KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Podívejte se, jak se žije studentům v různých koutech světa

Fotograf Henry Boogert prostřednictvím mezinárodního fotoprojektu „ImagesConnect“ ukazuje, že mezi studenty různých zemí světa je mnohem více společného, než se nám může na první pohled zdát. Jejich bydlení se obvykle skládá z jedné postele, plakátů po zdech a spousty nepořádku.

...

Podívejte se sami na fotografie studentských bytů různých zemí. Škoda jen, že ne všichni studenti byli ochotni vpustit fotografa k sobě a popovídat si s ním. I tak nám toho ale Henry Boogert ukazuje mnoho.

Keňa

Po nátlaku OSN zavedli v roce 2003 v Keni bezplatné základní vzdělání. Na výstavbu škol a platy učitelů není však dostatek peněz. Třídy jsou sice plné, ale úroveň výuky nízká.


Indie

Nehledě na rostoucí investice do školství čelí vysoké školství v Indii velkým výzvám. Univerzity jsou v havarijním stavu, úroveň téměř dvou třetin vysokých škol je hodnocena jako velmi nízká. Vzdělanost obyvatel je nízká. Lidé si stěžují na korupci a nadržování.


Nizozemsko

Studenti tu platí školné, ale zároveň dostávají granty od vlády. Výše grantů je pro všechny studenty stejná, ale studenti z chudých rodin mají nárok navíc na další peníze. První čtyři roky studia jsou peníze od vlády považovány za „dar“. Pokud studujete dál, jde o „ půjčku“. Nedávné studie ukázaly, že trvá i celá desetiletí, než studenti své granty splatí. Jejich zadluženost jim navíc komplikuje žádosti o půjčky nebo hypotéky.


Kuba

Jak vypadá vzdělávání na Kubě? Studenti mají větší šance uspět, pokud prokáží svou loajalitu ke komunistické straně. Vyšší vzdělání jim úspěšnější kariéru nezaručí. Jsou případy, kdy vzdělaní lidé pracují jako uklízečky nebo uklízeči.

Hned na základní škole si o studentech zaznamenají, zda jsou oddaní straně. Od toho se pak odvíjí jejich budoucnost.


Filipíny

Asi 27% Filipínců nemá ani základní vzdělání, ačkoli je poskytováno zdarma. Důvodem je nedostatek školních budov ve venkovských oblastech a také fakt, že vyučování probíhá v anglickém jazyce, zatímco doma se mluví rodným jazykem.

Nicméně podle oficiálních vládních údajů je negramotnost velmi nízká. Děti se totiž učí doma d svých rodičů a starších přátel. Škola je pouze pro elitu a pro děti, jejichž rodiče jsou ochotni se velmi obětovat.Rusko

V Rusku se nachází mnoho vysokých škol. Kromě 665 státních univerzit tu funguje i 450 soukromých. Dmitrij Medveděv ale v roce 2008 řekl, že vysoký počet škol není pozitivní: „Takový počet škol neexistuje nikde jinde na světě. Byl by příliš vysoký dokonce i pro Čínu. Důsledek je jasný: Je jím nižší úroveň vzdělání.“


Moldavsko

Moldavsko je jednou z nejchudších zemí Evropy, ale přesto investuje do vzdělávání vysoké částky. Přes vysoké investice do školství stále nevstoupila ani jedna z místních škol mezi 700 nejlepších univerzit světa.

Nicméně počet studentů stále roste.Bolívie

V souladu se zákonem, který vešel v platnost roku 2010, se na všech školách v Bolívii musí vyučovat jeden z domorodých jazyků, také španělský jazyk a jeden cizí jazyk. Podle prezidenta Moralese musí v zemi respektovat místní kulturu. Prezident nechal vystavět tři nové univerzity ve venkovských oblastech pro studenty z původních obyvatel.


Hongkong

Itálie

Německo

Thajsko

Henry nejen fotografuje, ale se studenty také rozmlouvá a snaží se pochopit jejich svět. Projekt pro Henryho rozhodně nekončí. Chce navštívit další země a ve fotografování pokračovat. Jeho cílem je pomoci studentům, které navštěvuje. Věří, že příběhy, o které se dělí, je mohou vzájemně přiblížit a inspirovat.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek