KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Elon Musk odhalil, jak bude vypadat skafandr pro astronauty SpaceX

Miliardářský podnikatel a vizionář Elon Musk odhalil, jak budou vypadat skafandry, které budou nosit astronauti v raketoplánech jeho soukromé společnosti SpaceX, a přislíbil, že brzy poskytne ještě více detailů.

...

Fotografii skafandru zveřejnil Musk ve středu na svém Instagramu a poskytl také několik detailů.

„První snímek skafandru SpaceX. Více v následujících dnech. Nutno podoktnout, že tento opravdu funguje (není to maketa). Již byl otestován na dvojnásobek pracovního tlaku. Bylo nesmírně náročné vyladit estetiku a funkčnost zároveň. Samostatně je to jednoduché, “ napsal k příspěvku.

Skafandr, který Musk ve středu zveřejnil, velmi silně připomíná skafandr na údajně uniklých fotografiích, které byly minulý rok zveřejněny na sociální síti Reddit, kde o něm uživatelé psali, že vypadá „jako ze sci-fi filmu“. Dost možná byli svými komentáři blíže pravdě, než si mysleli, protože je možné, že se tvůrci skafandru inspirovali komiksovým vzhledem.

Jose Fernandez, návrhář kostýmů pro filmové superhrdiny jako Batman, Iron Man, Spider-Man a Kapitán Amerika, minulý rok uvedl, že ho Musk kontaktoval a požádal ho, aby se podílel na vývoji skafandru pro SpaceX.

Samotný Musk je často srovnáván s Tonym Starkem, miliardářským vynálezcem a následně také Iron Manem, kterého ztvárnil Robert Downey Jr., a ve druhém filmu této filmové série si dokonce zahrál miniaturní roli.

Musk, který se narodil v Jihoafrické republice, získal své jmění díky vývoji internetového platebního systému PayPal. Následně se stal výkonným ředitelem společnosti SpaceX a firmy Tesla, která vyrábí elektrické automobily.

Časopis Forbes ho s čistým jměním přes 40 miliard dolarů zařadil na 43. místo nejbohatších lidí planety. Jeho společnost SpaceX si klade za cíl vytvořit technologii pro soukromé, i turistické, lety do vesmíru a vyslat lidskou posádku na Mars v horizontu 10 let.

Nicméně v posledních letech společnost zaznamenala také několik nezdarů, když například minulý rok jedna z jejích raket explodovala při startu z rampy na mysu Canaveral.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek