Myšlenku lze aplikovat i na děti

Studie s názvem Proč jsou noční sovy inteligentnější, zjistila, že lidé, kteří chodí spát později, mají větší pravděpodobnost být chytřejší než ti, kteří usínají dříve.

To samé pak platí i u dětí. Výsledky výzkumu byly založeny na myšlence, že inteligentnější lidé rychleji přijali evoluční hodnoty moderní doby, mezi něž patří i pozdější doba usínání.

Naši předkové tradičně chodili spát brzy a brzy i vstávali, změna spacích návyků ale ukazuje, že jsme schopni se přizpůsobit modernímu životu. To však není jediný důvod, proč někteří lidé zůstávají dlouho vzhůru.

„Noční sovy“ bývají bohatší

Podle další studie je také pravděpodobnější, že „noční sovy“ budou bohatší. Odborníci z Madridské univerzity provedli testy na zhruba tisícovce teenagerů a zjistili, že ti, kteří zůstávají vzhůru déle, pak získávají prestižnější pracovní místa a tím i vyšší příjmy.

„Ranní ptáčata“ zase mívají podle této studie lepší výsledky u zkoušek, nejspíš z toho důvodu, že zkoušky probíhají zpravidla v takovou denní dobu, která „nočním sovám“ příliš nevyhovuje.


Autor: ElS

Zdroj: Peronality and Individual Differences

Foto: Raw Story