KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Čtyři z pěti žen nedokáží při sexu dosáhnout orgasmu, tvrdí vědci

Podle nové studie nedokáží až čtyři z pěti žen dosáhnout při pohlavním styku orgasmu. Zjištění tak porušuje zažitý mýtus, že to dokáže většina žen.

...

Neexistují žádné „univerzální pohyby“

Američtí vědci rovněž uvedli, že ženy mají „různorodý soubor preferencí,“ pokud jde o dotek, umístění i tlak na genitálie. Průzkumu se účastnilo celkem 1 000 žen ve věku 18 až 94 let, které se shodly na tom, že neexistují „univerzální sexuální pohyby,“ které by fungovaly u všech žen.

Studie, která byla zveřejněna v časopise Journal of Sex & Marital Therapy tak upozorňuje na to, že je velice důležité, aby mezi sebou páry o svých preferencích a touhách hovořili.

„Výsledky výzkumu zpochybňují mylný, ale běžný názor, že existují univerzální sexuální pohyby, které by fungovaly u všech,“ uvedl autor studie Brian Dodge, který je docentem na zdravotnické fakultě Univerzity v Indianě.

„Vezměte věci do svých rukou,“ radí odbornice

Vědecký tým zjistil, že pouze 18 % žen je schopno zažít plný vaginální orgasmus, zatímco 75 % uvedlo, že je pro ně při pohlavním styku nezbytná klitorální stimulace, aby mohlo dojít k vyvrcholení.

„Většina žen nemá orgasmus během pohlavního styku, jedná se o největší sexuální mýtus,“ uvedla sexuoložka Tracey Coxová. „U příležitostného sexu jsou čísla ještě nižší, jen 4 % žen u něj dokáží dosáhnout orgasmu,“ dodala Coxová. „Výsledkem je, že muži mají až třikrát tolik orgasmů, než ženy,“ řekla odbornice, která ženám radí, aby jednoduše a doslova „vzaly věci do svých rukou.“

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek