KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Muskův Hyperloop zaznamenal rekordní rychlost testovací kapsle

Při testování futuristického vysokorychlostního transportního systému se jedné z jeho kapslí podařilo dosáhnout rychlosti 355 km/h.

...

Jedná se tak o nový rekord této technologie stanovený pouhých několik dní poté, co další prototyp dosáhl rychlosti 324 km/h.

Hyperloop si klade za cíl snížit časy pro přepravu nákladu či cestujících pomocí kapslí, které jsou umístěny do nízkotlakého tunelu, ve kterém mají dosahovat velmi vysokých rychlostí.

Původci myšlenky Hyperloopu tvrdí, že s postupem času budou kapsle cestovat rychlostí až 1000 km/h.

S verzí transportního systému Hyperloop, která je v současné době vyvíjena, přišel v roce 2013 majitel společnosti Tesla Elon Musk. Minulý týden proběhly první testy prototypů přepravních kapslí na testovací trati o délce 1,6 km, která se nachází poblíž Los Angeles. Z těchto testů vyšla nejlépe kapsle, kterou vyvinul tým studentů z Německa.

Musk na svém Instagramu uvedl, že jakmile bylo výběrové řízení pro konstrukci kapsle ukončeno, nechal tým Hyperloopu projet testovací trať také „pomocnou kapsli“, která byla při testování využívána k roztlačení některých studentských kapslí, a to bez jakékoli přidané hnací síly.


Musk napsal, že sama o sobě jedoucí pomocná kapsle stanovila nový rekord, než „věci začaly hořet“. Pohled na jedoucí kapsli Musk popsal jako „…něco jako závodění s remorkérem“ a dodal, že po vylepšení testovací tratě, které proběhne během následujícího měsíce, by se kapsle mohly dostat i na 500 km/h.

Série posledních testů značí, že technologie Hyperloopu je blízko k nejvyšší rychlosti, které může existující technologie pozemní dopravy dosáhnout.

Začátkem srpna uvedla Čína do provozu nové vysokorychlostní vlaky Fuxing, které cestují při rychlosti přibližně 350 km/h. Peking však dále zkoumá možné způsoby, jak vysokorychlostní železnici vylepšit, aby vlaky mohly jezdit ještě rychleji, a dosáhnout tak třeba i 400 km/h.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek