KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

FOTO: Byl nový elektrický nákladní vůz firmy Tesla spatřen necelý měsíc před oficiálním odhalením?

Necelý měsíc předtím, než Elon Musk oficiálně odhalí nový elektrický nákladní vůz firmy Tesla, který sám na svém Twitteru popsal jako „neskutečný“, možná došlo k úniku fotografie zachycující jeho vzhled.

...

Snímek, na kterém lze vidět údajný elektrický nákladní vůz naložený na přívěsu, byl zveřejněn na sociální síti Reddit uživatelem, který tvrdil, že zachycuje převoz vozu „na neuveřejněné místo v Kalifornii“, kde Tesla testuje všechna svá vozidla. Uživatel však snímek později smazal.

Tvar vozu nicméně připomíná tmavou siluetu, kterou Tesla dříve zveřejnila jako upoutávku.


Očekává se, že půjde o bateriově napájené těžké nákladní vozidlo, které bude moci na jedno nabití ujet až 480 km. Jeho oficiální představení přijde o měsíc později, než Musk původně ohlašoval, a Tesla dokonce i nyní podotýká, že toto datum je pouze „předběžné“.

Musk na svém Twitteru napsal: „Odhalení a testovací jízda nákladního vozu s návěsem Tesla předběžně naplánována na 26. října ve městě Hawthorne. Tu mašinu stojí za to vidět naživo. Je neskutečná.“


Lidé z Tesly věří, že toto vozidlo by mohlo konkurovat konvenčním dieselům, které na jednu nádrž dokážou ujet až 1600 km. Své plány na výrobu nových elektrických vozidel včetně nákladního automobilu zvaného Tesla Semi firma oznámila minulý rok. Musk pak v dubnu uvedl, že jeho odhalení je naplánováno na září.

Tesla v technologii samořízených vozů zaznamenává značný pokrok a implementace této technologie do elektrických nákladních vozů by ji mohla na vysoce konkurenčním poli komerční dopravy posunout vpřed.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek