KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Ikonický Game Boy se vrátí ve vylepšené podobě

Herní společnost Nintendo zaznamenala rekordní úspěch se svým Nintendo Switch. Neztrácí se ani menší přenosné konzole Nintendo 3DS. A potlesk japonská firma sklidila i za své retro návraty k Nintendo Entertaiment System a SNES. Nyní je na řadě Game Boy.

...

Zatímco o oficiálním oznámení ze strany Nintenda vrátit se nostalgicky k vůbec první celosvětově úspěšné handheldové konzoli se pouze spekuluje, společnost Hyperkin mezitím vytvořila funkční prototyp stařičké konzole, kterou hodlá ještě letos masově vyrábět.

Přístroj, který má s originálními Nintendo herními cartridgemi přinést až 6 hodin konstantní zábavy, se zatím jmenuje Ultra Game Boy. A rozhodně si takové označení zaslouží. Společnost Hyperkin totiž původní Game Boy, resp. Game Boy Pocket, který nové zařízení nápadně připomíná, v mnoha směrech vylepšila.


Na první pohled zaujme zpracování z tvrdého hliníku, které by mělo být odolnější vůči poškrábání i případným pádům. Dále došlo k přidání polohovacího kolečka pro manipulaci s podsvícením displeje napříč RGB spektrem. Podsvícení však půjde i vypnout, aby si hráči mohli zavzpomínat na původní podmínky Game Boyů.

Samozřejmostí je pak úprava kontrastu a zvuku, který bude ze zařízení znít v příjemném stereu. Do Ultra Game Boye navíc nebude nutné pořizovat nové baterie. Napájení je řešeno interní šestihodinovou baterií, jež bude napájena USB typu C.

Hyperkin zaujal již loni se svým SmartBoyem, který umožnil hraní starých Game Boy her na displeji telefonu. Zdroj: Engadget

Výrobce by prodej rád spustil již během letošního léta za cenu okolo 100 dolarů (2200 korun), což není vůbec špatné. Uvidíme, zda na tuto hozenou rukavici v budoucnu zareaguje samotné Nintendo.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek