho, kdo to psal. Soudě podle těch plků to vypadá, že buď nemá doma psa vůbec a nebo má tak čivavu nebo yorka...
Četla jste vůbec ten článek?
Ten článek někdo doopravdy myslí vážně?Takovou snůšku nesmyslů jsem už dlouho nečetla.Psy cvičím už pěkných pár let,prošlo mi rukama spousta plemen i kříženců.Tenhle článek je hovadina i kdyby se jednalo jen o pokud o vtip,natož,když je myšlen vážně.Autorovi bych velmi doporučila,aby si o psech něco zjistil,i deálně nás někdy navštívil na výcviku,asi by se velmi divil :-D
Kdo to psal???
Nějakej ALE :-) Já jsem Alexander, ale nepsal jsem to :-)
Tak tohle je moc
Ten kdo psal tenhle článek je asi uplnej debil... Pitbul je nebezpečnej max tim ze vás láskou k smrti ulíže.. Je vidět, že o psech nic nevíte a ste jen ten co někde něco slyšel a nebo viděl v novinách... Jedinej kdo je nebezpečnej je člověk!! A když už chcete psát o nebezpečnejch psech, tak byste mel psát o čivavách a jorkšírech...Majitelé těchto psů si myslí, že když maj malýho psa tak nemusí poslouchat a muze si delat co chce!! Vždy když sem šla se svoji piťandou na procházku, tak všude důchodci s těma jejich malejma ratlama který na vás startovali už z dálky a přitom já a moje piťanda sme jen procházeli a vůbec si jich nevšímali..
Nadávat umí každý hlupák, ale napsat tak pěkný článek, že to projde redakcí a ta to schválí, to jen tak někdo nezvládne. Takže článek můžete ohodnotit podle svého názoru, ale neměli byste urážet a sprostě nadávat!
Pěkný článek? Nějak si fandíte... Redakcema dneska projde právěže kdejaká blbost..a čim větší tim lepší
Tento článek je podle mě nesmylný. Máme už druhého dobrmánka a nikdy sme od nej nedostali nic jineho než lásku. Znám i další plemena a nikdy jsem snima neměla špatnou zkušenost :)
Autor/ka uveřejněním fotografií kupírovaných psů zcela jednoznačně porušuje Zákon č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání, tudíž sám/a prokazuje, že o problematice chovu psů neví vůbec nic, takže její článek je roven použitému toaletnímu papíru
Naprosto souhlasím s Martinem Říhou, krásně to popsal. Autor článku pouze mate lidi a vyvolává úplně zbytečnou paniku, a to bez hlubší znalosti jednotlivých plemen. Za ten článek by se měl stydět.
Krvelačná bestie pozor.. -_-
To snad nemyslíte vážně,t akto krasného pejska, pomluvit! Styďte se!
ten kdo to psal neměl nikdy psa a dost možná ani kočku...
Pitbull je velice nebezpečné plemeno, a proto ta moje spí s kocourem v posteli, tak moc je nebezpečná :D :D
Tento článek mě dosti pobavil :D Proč tam není jezevčík nebo taková plemena?? Kamarádku mi pokousal když byla malá jezevčík a nic se neřešilo, protože je to přece malej a přítulnej pejsek, a to že měla 10 stehů na tom nic neměnilo :D :D Pan nebo paní autor/ka by si měl/a uvedomit že jde jen a pouze o VÝCHOVU psa!!! Ano, některá plemena potřebují důraznější výcvik, ale pořád se tu bavíme o VÝCHOVĚ ne agresivních plemenech!!! Je to jako s dítětem pokud vychováte dítě špatně nebo vůbec tak co z něj bude?Grázl!! Stejné je to u psů!! Známá má rotwailera a pitbulla a jen se synem přijdeme hned se rozeběhnou a začnou syna olizovat, a pokud to znamená že pes je agresivní, tak jediný co může udělat je ulízat člověka k smrti :D Měla jsem kříženku novofundladského psa s vlkem (nebo německým ovčákem).Našla jsem jí jako 3 denní štěňátko na poli v zimě, vypiplala jsem jí, vychovala, byla poslušná, hodná a nikdy nikomu neublížila pokud mě hrozilo nebezpečí nebo nepřijemná situace kterou pes vyhodnotil jako ,, varovnou,, tak vrčela ale neublížila ovšem pokud by se mě uhodil nebo se mě dotkl a nebyl to známí apod., tak by zaútočila! Časem když se narodil syn byla jeho chůva a ochránce, hlídala ho v posteli v kočárku.. Každý pes dobře vychovaný a každé dobře vychované plemeno je agresivní jen pokud hrozí nebezpečí jemu (provokace psa,apod.) nebo jeho blízkým!!!! I jak jsem zmiňovala výše i jezevčík umí být agresivní!! a známá má RTW a její děti i děti známých si můžou s ním dělat co chtějí a neublíží jim a nikdy neublížil... To minepřijde jako agresivní plemeno:D Toť můj názor
co udat autora clanku za sireni popůasnych zprav?
