KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

4 způsoby finančně dostupného cestování

Taky se vám zdá, že každý druhý článek o cestování, který dnes najdete na internetu, vypráví o tom, jak byste měli odejít z práce, přestěhovat se na druhou stranu světa a po zbytek svého života žít na pláži?

...

Problémem je, že tato možnost pro většinu běžných lidí není realistická. Ne každý může být bloger, který se živí psaním o svých cestách, a cestovat několik měsíců bez pracování si rovněž nemůže mnoho lidí dovolit. Jiní si zase chtějí udržet stálou práci.

Naštěstí však existují také realističtější způsoby, jak si můžete dovolit více cestovat. Zde je několik z nich:

1. Zůstaňte několik měsíců v zahraničí jako sezónní pracovník

Mnoho zemí hledá sezónní pracovníky pro širokou řadu prací od sbírání ovoce až po hotelovou službu. V zimní sezóně jsou dobrou destinací například Alpy, v létě pak můžete zkusit práci třeba v řeckém hotelovém resortu.

Tak či tak si budete moci užít dovolenou, aniž by vám po ní na bankovním účtu zůstala díra. A jako bonus se přitom ještě můžete opálit.

Pro více informací o aktuálně nabízených pozicích můžete navštívit stránku Season Workers, kde jich denně najdete stovky.


2. Pracujte rok v zahraničí

Je mnoho zemí, ve kterých mohou čeští občané pracovat s dočasným pracovním vízem, které není tak těžké získat. Nejjednodušší je samozřejmě práce v zemích Evropské unie, mnoho Čechů však odchází také do Spojených států či Kanady.

Budete sice muset vydat peníze za vízum a letenky, nicméně na oplátku budete moci zažít novou zemi, novou kulturu a nové prostředí, zatímco si na své cestovní výdaje vyděláte zpět.

3. Vyzkoušejte tzv. volunturismus

Výraz volunturismus pochází z angličtiny a kombinuje slova "dobrovolník" a "turismus". Existuje mnoho internetových serverů, které spojují dobrovolníky s hostiteli a umožňují lidem pracovat výměnou za stravu a ubytování.

Dobrovolnická turistika může být velmi levným způsobem cestování, pokud vám nevadí, že se budete přesouvat o něco pomaleji, protože na jednom místě strávíte zhruba týden.

Pro informace o těchto příležitostech navštivte třeba servery WWOOF, Workaway či Help Xchange.

4. Studujte v zahraničí

Pokud studujete nebo o studiu přemýšlíte, máte fantastickou příležitost pro cestování přímo na dosah ruky – studium v zahraničí.

Během roku stráveného v cizí zemi si nejen užijete mnoho zábavy a poznáte spoustu nových přátel, ale také získáte zkušenosti a dozvíte se o sobě řadu nových věcí. A navíc můžete při cestování dělat ještě něco, alespoň zdánlivě, užitečného (studovat, vzpomínáte?).

Více informace o příležitostech zahraničního studia vám poskytne vaše univerzita, která může mít navázaná partnerství se školami po celém světě, nebo si případně budete moci tato partnerství navázat sami.

Někdy je možné v zahraničí strávit i pouhý semestr. A nebojte, u těchto programů je většinou k dispozici několik možností získání finanční podpory.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Pokud je člověk mladý, tak existuje i plno programů, kam může vyrazit levně na pár týdnů a dostat i menší dotaci. Tak či tak cestování pokaždé bude stát nějaké peníze, zvlášť studium, pokud nebude chtít pracovat v zahraničí. Sám doporučuji se naučit cestovat levně.