KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

FOTO: Nejdražší dům světa je na prodej za téměř 10 miliard Kč

Středomořské sídlo ležící na jihofrancouzském pobřeží bylo nabídnuto k prodeji za neskutečných 315 milionů liber (9,1 miliardy Kč), čímž se oficiálně stalo nejdražším nabízeným domem na světě.

...

Villa Les Cèdres, která se nachází v jižní Francii na pozemku o rozloze 1672 m2, byla postavena před 187 lety a můžete v ní najít 14 ložnic.

Toto luxusní sídlo ležící v pobřežní obci Saint-Jean-Cap-Ferrat na prestižní Francouzské riviéře jednu dobu vlastnil také belgický král Leopold II., který ho koupil v roce 1904 poté, co závratně zbohatl díky krutému vykořisťování Svobodného státu Kongo.


Mezi vlastníky vily, která byla dříve využívána také jako olivová farma, byl dále například starosta francouzské obce Villefranche-sur-Mer.


Sídlo se pyšní jednou z nejkrásnějších zahrad v Evropě. Nachází se v ní pečlivě upravené trávníky, 15 000 rostlin a také 20 skleníků se vzácnou tropickou vegetací. Součástí domu, který připomíná spíše šlechtický palác, je dokonce také taneční sál, bazén s olympijskými rozměry a stáj až pro 30 koní.


A že se jedná o opravdu výjimečnou lokalitu, potvrzuje také skutečnost, že v sousedství žije například spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen či britský hudební skladatel Andrew Lloyd Webber.

Vila je v současnosti majetkem společnosti vyrábějící alkohol Davide Campari-Milano SpA, která vlastní značky Campari a Grand Marnier.


Předešlými majiteli zámožného sídla byli členové rodiny Marnier-Lapostolle, která ho koupila v roce 1924 a následně vlastnila po více než 80 let. Má se za to, že v tamních zahradách byly pěstovány jedinečné pomeranče, které byly používány k ochucování likérů Grand Marnier.


V roce 2016 však firmu Marnier-Lapostolle koupila zmíněná společnost Davide Campari-Milano SpA, která vilu téměř okamžitě zpřístupnila k prodeji.


Obec Saint-Jean-Cap-Ferrat, ve které žije přibližně 2000 obyvatel, v průběhu dějin přitahovala celebrity a královské rodiny z celého světa. Mezi lidi, kteří zde pravidelně trávili dovolenou, patří například Winston Churchill, který si zamiloval malování zdejších zahrad. Dalšími pravidelnými návštěvníky byli třeba herec Charlie Chaplin, spisovatel William Somerset Maugham nebo hollywoodská herečka Elisabeth Taylorová.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek