KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Nejpopulárnější německá vědkyně odhalila, že se všichni špatně vyprazdňujeme

Autorka nečekaného německého bestselleru o tom, jak bychom se měli chovat ke svým střevům, nyní učí západní svět o správném vyprazdňování. Mladá mikrobioložka Giulia Endersová vysvětluje, že velká potřeba konaná vsedě je ve skutečnosti špatná a že by měla být vykonávána zcela jinak. 

...

Špatná poloha při vyprazdňování způsobuje různé zdravotní problémy

V rozhovoru pro The Guardian Endersová vysvětlila, že první zásadní chybou je to, že konáme velkou potřebu vsedě. Přirozenou polohou je podle vědkyně dřep, který napomáhá správnému rozevření střev, zatímco vsedě se střeva dostatečně nerozevřou.

„1,2 miliardy lidí na světě, kteří se vyprazdňují v podřepu, nemá problémy s divertikulózou (forma kýly) či s hemoroidy. Za to západní civilizace vyvíjí na střevní tkáně takový tlak, dokud se doslova nedostanou až ven z konečníku,“ uvedla mikrobioložka.

Důležitá je i správná strava

Endersová ve své knize nazvané Střevo není tabu vysvětluje, jak fungují střeva, vnitřní a vnější svěrače, jak jim máme naslouchat nebo jak se vyhnout zácpě. Podle vědkyně se musíme naučit vnímat své vnitřní svěrače, které nám díky evolučnímu vývoji samy určují, kdy je čas se vyprázdnit.

Jenže pokud jim nebudeme věnovat pozornost, může se stát, že přestanou fungovat správně. Kniha mladé mikrobioložky zahrnuje rovněž pasáže o vztahu mezi duševním zdravím a zdravím střev.

Autorka mimo jiné vyzdvihuje důležitost správné stravy, díky které se ve střevech nachází například vyšší množství přirozeně se vyskytujících prostředků proti bolesti. Obhajuje také funkci často zatracovaného apendixu (slepého střeva), které je podle ní plné velmi užitečných bakterií.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek