KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

8 neuvěřitelných věcí, které Facebook ví o vašich vztazích

Ukázalo se, že existuje skupina vědců, kteří se zabývají láskou na Facebooku. Díky svému výzkumu je Facebook schopen předvídat, kdy se rozejdete, i kdy znovu vstoupíte do romantického vztahu. Někdy se tak zdá, že Facebook toho o nás ví už více než my sami. 

...

Facebook analyzuje uživatele a zkoumá jejich vzájemné city

Ne všichni uživatelé sociálních sítí zveřejňují svůj vzájemný stav, ale to neznamená, že Facebook neví o jejich propojení. Facebooku stačí vědět, že jste s někým ve vztahu a na základě vaší komunikace s ostatními uživateli snadno uhodne, s kým ve vztahu jste.

Jestliže Facebook odhalí, že vás k někomu poutá silné přátelství nebo láska, pak:

  • Častěji vám ukazuje, co je u něho na zdi nového. Jeho příspěvky se vám budou automaticky zobrazovat výše, a proto si jich snadněji všimnete.
  • Uživatel se objeví v chatu výš než ostatní kontakty. Získá totiž vyšší prioritu.
  • Sociální síť vám bude připomínat, co máte společného a nabídne vám sdílení vašich společných vzpomínek, fotografií, zážitků a tak podobně.
  • Sociální síť vám bude nabízet druhého někam pozvat nebo uspořádat společnou akci. Bude mezi prvními, koho budete moci přizvat k libovolné události.

Facebook ví, o čem si píšou zamilovaní

Facebook odhalil, že přibližně 100 dní před zveřejněním statusu „ve vztahu“ začínají lidé ve svých konverzacích více používat slova „láska“, „roztomilý“ a „šťastný“. Častěji také publikují něco na své zdi. Pokud například sdílejí nějaké články, preferují pozitivní zprávy.

Facebook zná věk vašeho budoucího partnera

Čím starší uživatel, tím méně je pravděpodobné, že naváže vztah s někým ze svých vrstevníků. Ve dvaceti letech je rozdíl mezi partnery pouze rok až dva, ve 45 letech je ale rozdíl mezi partnery 5 až 6 let!

Existují ovšem výjimky. Například ve Skandinávii se lidé ve většině případů párují vždy se svými vrstevníky, v Egyptě jsou zase ženy o 8 až 10 let mladší než muži.

Facebook zná měsíc, kdy navážete nová přátelství

Každý rok se počet přátel navyšuje v srpnu. Lidé tehdy navazují přátelství především s lidmi z jiných zemí. Tento trend lze snadno vysvětlit: Právě v srpnu odjíždí většina lidí na dovolené, mají čas odpočívat a navazovat nové známosti.


Facebook ví, jak pravděpodobné je, že vám to vydrží

Facebook přišel na celkem zajímavý fakt. Pokud je vám více než 23 let a jste spolu „ve vztahu“ už déle než 3 měsíce, je vysoce pravděpodobné, že vám vztah vydrží 4 a více let. Čím déle je pár spolu, tím menší je pravděpodobnost rozchodu.

Facebook ví, kdy se lidé nejčastěji hádají a rozcházejí

Většina párů se na Facebooku rozchází v létě a to mezi květnem a červencem. Na druhém místě v počtu rozchodu za jisté období se umístil měsíc únor. Výzkumníci pracují s hypotézou spojenou s Valentýnem a nepodařeným novým rokem. Pokud vám vztah nefunguje, nový rok nezačal podle vašich představ a na Valentýna vás partner zklamal, je velmi pravděpodobné, že si budete chtít užít léto sami, bez hádek a skandálů, začít nový život a navázat nová přátelství.

Facebook zná den, kdy se rozejdete

Přibližně týden před rozchodem začínáte aktivněji komunikovat s přáteli a rodinou. Vyměňujete si více zpráv, více komentujete příspěvky druhých. V den rozchodu vzrůstá počet interakcí s jinými uživateli o neuvěřitelných 225%. Vysvětlení je jednoduché: V těžké chvíli potřebujeme podporu a povzbuzení blízkých přátel a rodiny.

Láska prodlužuje život. Alespoň podle závěrů Facebooku

Lidé, kteří používají Facebook ke komunikaci s blízkými žijí déle než ti, kteří vedou pouze omezenou komunikaci.

Lidé spolu na Facebooku nekomunikují pouze tehdy, když není příležitost setkat se osobně, ale prostřednictvím sociální sítě si vzájemně motivují, podporují, dávají druhým pocit, že někam patří, že pro někoho něco znamenají. Proto jsou lidé, kteří aktivně komunikují s druhými, šťastnější a spokojenější.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek