KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Nejkratší IQ test na světě: Na tyto 3 otázky odpoví správně pouze ti nadprůměrně inteligentní

Abyste zjistili, zda vám IQ a selský rozum slouží dobře, nemusíte skládat složité testy nebo se pokoušet dostat do Mensy. Existuje mnohem snazší způsob, jak si ověřit, zda patříte mezi nadprůměrně inteligentní.

...

Test kognitivní reflexe je pravděpodobně jednou z nejrychlejších možností, jak posoudit něčí IQ, neboť obsahuje pouze tři otázky, které se na první pohled zdají být velmi snadnými.

Poprvé se tento test objevil na veřejnosti v roce 2005, když jej publikoval Journal of Economic Perspectives. Nedávno se opět dostal do hledáčku pozornosti poté, co americký ministr zahraničí Rex Tillerson vyzval prezidenta Donalda Trumpa k porovnání IQ testů poté, co americkou hlavu státu označil za „hlupáka“.

Možná si místo porovnávání IQ testů obsahujících desítky otázek měli oba zaneprázdnění muži zkusit tenhle rychlotest a během 5 minut by byla pravda venku.

Byť se vám možná otázky budou na první pohled zdát velmi jednoduché, jsou ve skutečnosti trochu složitější a odhalení správné odpovědi vyžaduje notnou dávku inteligence.

Jak test podstoupit:

1) Otočte kliknutím první tři karty, přečtěte si postupně všechny tři otázky a na každou z nich odpovězte.

2) Otočte kartu se špatnými odpověďmi, které však jako správné lidé podstupující tento test uvádějí nejčastěji. V kolika případech jste se s nimi shodli?

3) Otočte postupně karty se správnými odpověďmi a své odpovědi vyhodnoťte.


Kolik otázek jste zvládli a v kolika případech jste se nechali unést zdánlivou jednoduchostí a přidali se k názoru většiny, který se však ukázal být chybným?

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Máte tam chybu v druhé modré kartě. Mělo by být výrobků ne výrobkům. Opravte to vy Einsteini.