KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Uživatelé marihuany mají dle nového výzkumu „abnormálně nízký průtok krve v mozku“

Nový výzkum, kterého se zúčastnilo 1 000 pravidelných uživatelů marihuany, zjistil, že tito lidé trpí enormním snížením průtoku krve v mozku. Mnoho z nich mělo abnormální výsledky krevního toku mimo jiné v oblastech, které postihuje Alzheimerova choroba.

...

Užívání marihuany ovlivňuje činnost pravého hipokampu

Výsledky publikované v posledním čísle časopisu věnovaného Alzheimerově chorobě jsou hrozivým varováním nejen pro všechny uživatele marihuany, ale i pro státy, které chtějí tuto lehkou drogu legalizovat, nebo tak již účinily.

Výzkumníci z kliniky Amen v USA analyzovali data z široké databáze 26 268 pacientů z let 1995 - 2015. Všichni tito pacienti se léčili s chorobami, které odolávaly běžné léčbě. Všichni rovněž podstoupili tomografické vyšetření mozku, které pomohlo vyhodnotit průtok krve v mozku během testování koncentrace.

Celkem tisíc pacientů ze zkoumaného vzorku užívalo marihuanu. Při porovnání skenů mozků těchto pacientů se stovkou skenů zdravých jedinců neužívajících žádnou lehkou drogu bylo zjištěno, že mezi oběma skupinami existuje markantní rozdíl v hladinách krevního průtoku.

Všichni uživatelé marihuany vykazovali výrazně nižší průtok krve v pravém hipokamu ve srovnání s kontrolními skeny. Předpokládá se, že užívání marihuany narušuje paměť právě kvůli omezení aktivity této části mozku.

Legalizace marihuany je podle lékařů ohrožením veřejného zdraví

Spoluautorka studie Elisabeth Joanbyová uvedla, že bezprecedentními byla výsledky šokována, i když s pacienty užívajícími marihuanu jedná na denní bázi. „Jakožto lékaře, který denně vidí uživatele marihuany, by mě nenapadlo, že to může mít až takový vliv na snížení průtoku krve v mozku a že nejvíce postiženou oblastí je hipokampus, který je zodpovědný za paměť i Alzheimerovu chorobu,“ uvedla lékařka.

„Tato práce naznačuje, že užívání marihuany má opravdu výrazně škodlivý vliv na mozek, zejména na oblasti související s pamětí a učením,“ řekla Joanbyová. Doktor George Perry, šéfredaktor časopisu Journal of Alzheimer's Disease, uvedl: „Legalizování marihuany odhalí nejen její benefity, ale hlavně její škodlivé účinky.“

Doktor Danie Amen, zakladatel kliniky Amen, tvrdí, že média šíří názor, že je marihuana bezpečná rekreační droga. „Náš výzkum však toto tvrzení jednoznačně zpochybňuje. Další nová studie,která byla vydaná nedávno, dokazuje, že užívání marihuany ztrojnásobuje riziko vzniku psychózy,“ dodal Amen.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Daily Caller

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek