KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

FOTO: Nový hypersport Ferrari FXX-K Evo vypadá jako stíhací letoun a jezdí jako formule

Takto vypadá nejsilnější vůz značky Ferrari, který si můžete koupit. Nazývá se FXX-K Evo, stojí zhruba 90 milionů Kč, výkonem si nezadá ani s vozem Formule 1 a má křídel jako základna Královského letectva.

...

Sadou křídel, centrální ploutve a spoilerů je tento mimořádně exotický vůz vybaven jednoduše proto, že by se bez nich mohl vznést.


FXX-K Evo je vylepšenou verzí již tak exkluzivního modelu FXX-K, hypersportovního automobilu určeného pouze pro závodní dráhy. Najdete v něm 6,3litrový motor V12, který využívá tzv. systém rekuperace kinetické energie (KERS), kterým disponují zejména vozy Formule 1.


Tyto zdroje energie společně generují ohromujících 1036 koňských sil. To je větší výkon, než měl vůz, ve kterém německý pilot Sebastian Vettel stíhal svého britského protivníka Lewise Hamiltona během letošní sezony F1.


Výkonnostní čísla však nejsou všechno. Čelist vám spadne také při živém pohledu na extrémní design vozu. Všude, kam se podíváte, totiž uvidíte vybroušené a zářící detaily karoserie, mezi které patří například dvojitý zadní spoiler, dvě postranní křídla a centrální ploutev, které společně zaručují nevídanou přilnavost k trati.

Trať je také jediným místem, kde se tento hypersport může prohánět. Je totiž považován za příliš extrémní na to, aby byl opatřen státní poznávací značkou. Majitelé svůj vůz budou moci prohnat pouze při soutěžních akcích či veřejných jízdách na závodních okruzích.


A samotná koupě vozu také nebude hračka. Slavná automobilka z italského Maranella ho totiž neprodá jen tak někomu a budoucí majitele modelů FXX-K si vlastnoručně vybírá. Model FXX-K Evo bude nejprve nabídnut současným majitelům, pro případ, že jim jejich staré modely již nepřijdou dostatečně rychlé.

Cena, kterou bude Ferrari za nový hypersport požadovat, dosud nebyla potvrzena, nicméně vzhledem ke standardní ceně modelů FXX-K, která se pohybuje kolem 2 milionů liber (58 milionů Kč), se předpokládá, že se bude pohybovat okolo 2,5-3 milionů liber (73-88 milionů Kč).

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek