KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Facebook chce konkurovat YouTube, představil novou videoslužbu

Největší sociální síť na světě oznámila krok směrem k zavedení nové videoslužby, čímž se pustí do konkurenčního boje s YouTube a televizními sítěmi.

...

Uživatelé budou na své zdi již brzy moci vidět novou záložku „Watch“, která bude nabízet širokou řadu pořadů, z nichž jsou některé financovány přímo Facebookem. Tato záložka bude personalizovaná, aby uživatelé mohli objevovat nové pořady na základě toho, jaké pořady sledují jejich přátelé.

Sledující budou moci vidět také komentáře a budou se moci propojit s přáteli a skupinami zaměřenými na jednotlivé pořady.

„Sledování pořadu nemusí být pasivní.“

„Sledování pořadu nemusí být pasivní. Může to být příležitost ke sdílení zážitků a propojování lidí, kteří se zajímají o stejné věci,“ napsal zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg ve svém příspěvku.

Videoslužba jako taková je na Facebooku dostupná již poměrně dlouhou dobu, nicméně dosud jí dominovaly především amatérské klipy či krátké segmenty zpravodajských organizací.

Nová služba Watch by mohla otevřít nové možnosti potenciálních příjmů jak pro Facebook, tak pro tvůrce pořadů i proto, že se před začátkem a během pořadů budou zobrazovat cílená reklama.

Facebook nyní vstupuje na čím dál komplikovanější a přeplněnější trh, a bude tak čelit konkurenci tradičních televizních sítí a také dalších internetových služeb jako YouTube či Netflix.

Konkurence je obrovská

Společnost Disney včera rovněž oznámila, že od roku 2019 zruší svou smlouvu se službou Netflix a pro vysílání svých pořadů vytvoří vlastní videoslužbu. Příští rok bude spuštěna také sportovně orientovaná online videoslužba ESPN.

Facebook má svůj obsah již naplánovaný a bude zahrnovat například nejvyšší baseballovou ligu MLB, ženský basketbal či safari pořad od National Geographic. Podle agentury Reuters má také dohodnuté smlouvy s populárními mediálními organizacemi Vox Media, BuzzFeed, ATTN, Group Nine Media a dalšími, které pro něj budou produkovat pořady.

Služba Watch bude spuštěna nejprve ve Spojených státech v omezeném rozsahu a poté bude rozšířena do ostatních částí světa.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek