KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Odlehlá vesnice ve Walesu byla připojena k vysokorychlostnímu internetu pomocí dronu

Drony jsou ve světě čím dál populárnější metodou přepravy a jejich pole působnosti se neustále rozšiřuje do dalších a dalších oblastí lidské činnosti. Nyní bylo pomocí dronu dopraveno také širokopásmové připojení do izolované velšské vesnice.

...

Kabelová společnost Openreach použila pro natažení své kabeláže dron, aby se vyhnula „náročnému“ terénu, který obsahoval lesy, řeku a strmé kopce. Dron byl použit v zalesněné oblasti poblíž velšského města Wrexham, kde pomáhal s natažením drátů mezi telegrafními sloupy.

Zhruba 20 domovů, které se v dané oblasti nachází, má nyní přístup k ultrarychlému širokopásmovému připojení, které může dosahovat rychlosti až 1 GB/s.

„Je to zcela jistě něco jiného než připojovat bytový dům v Londýně,“ řekl Andy Whale, vedoucí inženýr firmy Openreach. „Pokud bychom se pokoušeli natáhnout kabely skrz lesy, s velkou pravděpodobností by je zachytily větve či jiné přírodní překážky, a tak jsme si řekli, že nejlepší možností bude přenést je vzduchem přes stromový baldachýn a poté je natáhnout, abychom zajistili, že se stromy nepřijdou do kontaktu,“ pokračoval.

Malý dron však nebyl dostatečně výkonný, aby unesl těžké kabely s optickými vlákny. Namísto toho dron nesl 100metrová rybářská lana, které vždy napínal vždy mezi dvěma body. Po těchto lanech byly následně nataženy zmíněné optické kabely. Celá operace přitom podle Whalea trvala jen zhruba hodinu.

Chris Devismes, učitel v důchodu, který v dané oblasti žije, řekl: „Znamená to pro nás strašně moc. Žiju zde se svými dvěma dospívajícími syny, kteří jsou na internetu často – sledují filmy, streamují hudbu nebo si volají s přáteli přes Skype.“

„Když jsme předtím byli na internetu všichni tři zároveň, byl to občas boj a stránky se začaly sekat či zamrzly,“ dodal Devismes.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek