KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Čínští hackeři dokázali dálkově ovládat brzdy vozu Tesla na vzdálenost téměř 20 kilometrů

Hackeři z elitní skupiny Keen Security Lab se pochlubili tím, že jsou schopni dálkově ovládat technologicky vyspělé elektromobily značky Tesla, kterou založil a vlastní známý vizionář Elon Musk.

...

Hacknuli nejen brzdy, ale i kufr, stěrače a zrcátka

Produkty Tesly jsou oblíbeným terčem hackerů z celého světa. Před měsícem například ukázali, jak pomocí rušičky a falešných signálů přesvědčili autopilota Tesly Model S o zmizení reálných překážek a naopak o existenci falešných překážek.

Nyní hackeři z Keen týmu oznámili, že upozornili bezpečnostní tým Tesly na několik bezpečnostních nedostatků v softwaru ovládajícím nejnovější modely Tesla. Dokud tyto chyby nebudou opraveny, nechtějí k nim hackeři sdělovat další podrobnosti. Pouze prozradili, že tyto chyby zjistili u několika vozů Tesla Model S a domnívají se, že se objevují napříč všemi modely této značky.

Hackeři zveřejnili šokující záběry, na kterých demonstrovali převzetí kontroly nad brzdovým systémem vozu na vzdálenost 12 mil (téměř 20 kilometrů).

Byli také schopni na dálku otevřít zavazadlový prostor pomalu jedoucího auta, zapnout jeho stěrače a pohybovat zpětnými zrcátky.

Zveřejněné video nejprve ukazuje dálkové ovládání světel, oken a sedaček stojícího automobilu. Pak hackeři ukázali řízení vozu v režimu parkování.

Tesla potíže vyřešila novou aktualizací

Tesla v reakci na tento útok oznámila, že vydala novou aktualizaci, která by měla podobná rizika vyřešit. „Pouhých deset dní po obdržení upozornění Tesla vydala aktualizaci softwaru, která řeší případné potíže se zabezpečením,“ oznámil mluvčí Tesly.

„Tato ukázka naší zranitelnosti byla možná jen díky použití webového prohlížeče ve voze a fyzické blízkosti auta, což umožnilo připojení k nebezpečnému wifi hotspotu. Podle našeho střízlivého odhadu bylo riziko pro naše zákazníky jen velmi nízké. Přesto jsme raději rychle zareagovali.“


Autor: jil

Zdroj: Forbes

Foto: Reuters

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek