KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Numerolog, který na dnešek předpovídal apokalypsu, přiznal, že se konec světa odkládá

Samozvaný křesťanský numerolog, který řadu tuzemských i zahraničních medií pobláznil svým tvrzením, že 23. září přijde konec světa, vysvětlil, že očekávaná apokalypsa se odkládá. Stále však trvá na tom, že dnešek je „začátkem konce“.

...

„Země nekončí, ale svět, jak jej známe, spěje k zániku“

Konspirační teoretik David Meade, který tvrdil, že do Země narazí tajemná planeta „Nibiru“, nyní pro Washington Post vysvětlil, že sobota je pouze začátkem konce naší doby.

Sobota 23.9.2017 je podle něj dnem, kdy se do pohybu postupně dá hned několik zkázných událostí, které během následujících týdnů povedou až k našemu zániku.

„Země nekončí, ale svět, jak jej známe, spěje k zániku,“ vysvětlil Meade a dodal: „Velká část světa už na začátku října nebude stejná.“

Meade pro svou předpověď, která (stejně jako mnoho podobných předpovědí před ní) oblétla svět a zaujala oko řady lidí včetně mnoha novinářů hledajících nějakou novou virální senzaci, postavil na „biblicky významném“ čísle 33 a své vlastní interpretaci poslední knihy Nového zákona Zjevení svatého Jana.

Na základě ní přišel s tvrzením, že legendární – a mnohokrát vědecky popřená – planeta Nibiru, která se má údajně nacházet v naší Sluneční soustavě, je na kolizním kurzu se Zemí a střetne se s ní právě 23. září.


David Meade

Srážka by podle Meadeho dala do pohybu síly, které by vedly až k zániku lidstva.

Podle Meadeho analýzy měla Nibiru Zemi zasáhnout přesně 33 dní od kompletního zatmění Slunce. Důležitost čísla údajně podtrhuje také skutečnost, že Ježíš žil 33 let.

„Mluvím o astronomii a mluvím o Bibli,“ vysvětlil Meade své zdroje pro Washington Post.

Meade poprvé se svou předpovědí přišel na konci srpna, kdy prohlásil, že planeta Nibiru se se Zemí střetne mezi 20. a 23. zářím. Indicie vedoucí jej k tomuto úsudku jsou podle něj napsány i na starověkých pyramidách v Egyptě.

K Meademu se přidala také křesťanská skupina „Unsealed“, podle které se měl 23. září na obloze objevit biblický výjev. Jejich video upozorňující na tento nadcházející jev nasbíralo za pouhých pět dní přes čtyři miliony zhlédnutí.

Astronomové ani NASA údajnou planetu nikde v naší soustavě nenašli

Co je na celé této kauze ještě více fascinující než skutečnost, že je v roce 2017 někdo na základě knihy (a pravděpodobně hodně silných houbiček) schopen předpovědět, že se na naší Zemi řítí planeta, kterou dosud nikdy nikdo neviděl, je zájem veřejnosti. I přesto, že teorii kvůli nedostatku důkazů vyvrátili jak astronomové, nebo třeba NASA, celá řada lidí jí stále důvěřuje.

Základní premisou kritiků přitom je skutečnost, že pokud by na Zemi skutečně mířila planeta, zpozorovali by ji již před řadou měsíců, možná i let, nejen astronomové z NASA, ale i amatérští astronomové z celého světa a v posledních několika týdnech a dnech by taková planeta již byla bez problémů viditelná pouhým okem.

„Nibiru a další příběhy o nevyzpytatelných planetách jsou internetovým hoaxem. Nic takového přirozeně neexistuje,“ prohlásila NASA.

Při pohledu na oblohu se dnes zdá, že místo biblického výjevu se dočkáme spíš dalšího deště, ti šťastnější už možná i prvních náznaků smogu. A jediný konec světa, který se tak zřejmě dnes skutečně odehraje, bude ten v alternativní realitě Meadeho, kterému už po dnešku nikdo neuvěří ani nos mezi očima.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek