KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Nejdražší dovolená světa: Saudský král zaplatil za měsíční dovolenou více než 2 miliardy Kč

Saúdský král si na své dovolené pořádně vyhodil z kopýtka, když během svého pobytu utratil zhruba 100 milionů dolarů (2,2 miliardy Kč).

...

Král Salmán bin Abd al-Azíz společně se svým více než tisícičlenným doprovodem, jehož členové byli ubytováni v luxusních hotelech, stylově odcestoval do své oblíbené destinace, tedy města Tanger ležícího na severozápadě Maroka.

Samotný král pak pobýval ve svém letním paláci o rozloze 74 akrů, který je jednou z mnoha jeho nemovitostí po celém světě a pyšní se přepychovými restauracemi a impozantním výhledem na moře.

Podle izraelského deníku Haarec zahrnovaly náklady na více než měsíční pobyt také více než 200 automobilů.

Letní palác 81letého krále za poslední rok prošel rozsáhlou renovací, při čemž jednou z nově přidaných vymožeností byly také přistávací plochy pro vrtulník.

Podle zpráv marockých médií tvoří jen pobyt krále Salmána 1,5 % z celkových příjmů Maroka z cestovního ruchu. Satelitní snímky z října 2016 ukazují několik vylepšení, která král na svém marockém sídle nechal zhotovit.


Palác nyní disponuje třemi plochami pro vrtulník, několika novými budovami a stanem o velikosti cirkusového šapitó. Rozlehlý komplex je ohrazen 1500 metry zdi, stráží ho 30 členů marocké královské gardy, disponuje svými vlastními zdravotnickými zařízeními a má kuchyně ve stylu nejluxusnějších restaurací.


Mezitím si minulý měsíc udělal dovolenou další člen saúdské královské rodiny, tentokrát princ Al-Valíd bin Talál, který vyměnil svou luxusní jachtu za cyklistický výlet v Turecku.

Princ, kterého časopis Forbes zařadil na 30. příčku žebříčku nejbohatších lidí světa s odhadovaným jměním přibližně 560 miliard Kč, byl spatřen, jak se bez trička a ve žlutých šortkách projíždí na kole.


Král Salmán před dvěma lety učinil šokující rozhodnutí, když jmenoval svého syna Mohameda bin Salmána korunním princem a nástupníkem trůnu, kterým se měl původně stát jeho synovec Mohamed bin Nájif.

Mohamed bin Salmán, přezdívaný „pan Všechno“, je symbolem naděje pro mladou generaci obyvatel Saúdské Arábie, z jejíž celkové populace tvoří více než polovinu lidé pod 25 let. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek