KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Odstranění aplikace Facebook z iPhonu ušetří až 15 % životnosti baterie

Testy náročnosti odhalily, že aplikace Facebook pro operační systém iOS od Applu snižuje životnost baterie. Když na svém iPhonu budete místo ní používat například Safari, vydrží telefon podstatně déle.

...

Test prokázal výraznou úsporu

Facebook patří mezi nejčastěji stahované aplikace pro iOS, ale již dlouho je zmiňová jako možná příčina rychlého vybíjení baterií v iPhonech. Již v loňském roce čelila aplikace této sociální sítě podezření, že používá triky na pozadí, aby zůstala aktivní i v době, kdy není uživateli vůbec používána. Facebook přiznal existenci těchto chyb a opravil je, ale pochybnosti o vlivu této aplikace na životnost baterie nadále přetrvávají.

Podobné problémy má s aplikací Facebok navíc také  Android. Množící se pochybnosti vedly k několika testům na operačním systému Android a zjištění, že odstraněním této aplikace lze ušetřit až 20 % kapacity baterie vašeho mobilu. Po tomto odhalení se nabízela otázka, jestli totéž platí i pro uživatele iPhonů. Následně bylo prokázáno, že odinstalováním facebookové aplikace pro iOS a přepnutím do Safari se dá ušetřit až 15 % životnosti baterie iPhonu.

Týdennímu testování byl podroben iPhone 6S, u kterého byla odinstalována facebooková aplikace. Facebook byl používán úplně stejně jako předtím, jen byla aplikace přímo od Facebooku nahrazena prohlížečem Safari. Z mobilu byla rovněž odstraněna aplikace Messenger.

Každý den bylo takto ušetřeno v průměru 15 procent kapacity baterie. Vzrostlo rovněž volné místo v paměti telefonu, a to o 500 MB.


K podobnému pokusu byla vyzvána řada majitelů iPhonu a jejich zkušenosti jsou velmi podobné. Všem se odinstalováním facebookové aplikace a jejím nahrazením Safari citelně zvýšila životnost baterie.

Využití prohlížeče facebookovou aplikaci nahradí

Používání Facebooku v prohlížeči Safari je přitom téměř stejné jako u speciální aplikace. Dokonce si můžete ikonu Facebooku v Safari nastavit na úvodní obrazovku, která pak vypadá skoro stejně jako u ikony speciální aplikace (museli byste mít oči jako orel, abyste rozeznali o trochu menší jas bílé barvy modrobílé ikony). Jediným omezením je funkce Share, která na webových stránkách není a ke sdílení fotografií se tak musí manuálně stisknout tlačítko sloužící ke sdílení snímků na mobilním webu.

Výsledky testování na menším iPhonu 6S se mohou o trochu lišit, protože má menší baterii i její životnost. Podle zkušeností uživatelů iPhonů 6S Plus ale odstranění facebookové aplikace a její nahrazení Safari prodlužuje životnost baterií ve všech iPhonech.

Mluvčí Facebooku na výsledky testů pouze oznámil, že jejich společnost tuto záležitost prověří.


Autor: jil

Zdroj: The Guardian

Foto: Reuters / Lucy Nicholson

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek