KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Globální podvod? Země se podle nové studie už 19 let vůbec neotepluje

Každý den je lidstvo bombardováno fakty o tom, že tají ledovce a vysychají jezera, ale je globální oteplování skutečně opravdové? Názory na klimatické změny se různí. Podle nové studie Dánského meteorologického institutu (DMI) se však Země neotepluje už 19 let. 

...

Každých 230 let se na Zemi vyskytuje přirozený cyklus ochlazování

Studie DMI byla zveřejněna v britském deníku The Telegraph a přinesla nové zprávy ohledně globálního oteplování. Podle dánských meteorologů se teplota v Arktidě trvale pohybuje pod -20 °C. V dubnu letošního roku byl rozsah ledové plochy stejný, jako před třinácti lety. Zatímco v roce 2008 byla většina ledovců extrémně tenká, letošní ledová pokrývka je v průměru minimálně 2 metry tlustá.

Ve zprávě se také uvádí, že globální teploty klesly v posledních měsících o 0,6 °C, což znamená, že globální teplotní trend nezaznamenal žádné oteplování po dobu 19 let. Autoři studie rovněž hovoří o důsledcích pro podniky a občany, které způsobuje všeobecný tlak kolem globálního oteplování. Vlády vyvíjejí stále přísnější regulace, které mají toto oteplování kompenzovat.

Zjištění Dánského meteorologického institutu jsou významná, není však jasné, zda na ně budou brát světové mocnosti ohled. Výzkum DMI poukazuje na přirozený cyklus ochlazování Země, který se vyskytuje každých 230 let. Tento cyklus podle vědců započal v roce 2014 a do roku 2019 budou světové teploty nadále klesat.

Země vstoupí do období ochlazování do tří let

Vědci také očekávají „obrovské snížení“ sluneční aktivity po dobu 33 let mezi lety 2020 a 2053, což rovněž způsobí pokles teplot. Oba tyto cykly naznačují, že Země vstupuje do globálního cyklu ochlazování, které by mohlo mít zničující důsledky pro globální ekonomiku, lidský život i společnost, jak ji známe dnes.


I takto by podle mnohých vědců mohla vypadat budoucnost lidstva. Foto: 20th Century Fox

Pokud dojde ke značnějšímu ochlazení, příběh z filmu Den poté nebude tak daleko od reality. David Dilley, generální ředitel společnosti Global Weather Oscillations uvedl, že jsou cykly globálního oteplování a ochlazování určeny gravitačními silami Země, Měsíce a Slunce. Každý cyklus trvá přibližně 120 000 let s dílčími cykly o délce 230 let.

„Od roku 900 proběhlo 5 těchto dílčích cyklů, po každém z nich následuje dramatické ochlazení,“ uvedl Dilley. „Poslední globální oteplování skončilo v roce 1790 a rok 2020 je koncem 230letého cyklu,“ řekl ředitel GWO.

„Následné ochlazování sebou přinese teploty, které byly naposledy viděny od 40. do 60. let minulého století,“ dodal Dilley. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (3 příspěvků)

Komentáře (3)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Pokud by se mělo ochlazovat, tak proč se pořád otepluje. Vždyť je to zaznamenávané. Každý hydrometeorologický ústav měří lokální průměry a pořád rostou, na většině planety. Takže minimálně podvod je tato studie.
Ti vědci by měli okamžitě vrátit diplomy!
Viděl jsem tát led když je teplo, viděl jsem graf a snímky satelitu o zrychlujícím se tání, ale nikdy jsem neviděl tát led rychleji když teplota klesá! Jestli tu někdo podvádí, tak ti kdo tu studii vypracovali! Můj odhad je že za pořádnej balík peněz největších producentů emisí CO2! Daniel Vacek