Názory bez cenzury? Super, autor je hloupí, ne-li debilní, chovatel maximálně rybiček, který ujíždí na Blesku a TN.cz. Ať ti krysařík ukousne ucho. Peace & Love
*hloupý; v tom šoku i pravidla pravopisu šla stranou....
Co je to za klauni co to psali?
Když pominu, nesmysli k plemenům co zde píšete, tak prosivás tato věta je apsolutní, Pokud hledáte mírumilovného psa, který by neublížil ani mouše, ale nemáte čas řádně jej vycvičit a vychovat, těmto 16 plemenům se rozhodně vyhněte: Pokud nemáte čas na výcvik a výchovu tak si nepořizujte žádného psa ale rybičky. Navíc by mě zajímalo kde jste vzal informaci, že když je pes křížen s vlkem je automaticky agresivní. Ještě jsem neviděl agresivního vlka. Vlk je zvíře plaché a první co udělá pokud narazí na člověka tak uteče, daleko nebezpečnější jsou toulavé smečky psů.
Medialni okurkova sezona ktera spini neboha zvirata protoze autor vi ze se nebudou branit .... nemaji to v povaze. To jen lide svaluji chyby na druhe a a ukazuji prstem.
tak tenhle článek psalo totální hovado!!!!!!! lidi ani věta není pravda, kdo je nemá tak ví ho*no
to psala asi nějaká panička co má strach vyjít ven- já z toho článku mám pocit že psi jsou agresivní protože to mají v krvi
já už se radši nevyjadřuju protože na to ani nestačí moje slovní zásoba sprostých slov...
no to je soubor nesmyslů. Autor by si měl o psech něco zjistit a ne prohlídnout atlas psů a vybrat z něj ty největší psy. Co york, čivava, jezevčík a další? Ti nejsou tak nebezpeční proč? Kolikrát jsou to mnohem agresivnější psi než ti velcí. Víte proč? Protože jsou malí a není potřeba je nijak vychovávat. Takto k těmto plemenům přistupuje většina lidí, kteří si je pořídí. Psi lítají na jojo šňůře, do MHD je problém jim nasadit košík, vylezou z baráku a celou procházku štěkaj jak pominutý a nedej bože, když potkají jiného psa, to se můžou zbláznit. Jejich vyma*laný paničky si je hned berou na ruku, aby je ten velkej zlej pes, co si jich sotva všimne, nesněd jak malinu. Pokud je pes zdravý, tak nikdy nezaútočí bezdůvodně. To pouze člověk nechápe, co se psu nelíbí a proč se brání. Jo a mimochodem, nic jako "bojové plemeno" neexistuje. Sama mám malý psy, ale jsou to psi, takže se k nim tak chovám. Cvičím je, krmím je jako psy a ne popelnici, nechávám je hrát si s jinými psy (ano, i s rotvíkem, bulem, pitem, něměckým ovčákem) a překvapivě se jim nic nestalo.
Probohy, co jste za bulvární plátek, že necháte autora článku dávat na internet takové blbosti?!
Jo a psí zápasy jsou jen tak mimochodem nelegální... Napsat, že se v dnešní době psi používají na zápasy je jako říct, že se konopí jen hulí, ale už neříct, že se používá i na spoustu prospěšných věcí...
https://i.ytimg.com/vi/_Au-w5fgc3w/maxresdefault.jpg Hotový zabiják...;-)
Autor je asi velmi (Velmi!) špatně informovaný a tím pro mne i hloupý a neprofesionální, takovou hromádku nesmyslů a i lží jsem dlouho neviděl. Pokud bych měl někoho varovat před chovem nějakých plemen, tak s tím, že plemeno je například velmi náročné na pohyb a aktivity nebo vyžaduje zkušeného chovatele (třeba basenji). A pokud jde o bezpečnost, tak bych dal statistiky napadení a pro méně chytré je zvážil objemem chovu plemene. Autor si neověřil asi fakta a působí to jako názory z nějakého blogu. To nemá s objektivní novinařinou opravdu nic společného. Toto není článek. Jako nebezpečná plemena jsou tu psi co se naopak používají hojně pro své kvality při canisterapii. A to už je úsměvné. Takže začneme statistikami napadení, upozorňuji, že tam jsou jen "vážné" případy. Jenže pokud po vás vystartuje čivava nebo york, tak je to pro vás legrace. Ale pro dítě jsou důsledky fatální. Bohužel takové případy se prostě nehlásí a v tom bude statistika zkreslená. Ale i tak - 11% Jezevčík, kokr 6,6%, pudl 3,1%, ale vás zajímají velcí "nebezpeční" psi - tak třeba pitbull 0,043%. Všechna ta hrozná a děsivá plemena psů dají dohromady 8,1% -VŠICHNI dohromady (Akita Inu, Americký stafordšírský teriér, Stafordšírský bulteriér, Bulterrier, Argentinská doga,Bordeauxská doga, Brazilská fila, Mastif, Bulfmastif, PitBull, Rhodéský ridgeback, Rotvajler, Tosa (Japonská Tosa), Dobrman). Abych udělal z v ovčáků nebezpečné v očích tohoto pisálka, musel bych je sečíst všechny dohromady - ano pak se dostau na cca 22% (německy, československý, belgický apod.)... tak kde je ta majorita? Pouliční směs, Ti roztomilí kříženečci, ze kterých by Srstka s Kubiškou odkapávali - přes 40%. (ne)Vážený autore, neexistují žádná bojová plemena - taková kynologická klasifikace neexistuje. Leda tak v televizi a bulváru - už je mi jasné, kde asi čerpáte ta moudra. Alespoň si zadejte do vyhledávače "kynologická klasifikace plemen". Až budete psát o nebezpečných autech, tak asi budete ignorovat ADAC a vypíšete seznam největších aut. Je mi jasné, proč pod tímto "
Autoři takových nesmyslů nemají žádný všeobecný přehled, jsou omezení a píšou jen jednoduché články, které i tak poserou. Vždyť je to k smíchu, žádného inteligentního člověka tohle nemůže iritovat. Příště bude autor psát o čem. O rohlíku se šunkou?
Jedině totálně vymatlany kretén tohle může napsat. Omlouvám se za svůj slovník, ale tohle me dokáže fakt naštvat. Ten člověk nemůže mít absolutně žadnou zkušenost se psema!!! Jinak by tohle nemohl napsat :/
vy pane, který jste napsal tento článek...nebo-li tuhle studii psů...nemáte pravdu...a nemáte ji už v nadpisu...16 nejnebezpečnějších plemen...nebezpečné plemeno? nesmysl...některé plemeno může být nebezpečné...pro člověka který se vloupe ke mě domů...a pes hlídá stráží své teritorium a rodinu...ale proto byla ta a ta rasa psa vyšlechtěna a je to spíše přednost toho plemene...píšete tahle rasa se může obrátit proti svému pánovi...) to se spíše proti vám obrátí manželka...) samozřejmě za předpokladu že toho psa nevychovává debil a to je potom nebezpečný každý pes...pane nepublikujte veřejně něco o čem viditelně víte málo...muselo by vám být 200 let aby jste mohl hodnotit toliko ras psů...protože hodnotit jedno plemeno by měl člověk který s těmahle psama strávil půl života. ...jsou agresivní a obtížně se trénují...ano pastevecký pes není vhodný ke služebnímu výcviku...např: kavkazský pastevecký taky není vhodný k služebnímu výcviku...nebude běhat za aportem jako NO, ano je to jeden z nejagresivnějších psů a cizí člověk se k němu nepřiblíží na dva metry...ale neplette si dojmy a pojmy...tím nejagresivnější pes nemyslím to že by bezdůvodně napadal vše kolem sebe včetně svého pána a jeho dětí...naopak svého pána a jeho děti chrání a bojuje za ně dokud nepadne mrtvý a ta agrese je myšlena tak že neváhá rychle zautočit...ale vždy proti cizímu agresorovi...pokud bydlíte na samotě nebo v potencionálně nebezpečné oblsti...a k tomu jezdíte do práce a necháváte rodinu samotnou doma několik hodin nebo dní tak tohle plemeno(a jiné k tomu určené) nevyměníte za nic...každý pes má své určení...psy se nešlechtí pro krásu(někteří ano...bohužel) ale pro svou povahu a právě povaha musí být hlavním kritériem pro pořízení psa...a když si vážení čtenáři chcete pořídit psa nečtěte po druhé tento článek...čtěte odbornou literaturu a mluvte s odborníky...odborníky nehledejte v žádném případě na cvičáku ale v chovatelských vyhlášených stanicích konkrétních ras psů... jedna perlička od autora: Pokud hledáte mírumilovného psa, který by ne
omlouvám se...budu pokračovat: od autora:Pokud hledáte mírumilovného psa, který by neublížil ani mouše, ale nemáte čas řádně jej vycvičit a vychovat, těmto 16 plemenům se rozhodně vyhněte: pokud nemáte čas psa pořádně vycvičit a vychovat tak si ho nepořizujte...pane autore...ne vyhněte těmto a těmto...nepořizujte psa ale želvu... rád bych aby autor odborník nabídl a podělil se o své zkušenosti...jsme žhavý poslouchat...číst...)
a kde je takovej yorksir a tyhle parchanici mali ty sou vic agresivni nezly velci psy protoze lide si mysleji ze kdyz sou mali tak sou chudcky a potrebuji bundicky a oblecky a dovi co vsechno a pak tou sou potvory jak neco....RR mame doma a vetsiho milacka neznam.....nejho co je tak Clovek ... bud toho psa vychova nebo ne a i z RTW muze byt krasny spolecnik ..... jedina tosa inu je nebezpecna ale jen pro cizi lidi protoze si hlida vlasni cleny rodiny a ostani nema rad moc ale proc by ne hpld hlidaci pes je jednou hlidaci pec....cizinec za brankou nema co delat ;)
Pane bože tohle je taková snůška hovadin, nesmyslů a kravin, že pochybuju o tom že to psal dospělý člověk. Kromě toho že zde chybí opravdu nebezpeční psi, tak je článek plný lží, dezinformací subjektivních pseudopravd a úvah, které jsou tak zavádějící, že už se vůbec nedivím, proč je mezi lidmi na téma psi tolik dogmat a omylů.
Autor je zjevně totální dezinformovaný idiot s předsudky vůči psům. Nebezpečné plemeno neexistuje, každý pes se dá vycvičit k lovu či zabíjení a každý pes může být domácí mazlíček, který po sobě nechává lézt mimina a je miláček rodiny. Vše je jen o výchově a zodpovědnosti majitele.
Autor který tohle napsal je kokot!! Žádné nejnebezpečnější plemeno psa neexistuje!! Je to o tom jaký má výcvik a jak ho učí majitel..
Jde vidět že autor tohoto článku nevlastní ani jednoho z psů kteří jsou tu zmínění, to máte jako s dítětem jak ho vychováte takové bude..Já mám pitbulteriéra a je to takový mazel že kdyby knám přišel zloděj ulízala by ho k smrti :D
nejhodnější miláčci ..o nich nebyla řeč,tak nevím zda se mám zlobit..American Bully a Amstaff
Tohle je opravdu věta co věta nesmysl!
Koukám že jsou tu "velmi přesné informace". Nechápu proč se někdo vůbec pokouší něco takovýho napsat...proč tady není ani jedno z menších plemen? Jack Russell Terier, Jezevčík krátkosrstý, dlouhosrstý, Pudl...vůbec to nikdy nebyli vyšlechtění psi k lovu, norování, k zabíjení krys...viděla jsem špice bezdůvodně zaútočit na člověka ale náš Boxer se nikdy neohnal po žádným dítěti ani dospělým a jeho největší bojová vlastnost je někoho uslintat.
Musím být zlá - jak někdo takový může napsat takový článek - jenom debil ,který tato plemena vůbec nezná ! Je to tak ,protože každý si chce vždy pořídit psa jen ,aby se předváděl,ale na to ,aby ho řádně vychoval většinou tihle primitivové vůbec nemají buňky !!!!! A pak se jich ,bohužel raději zbaví!!!! Není potřeba chodit na cvičák,ale vychovat !!!Měli jsem dva dobrmany ani s jedním jsme nechodili na cvičák,ale mohla jsem je pustit a vždy a to říkám vždy na písknutí byli u nás - poslouchali na slovo !!!
Naprosto s Vámi souhlasím. Psal to člověk, který ví kulový o tzv bojových plamenech. Je to až k nevíře, co jsi to za nesmysly. Já mam rotwailera a je to nejhodnejsi stvoření.
Dobrman je inteligentní, vytrvalý, spolehlivý a temperamentní pes, překypující energií. Při náležité důslednosti se lehko vycvičí, pro svoji ovladatelnost a ostrost se dobrman řadí mezi služební plemena. Dobrman se v rodině chová velmi láskyplně, je těsně vázán na svého pána a nerad snáší samotu. Toto plemeno zbožňuji,mám je už 22 let a neměnil bych.Je to jen o výchově.
:-D tenhle pán asi bere drogy, proto se nehodí do rodiny ani na práci, může kdykoliv bez varování zaútočit :-D .......jak tohle můžou otisknout :-)
Autor ALE je naprostý ignorant, o psech možná ví, že mají čtyři nohy. Mohl by se sám vyjádřit, odkud ta moudra čerpal?
hezky no... až na to že tihle psi když jsou dobře vychovaní jsou větší mazlové než ty krysy vztekly co se za psy vydavaji :D :D :D
Nejnebezpečnější plemeno na světě je novinář. Píše kraviny aby zaplácnul papír, píše lži o lidech a není trestně odpovědný za bludy, které pouští do éteru.
To očividně psal autor, který nevlastní ani jednoho z tady uvedených psů. A čeká na ohlasy majitelů kteří budou samozřejmě obhajovat své plemeno..
To očividně psal autor, který nevlastní ani jednoho z tady uvedených psů. A čeká na ohlasy majitelů kteří budou samozřejmě obhajovat své plemeno..
"Pokud hledáte mírumilovného psa, který by neublížil ani mouše, ale nemáte čas řádně jej vycvičit a vychovat, ..." - spíš si kupte psa plyšového...
Aha! Máme doma vlka, rotvajlera a spoustu dalších psů. Mám být znepokojena tím, že svojí rodinu (nás) milují a nikdy nám neublížili? Je to chyba v Matrixu? Prosím, poraďte mi odborníci.
Člověče, normálně lidem nenadávám, ale ty jsi vážně kretén prvního kalibru. Takovýhle sračky tady psát. Každý pes může být agresivní, když není správně vychovaný a nasocializovaný. Nemel hovna, když nic nevíš.
Doporučuji se nejdříve informovat než napíšete takovýto článek. Podle mého názoru jsou to nejoddanější psy, mnohdy lepší jak lidé. Z každého psa se dá vychovat monstrum, ale to už je chyba pána. A že pitbull nepustí svou kořist, dokud jí nezabije? Ano, zasekávají se jim totiž při skusu čelisti...
Neznám bojové plemeno,znám je dobře nebo špatně vychované psy .Slušně řečeno,autor je laik který psům nerozumí.
Názov "bojové plemeno" si vytvorili len médiá. Najnebezpečnejším plemenom je v prvom rade sám človek :)
Všechno je jen o výchově! A myslím si,že pes jen tak nezaútočí.
Ať už tenhle neskutečný a z hlediska dopadů na mínění kynologie a etologie méně znalých lidí nebezpečný blábol vznikl "na objednávku" nebo z vlastní iniciativy tohoto "redaktora", je to taková snůška věcných nesmyslů, že se každému zodpovědnému chovateli či majiteli psů musí chtít zvracet. "Německý mastif" či "nové pravdy" o saňových psech typu malamut, husky atd., to je opravdu něco, co se jen tak člověk nedočte a že už je z médií zvyklý na leccos. Čím méně o problematice onen "žurnalista" ví, tím s větší sebejistotou plodí své vpravdě revoluční intelektuální závěry (nebezpečnost boxera nebo RR vůči lidem apod.). Ani plemena, která jsou díky svému vzrůstu, fyzickému fondu a původnímu pracovnímu využití (tzn. velká pastevecká plemena) člověku potenciálně nebezpečná, nenapadnou při správně orientovaném chovu a důsledné a poučené (!) výchově bezdůvodně člověka. Pastevce (SAO, PM, ctěný pan redaktor zcela jistě i bez Wikipedie ví, co je to za zkratky :-D ) spolu s dalšími velkými plemeny psů jsem měl a mám od roku 2002 a snad proto vím, o čem píšu. Místo paušálního zakazování vybraných plemen psů by měli zakázat, aby do masmédií psali články o věcech, o kterých zhola nic neví, podobní zoufalci.
tich obrázků je tisíce, autor asi vždy měl pouze zákeřné kočky :) tady to obhajuju víc ;) https://www.facebook.com/groups/51931953234/permalink/10154453531973235/?comment_id=10154453612653235¬if_t=group_comment_mention¬if_id=1486041917443913
Boooooooože , který kokot to psal ? :-D LOL
Prosim vas spadli jste tam vsichni z jablone? Ze ma rotvajler silny stisk ho predurcuje k tomu byt agresivni? Benardyn kdyz ma veliky tlapy je to zabijak? Se uz trosku proberte a koukejte to stahnout, kvuli "odbornikum" jako jste vy se svet v p***l obraci
Velmi si vážím vašeho článku.. Máme doma fenku 1.nejnebezpečnějšího a psa (16) a dodnes jsem nevěděla, co to je za stvůry. :-o Momentálně pitbullka leží vedle mě v posteli, bojím se, aby mi neprokousla krk.. :( Přemýšlím nad útulkem.. Blbečku..nepiš články, když máš v hlavě nasráno..
Toho čůráka co tohle psal by měli vyhodit a zakázat mu publikovat i recenzi na obsah popelnice před fotbalovým stadionem po zápase Baníku.
At si autor nejdriv zjisti a pak neco pise. Od vet mam zjisteno ze psi tipu Bull jsou v pokousani az na cca 8 miste. Prvni jsou ovcaci,jezevcici a jim podobna plemena. Ono to bude ale nejspis tim ze kdyz kousne nejakej ten malej blb tak to nikdo moc neresi,ale kdyz kouse velkej ta se hned vola TV a podobne. Muzu ric ze u nas na sidisti je dost BULL a zadnej na me jeste ani nezavrcel. Zato zasranej bison se dceri povesil na nohu
Že se tam nepíše o lidech to je největší bojové plemeno.Proti těm sou tihle mazlíci.
Tak tohle je opravdu PERLA !!! Autor: ALE ... To jsem ještě nezažil, nejsem schopen jakéhokoliv komentáře :-))))))))
Co to psalo za kokota?
Taky jsem se chtěl vyjádřit k autorovi tohoto článku, ale pan Říha výše pověděl co je třeba. Mohu snad jen dodat, že novinařina začíná být dílem slečen se vžděláním časopisového typu :D Jinými slovy, autor je vůl (pozor na jeho typické agresivní chování i po kastraci)
CO ZA KRETENA TO PSAL? :D Je videt ze je to opravdu odbornik, proto ze hned u prvniho psa ma chybu :D Pitbull je uznane plemeno ;) Jinak je to cele hon na carodejnice od cloveka kterej ne jen ze nema rad pejsky, jeste o nich hovni vi ;) Nas zabijak hovori za vse :D
zadny pes neni od prirody nebezpecny zalezi na vychove psa pitbul nezacne rvacku ale che ju dokoncit
zadny pes neni od prirody nebezpecny zalezi na vychove psa pitbul nezacne rvacku ale che ju dokoncit
Toto mohl napsat jen nějaký idiot, bohužel jinak to nazvat nejde!!! Co plemeno to perla! Jak můžete dopustit, že tyto hovadiny, pustíte do světa? Naprosto nepodložené kraviny si "novinář" zřejmě vycucal z prstu! Hrůza hrůza hrůza
Ne ne ne tohle je tak něco debilního že doufám že "novináře" vyhodíte. Protože jak na to koukám něco
TAKOVÉHO můžu napsat jen naprostý kretén! A jak ste to proboha mohli zveřejnit??!!!!!!!
Autor asi ani neviděl vlka, protože kdyby ano tak by nemohl napsat, že je každý přirozeně agresivní, když všichni víme, že je plachý a vyhýbá se kontaktů. Předpokládám, že při psaní blábolu autor byl přirozeně pod sedativy, nebo jiným vlivným opojením a bez dohledu, bude asi i nebezpečný okolí. Tak pozor na něj, zařadil bych ho v tabulce na 1. místo. Milan Pavlíček
Boze, co je toto za nesmyslny clanek. Pan redaktor zrejme povazuje za agresora i krecka v kleci. Jeho 2. nejnebezpecnejsi plemeno -dobrmana bez PP- jsme meli od stenete bez jakehokoliv profesionalniho vycviku a bylo to zlato, ktere pustilo do domu kazdeho, kdo prosel kolem. Stejny nesmysl s NO, pokud samozrejme nekdo vstoupi na zahradu bez dovoleni, jako spravny NO si hlida prostor. A timto se siri profesionalni panika, kdyz i z ratlika udelame rasu zralou na euthanasii. Pane redaktore, kupte si plysaka a na tom trenujte recenze, budete mit vetsi uspech.
Měla by se bojová plemena psů zákonem zakázat i v ČR (stejně jako to je např. ve Španělsku). Volně běhající psi (pitbulové, stafford., rotwajleři a pod.) např. v lese na polích bez vodítka a náhubků jsou pro lidi, děti a pro ostatní poslušné psy na vodítku hodně nebezpečné !! A že už jsem se musela mnohokrát vyhýbat obloukem se stresem těmhle nebezpečným plemenům psů, kteří nebyli na vodítku a ani s náhubkem. Byť mají ti psi v blízkosti majitele a jsou na volno a bez vodítka, tak jsou pro lidi a ostatní nebezpeční.
,, BOJOVE PLEMONO´´ neexistuje. Pes je takový jakého si ho majitel vychová. Já sám mám dva stafordy, a i když venku se mnou chodí bez vodítka nikdy z 6 let se nestalo že by na někoho zaútočilo, naopak i když k nim jde jiný pes nevšímají si ho a vrátí se ke mě . Již několikrát se mi stalo že mě pochválila policie , že tak vychované a poslušné psy nikdy neviděli. Samozřejmě pokud jak vy říkáte vaši poslušní psy jim budou dělat věci, které jim vadí, tak je jasný že se pes bude bránit, to je ale normální. Vy jste se taky bránila kdyby vám někdo dělal něco španeho
Měla by se bojová plemena psů zákonem zakázat i v ČR (stejně jako to je např. ve Španělsku). Volně běhající psi (pitbulové, stafford., rotwajleři a pod.) např. v lese na polích bez vodítka a náhubků jsou pro lidi, děti a pro ostatní poslušné psy na vodítku hodně nebezpečné !! A že už jsem se musela mnohokrát vyhýbat obloukem se stresem těmhle nebezpečným plemenům psů, kteří nebyli na vodítku a ani s náhubkem. Byť mají ti psi v blízkosti majitele a jsou na volno a bez vodítka, tak jsou pro lidi a ostatní nebezpeční.
Co takhle navštívit psychiatra,ty jitrnico :D
Tzv. bojové plemeno neexistuje. Pse je takový jakého si ho majitel vychová, protože agresivní může být jakýkoliv pes, když nemá správnou výchovu, takže chyba je v lidech a ne ve psech. Já se mám dva 5 let stafordy, kteří by neublížili nikomu bez povelu, naopak jsou mazlíčkové a pokud je v blízkosti muj 2lety bratranec tak se od něj nehnou, jedině když je zavolám. Bojové plemeno je pouze výmysl medií, bohužel spousta lidí tomu věří
Dalmatin a bojové plemeno? Ha ha ha! Za prvé: bojové plemeno psa neexistuje! Je ale pravda, že existují páníčkové, kteří na své pejsky kašlou, takže se pak může stát podle autora článku tzv. bojovým plemenem i pražský krysařík. Mimochodem, nejvíc kousnutí způsobují jezevčíci. Ta roztomilá košťátka! Velký pes nemá zapotřebí se zviditelňovat kousáním, ten se podívá, štěkne a nikdo si nedovolí ceknout! Vím z vlastní zkušenosti, máme skoro 40 kg dalmatina, který si pravidelně hraje minimálně s deseti cizími dětmi. A ještě jsme toto bojové plemeno neviděli ani zavrčet.
Autorovi článku bych chtěl pogratulovat za nejdebilnější článek o psech,protože takoví hovno může napsat jenom debil,kterej o psech neví vůbec nic.A možná by měl uvažovat o změně zamestnání.Mačkání čudlíku někde na vrátnici by mu šlo možná líp.
Autorovi článku bych chtěl pogratulovat za nejdebilnější článek o psech,protože takoví hovno může napsat jenom debil,kterej o psech neví vůbec nic.A možná by měl uvažovat o změně zamestnání.Mačkání čudlíku někde na vrátnici by mu šlo možná líp.
Mě teda dost překvapil ten dalmatin. To že je bojové plemeno?! Nebo čau-čau?!! No tak ČAU, ČAU!!!