KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Muži, kteří se oženili s inteligentními ženami, budou žít déle

Jak si představují muži ideální ženu? Jde čistě jen o vzhled? Nebo hrají duševní faktory při výběru svou roli? Po tomto článku možná přehodnotí své priority a začnou inteligenci a duševním schopnostem přikládat větší hodnotu.

...

Prostředí, ve kterém se člověk vyvíjí a dospívá, značně ovlivňuje jeho duševní schopnosti. To asi všichni víme. Při zkoumání zdraví dvou identických dvojčat bylo potvrzeno, že prostředí, ve kterém člověk žije, má velký vliv na zdraví jak fyzické, tak duševní po celý život.

Nová studie navíc dokazuje, že vysoká inteligence u ženy může prodloužit život jejího partnera a může zabraňovat rozvoji demence.


Vědci zjistili, že muži, kteří dávají přednost inteligentním ženám, žijí delším a šťastnějším životem a trpí výrazně méně na Alzheimerovu chorobu a demenci.

Vědci pracují s teorií, že v životě s inteligentním partnerem se pravděpodobně budeme ve vyšší míře věnovat intelektuálním činnostem, jako je například hraní logických her, což stimuluje náš mozek a pomáhá ho udržovat „ve formě“. Je tedy možné, že intelektuální prostředí napomáhá předcházet chorobám tím, že stimuluje mozek.


Při skenování mozkové činnosti u některých mužů žijících s inteligentními ženami a partnerkami byla totiž zjištěna zajímavá věc. Mozek některých z mužů vykazoval známky onemocnění, ačkoli byli muži zdraví a nevykazovali žádné příznaky.

Profesor Lawrence Whalley z Univerzity of Aberdeen kdysi prohlásil: „Pokud chce muž žít dlouhý život, jedna z věcí, které musí udělat, je vzít si inteligentní ženy. Neexistuje lepší ochrany (před demencí) než inteligence.“

Nyní se ukazuje, že na jeho slovech bylo možná víc pravdy, než sám tušil.

Ženy, které si jsou svého intelektu vědomy, jsou zodpovědnější a nezávislejší. Muži, kteří s nimi tento způsob myšlení sdílejí, vytvářejí se ženami lepší vztahy a příjemnější atmosféru pro rodinu.

Samozřejmě je hloupost hledat si k sobě partnerku, která se nám fyzicky nelíbí. Výsledky této studie by nám měly spíše jemně naznačit, že bychom měli přihlížet i k jiným faktorům, především k inteligenci, alespoň pokud nám jde o naše fyzické i psychické zdraví.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek