KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Muži by podle vědců měli dvakrát týdně zajít s přáteli na pivo, aby zůstali zdraví

Než zase v lednu budete uvažovat o tom, že byste v rámci předsevzetí přestali pít, zadržte. Nová studie Oxfordské univerzity totiž ukázala, že vyrazit si s kamarády na pár piv není pro muže pouhou zábavou, ale naprostou nezbytností pro zdravý život.

...

Muži by dle této studie naopak měli vyrážet ven s kamarády alespoň dvakrát týdně, aby zůstali zdraví.

Při studii, jejímž autorem je Robin Dunbar, psycholog a ředitel výzkumné skupiny SENRG (Social and Evolutionary Neuroscience Research Group) spadající pod Oxfordskou univerzitu, bylo zjištěno, že muži se musí dvakrát týdně fyzicky setkat se čtyřmi přáteli, aby jejich mužské přátelství bylo plnohodnotné a mohli využívat všech jeho výhod.

Mezi tyto výhody silného přátelství patří například silnější imunitní systém, uvolňování endorfinů, celkový úbytek úzkosti a podle všeho také větší štědrost.

Dunbar jde ve svých závěrech až tak daleko, že mužům při socializaci doporučuje „něco dělat“ a říká, že noční procházení barů posiluje smysl pro týmovou práci a kamarádství.

„Pouto se může vytvořit prostřednictvím široké řady aktivit od týmových sportů až po chlapské vtipkování, anebo když jednoduše v pátek večer zajdete s přáteli na pivo,“ říká Dunbar.

Studie rovněž uvádí, že většině mužů se dostává mnohem méně času stráveného s přáteli, než vyžadují. Jeden ze tří mužů ve Velké Británii si nedokáže najít čas setkat se s přáteli alespoň jednou týdně a 40 % mužů si může dopřát „pánskou jízdu“ jen jednou týdně.

Dunbar říká, že přesto, že muži tráví 20 % svého dne interakcí s přáteli prostřednictvím dalších komunikačních prostředků, měli by se pro zachování silných přátelství více stýkat osobně a sejít se „na jedno“ je dokonalým způsobem, jak toho dosáhnout.

Takže tady to máte, pánové. Jasná propustka platná dvakrát týdně a také příležitost pro vaše drahé polovičky, aby si dopřály pár nerušených večerů!

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek