KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Patříte mezi ponocující? Podle vědců to může být známka vyšší inteligence

Pokud zůstáváte běžně vzhůru i několik hodin poté, co si všichni ostatní již jdou lehnout, pak nemáte podle jedné sociologické studie důvod, abyste se tím trápili. Dost možná je to totiž známka vyšší inteligence. Britští vědci  našli možnou souvislost mezi takzvanými „nočními sovami“, tedy lidmi, kteří s oblibou ponocují, a jejich inteligencí. 

...

Myšlenku lze aplikovat i na děti

Studie s názvem Proč jsou noční sovy inteligentnější, zjistila, že lidé, kteří chodí spát později, mají větší pravděpodobnost být chytřejší než ti, kteří usínají dříve.

To samé pak platí i u dětí. Výsledky výzkumu byly založeny na myšlence, že inteligentnější lidé rychleji přijali evoluční hodnoty moderní doby, mezi něž patří i pozdější doba usínání.

Naši předkové tradičně chodili spát brzy a brzy i vstávali, změna spacích návyků ale ukazuje, že jsme schopni se přizpůsobit modernímu životu. To však není jediný důvod, proč někteří lidé zůstávají dlouho vzhůru.

„Noční sovy“ bývají bohatší

Podle další studie je také pravděpodobnější, že „noční sovy“ budou bohatší. Odborníci z Madridské univerzity provedli testy na zhruba tisícovce teenagerů a zjistili, že ti, kteří zůstávají vzhůru déle, pak získávají prestižnější pracovní místa a tím i vyšší příjmy.

„Ranní ptáčata“ zase mívají podle této studie lepší výsledky u zkoušek, nejspíš z toho důvodu, že zkoušky probíhají zpravidla v takovou denní dobu, která „nočním sovám“ příliš nevyhovuje.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek