KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Pouhá půlhodina vzdělávání strávená denně s matkou dělá děti chytřejší

Pokud dítě stráví denně alespoň půl hodiny vzdělávací činností s matkou, může mu to značně prospět v jeho psychickém vývoji. Čtení nebo společné psaní domácích úkolů ve věku od 3 do 7 let zlepšuje kognitivní schopnosti, přičemž tento efekt může trvat až do dospělosti. 

...

Matky mohou zlepšit i sociální dovednosti svých dětí

Pro psychický vývoj dítěte jsou prospěšné jakékoliv zábavné a vzdělávací aktivity, jako například společné učení, psaní úkolů, čtení nebo i malování a procházky. Výzkumníci z univerzit v Londýně a Essexu zkoumali data získaná od 8 000 dětí a jejich matek, aby zjistili, jak matky ovlivňují vývoj v raném věku.

Marco Francesconi, profesor ekonomie na Univerzitě v Essexu, uvedl: „Existují dva hlavní závěry naší studie. První z nich je, že děti matek, které se svými ratolestmi ve věku od 3 do 7 let tráví čas ‘vzdělávacími činnostmi‘, mají lepší kognitivní schopnosti.“

„Druhým zjištěním je, že matky, které se snaží děti podporovat v zábavných aktivitách, včetně malování, pěší turistiky či zpívání, mívají lepší sociální dovednosti,“ podotkl Francesconi.

Vliv otců není znám

„Dětem, které tráví s matkami čas vzdělávacími činnostmi, se lépe daří na univerzitách i na pracovištích a děti, které tráví společně s matkami čas zábavnými aktivitami, jsou méně agresivní a lépe se zapojují do sociálních skupin,“ dodal profesor.

Ten také uvedl, že k docílení tohoto pozitivního efektu stačí alespoň půlhodina až hodina těchto činností každý den. „Stačí jen trocha snahy, nějaká malá časová změna a rodiče mohou svým dětem dát pozitivní dar do budoucna,“ uvedl profesor. Co zatím není (aspoň z věděckého pohledu) známo ani dokázáno, je, zda mají na své děti stejný vliv i otcové.


Autor: ElS

Zdroj:Daily Mail

Foto: Daily Mail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek