KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Auto jako plechovka Coly: Alibaba plánuje spustit prodejní automaty s automobily

Čínská společnost Alibaba hodlá provést revoluci ve způsobu nakupování automobilů. Ještě letos totiž plánuje zahájit provoz „prodejních automatů na automobily“ napříč celou zemí.

...

Čínský gigant tvrdí, že koupit automobil v automatu bude „tak jednoduché, jako koupit si plechovku Coca-Coly“.

Celý proces bude dle plánů firmy fungovat tak, že zákazník si vybere model na svém mobilním telefonu a zaplatí 10 % z ceny automobilu předtím, než s ním bude moci odjet.

Deník China Daily uvádí, že aby zákazník mohl nákup učinit, bude muset mít v systému pro hodnocení zákazníků s názvem Sesame Credit více než 750 bodů. Zákazník bude poté platit měsíční splátky, než bude hodnota vozu zaplacena.

Prezentační video společnosti Alibaba můžete zhlédnout zde:

Společnost uvádí, že při představování tohoto inovativního systému se jí dostalo pozitivních reakcí. Generální ředitel Gary Hong pro Financial Times řekl, že firma zaznamenala 30% nárůst tržeb.

Hong dále uvedl, že jakmile je počáteční platba uhrazena, trvá jen několik minut, než je automobil dopraven k zákazníkovi. „Vozy se díky podsvícení vždy ukážou v tom nejlepším světle. Je to jako jít do obchodu se šperky či do Apple store,“ dodal Hong.

Půjde o první prodejní automat na automobily svého druhu v Číně, ačkoli v Singapuru již podobný systém funguje od prosince minulého roku.

 

Některé detaily, jako například jak budou auta právně registrována, dosud nebyly objasněny.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek