KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Exotická dovolená v Maroku

Pokud toužíte zažít dovolenou v exotických krajích, měli byste rozhodně navštívit Maroko, které vám nabídne nejen koupání u moře s překrásnými písečnými plážemi, ale i vysokohorskou turistiku. Kam se na dovolené v Maroku vydat?
...

Maroko je zemí neomezených možností

Maroko, které leží na západě afrického kontinentu, je zemí neomezených možností. Jedná se o turisticky velmi oblíbenou destinaci, Češi však toto území v současnosti teprve objevují.


Maroko v 5 minutách

Pokud jste se rozhodli v rámci dovolené navštívit právě tuto exotickou krajinu, rozhodně nebudete litovat. Při dovolené v Maroku naleznete směsici různých kultur. Nachází se zde prvky arabského, afrického, berberského i evropského světa. Pokud jste milovníci koupání, můžete se na dovolené v Maroku ubytovat poblíž pláží Středozemního moře nebo Atlantského oceánu.

[pobrezi-agadir.jpg]
Mezi nejoblíbenější dovolenková turistická letoviska patří Agadir a Saidia. Agadir, který leží na pobřeží Atlantského oceánu, je ze všech marockých letovisek největší a nejrušnější. Turisté toto letovisko milují především pro příjemné letní teploty (okolo 30 stupňů Celsia), čisté moře a rozsáhlé písečné pláže. Saidia nabízí poklidnější styl dovolené s méně turisty a vyššími teplotami moře.

[vodopady-ouzoud.jpg]
Zajímáte-li se však spíše o vysokohorskou turistiku, měli byste navštívit vnitrozemské letovisko Marakéš, které se nachází kousek od mohutného pohoří Atlas. V některých měsících jsou vrcholky tohoto pohoří pokryté sněhem, což se na africkém kontinentu hned tak nevidí.

[pohori-atlas.jpg]

Za památkami a kulturou do Maroka

Jedním z důvodů, proč turisté dovolenou v Maroku tolik milují, jsou zdejší památky. Ty zde najdete doslova na každém kroku. Jedním z památkově nejbohatších měst je Marakéš. Za návštěvu zde rozhodně stojí Náměstí Djema el-Fna, které vypadá jako velké tržiště. Na náměstí potkáte akrobaty, zaklínače hadů, prodavače koření i kuchaře, kteří vám rádi na počkání uvaří některou z marockých specialit.

[palac-v-marakesi.jpg]
V Marakéši byste měli zavítat také do překrásných Marakéšských zahrad a prohlédnout si Kotúbijskou mešitu či palác Palais el-Badi. Dalším místem, které byste měli na dovolené v Maroku navštívit je kosmopolitní přístav Casablanca, který byl vybudován Francouzi.

[palais-el-badi.jpg]
Při návštěvě Casablanky se najednou ocitnete v zcela jiném světě. Arabky zde obvykle nenosí šátky, nalézá se zde obrovské množství obchodních center, barů a bují zde rovněž pouliční prostituce, což je pro muslimskou zemi velmi neobvyklé. K nejzajímavějším památkám Casablanky patří Mešita Hassana II., Parc de la Ligue Arabe a Casablanská medina. Dovolená v Maroku vás jistě nadchne.

[mesita-hassana.jpg]

Autor: MarS

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek