KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Apple potvrdil problém s displejem nového iPhonu X

Nový iPhone X od firmy Apple byl uveden do prodeje minulý pátek. Před prodejnami Apple Store po celém světě se tvořily dlouhé fronty nadšenců, kteří chtěli tento výroční 10. model co nejdříve získat.

...

Ti, kteří se jeho koupě dočkali, však nyní musí řešit nový problém. Apple v podpůrném dokumentu, o kterém se příhodně moc nemluví, přiznal, že se u nového iPhonu X vyskytují problémy s displejem.

V dokumentu s názvem „O Super Retina displeji iPhonu X“ stojí:

„Při pohledu na OLED displej ze strany si můžete všimnout drobných odchylek v barvě a tónu. To je normální, jedná se o charakteristickou vlastnost OLED. Při dlouhodobějším používání můžou OLED displeje zaznamenávat drobné vizuální změny jako „setrvávání obrazu“ nebo „vypálení pixelů“.“

Tyto problémy jsou podobné těm, které nyní zaznamenávají majitelé smartphonu Pixel 2 XL z dílny Googlu, ačkoli u tohoto zařízení se vyskytuje ještě další problém, a to špatná kalibrace displeje. Tato vada může být vyřešena pomocí softwarové aktualizace, kterou nyní všichni netrpělivě očekávají, fyzické vlastnosti OLED displeje však tak jednoduše změnit nelze.


Apple nyní čelí podobnému problému. Přestože je displej iPhonu X zkalibrovaný dobře, trpí ztrátou přesnosti barev, když se na něj díváte ze strany. Skutečnost, že se Apple a Google s těmito problémy potýkají, je velmi překvapivá, protože ostatní výrobci investovali mnoho práce a peněz, aby se jim vyhnuli.

Samsung Galaxy S8 je jedním z řady modelů Galaxy vydaných v nedávných letech, které disponují OLED displejem, a jeho displej nevykazuje žádné známky nežádoucího modrého tónování či dalších problémů s barvami.

Během každodenního použití tyto malé chybky chod iPhonu X neovlivní, nicméně je k zamyšlení, proč se problémy, které již u ostatních smartphonů byly vyřešeny, vrací právě s nejnovějším počinem Applu.

Když platíte téměř 30 000 Kč za telefon, očekáváte, že tyto známé problémy se zavedenými technologiemi, jakou je například OLED, budou nějakým způsobem vyřešeny, nikoli zběžně zmíněny uprostřed podpůrného dokumentu s nevinným názvem.

Firma Apple byla oslovena a v současnosti se čeká na její vyjádření.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek