KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Dojmy z nového iPhone 7: 10 důležitých novinek

Apple po dlouhém čekání veřejnosti ukázal, jaký smartphone se pro příštích 12 měsíců stane vlajkovou lodí jeho nabídky mobilních telefonů. Jak už jste si možná stačili všimnout, mnoho informací, které unikly o iPhone 7 a iPhone 7 Plus ještě před samotným Keynote, byly pravdivé. I přes to jsme se však dozvěděli několik překvapení a tady je 10 novinek, které nám Apple do nového iPhonu přibalí.

...

1 „Nový“ design

iPhone má sice nový vzhled, ale slovo nový je třeba dát do uvozovek. Byť jde o zbrusu nový stroj, podobností s předchůdcem iPhone 6 a 6S je více než dost. Stejný tvar, stejné rozměry, stejná váha a i stejný pocit při držení v ruce. Design je jen trochu čistší a dočkali jsme se také nových barevných provedení – stříbrný, zlatý a růžový (rosegold) odstín nově místo Space Gray doplní Jet Black a Black.

Black je čistě matný černý vzhled, který vypadá velice dobře. Jet Black vypadá dobře jen do té doby, než jej vezmete do rukou. Super lesklý povrch totiž napovídá, že kromě všudypřítomných otisků prstů a velmi snadného poškrábání velmi pravděpodobně půjde o „nejkluzčí“ iPhone. Apple již sice přiznal, že o možných problémech tohoto odstínu ví, ale jako řešení zatím nabídl pouze koupi obalu.

2) Home Button

Nový Home Button iPhonu 7 je velice podobný trackpadům nových MacBooků. Není již mechanický a nejde jej fyzicky zmáčknout, nýbrž je plný senzorů pro citlivost tlaku. Podle toho, jak silně na něj zatlačíte, je možné provádět různorodé ovládací funkce.


3) Voda

iPhone 7 i 7 Plus budou oficiálně voděodolné i prachuodolné. Je možné, že jistou „neoficiální“ voděodolnost měly již předchozí šestkové modely, ale nyní už je to oficiální a Apple garantuje, že s novým iPhone se můžete bez problémů procházet v dešti nebo sprchovat. Zároveň však již potvrdil, že na poškození způsobené jakýmikoliv tekutinami se nebude vztahovat záruka, takže experimentování bude pouze na vlastní nebezpečí.

4) Fotoaparát/y

iPhone 7 dostal nový 12 megapixelový fotoaparát f1,8 s optickou stabilizací obrazu, novým čipem pro zpracovávání fotografií a novým bleskem se 4 LEDkami. Také přední kamera prošla vylepšením, nyní má 7 megapixelů, takže každý milovník selfie jistě zajásá. 

Asi největší novinku najdeme u iPhone 7 Plus, který má na zadní části ne jeden, ale rovnou dva fotoaparáty o rozlišení 12 MPx. Před každým se nachází odlišná čočka (před pravým normální 28mm čočka, identická s čočkou z běžného iPhone 7; před levým 56mm čočka pro dvojnásobný zoom). Tento fotoaparát je tak přirozeně lepší pro focení portrétů nebo vzdálených předmětů. V ovládání fotoaparátu na 7 Plus také přibylo tlačítko pro změnu fotoaparátu z jednoho na druhý a slider pro pohodlné ovládání zoomu.5) Displej

Displej iPhonu 7 je z většiny stejný jako displej jeho předchůdce. Stejné rozměry, stejné rozlišení, stejná IPS technologie. Jeho jas byl nicméně navýšen o 25 % a má přesnější zobrazení barev, které by tak na displeji měly být ještě výraznější. Nečekejme ale nijak zásadní rozdíl, jaký by přineslo například použití OLED displeje.

6) Stereo

Apple se rozhodl do nového iPhone 7 přidat lehce neortodoxní nastavení zvukových reproduktorů. První reproduktor je tradičně na spodní straně telefonu a směřuje dolů, druhý je v horní části telefonu nad displejem a směřuje dopředu.


7) Sluchátka

Každý iPhone 7 a 7 Plus dorazí k zákazníkům s přibalenými sluchátky. Ty už však neobsahují klasický 3,5mm analogový jack. Nahradí je nový Lightning konektor. Pro všechny, kteří chtějí přesto analogový jack použít, bude součástí balení i redukce. Pokud jste však zvyklí svůj iPhone nabíjet a zároveň z něj poslouchat hudbu prostřednictvím drátových sluchátek, od sedmičky budete mít smůlu.

8) Air Pods

Kromě standardních drátových sluchátek Apple představil nový produkt – svá vlastní bezdrátová sluchátka Air Pods. Designově vypadají stejně, jako Ear Pods, jen bez kabelu. Uložená jsou v malé krabičce, která zároveň slouží jako jejich nabíječka, s kterou vydrží fungovat až 24 hodin

Konektivita k telefonu je velmi snadná, stačí krabičku otevřít, načež se na displeji telefonu objeví možnost připojit je. Obsahují navíc senzory, díky kterým poznají, zda zrovna něco posloucháte, nebo ne a také dotykový senzor, který umožňuje například komunikaci se Siri. Air Pods rovněž poznají, když používáte pouze jedno sluchátko například jako handsfree a přizpůsobí tomu nastavení zvuku. Oficiální cena není malá, 160 dolarů. U nás si budeme muset připlatit ještě DPH a cena by se tak měla dostat až 5 tisícům korun.9) Nové srdce

iPhone 7 dostal do svých útrob nový A10 fusion čip, který umožňuje lepší výkon CPU a lepší grafický výkon. Jde o čtyřjádrový čip, kde 2 jádra fungují pro náročnější úkony a dvě pro ty méně náročné, což z něj v důsledku dělá efektivnější čip pro životnost baterie (oproti 6S a 6S Plus v průměru 1-2 hodiny baterie navíc).

10) 16 GB je mrtvých

16gigabajtový iPhone již v obchodech co nevidět nepotkáte. A to ani v případě, že si budete chtít pořídit iPhone 6S. Apple se rozhodl tuto specifikaci pro iPhone 7 zrušit a již v základu nabídnout svůj smartphone s pamětí 32 GB. Druhou volbou bude 128 GB a třetí 256 GB. Identické specifikace přejdou také na iPhone 6S


Autor: ToD

Foto: YouTube

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek