KATEGORIE
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Vědecký výzkum naznačuje, že lenost je známkou vysoké inteligence

Nový výzkum provedený v USA přišel s teorií o tom, že inteligentní lidé tráví více času lenošením než lidé s nižší úrovní inteligence. Vysoce inteligentní lidé totiž zpravidla spoustu času tráví přemýšlením, ti méně inteligentní zase nesnesou nudu. 

...

Výzkumu se zúčastnilo 60 studentů

Aktivní lidé potřebují podle nové studie stimulovat svou mysl vnějšími činnostmi. Méně lenoší také proto, že se rychle začnou nudit a pouze myšlenky jim nestačí. Výzkumníci z Floridské univerzity zapojili do výzkumu skupinu studentů, kterým dali klasický typ testu používaný už několik desetiletí.

Test obsahoval otázky typu „ohodnoťte, jak moc se shodujete s tvrzením, že rádi řešíte různé úkoly novými způsoby“. Vědci pod vedením Todda McElroye pak ze studentů vybrali 30 „přemýšlivců“ a 30 studentů, kteří takoví nejsou.

Během příštích sedmi dnů nosily obě skupiny studentů na svém zápěstí zařízení, která sledovala jejich pohybové aktivity. Tyto záznamy pak poskytly nepřetržité informace o tom, jak moc byli vybraní studenti fyzicky aktivní.

O víkendech nebyl mezi oběma skupinami zaznamenán žádný rozdíl

Výsledky ukázaly, že ti, kteří nad věcmi více přemýšlejí, byli v průběhu týdne méně aktivní než druhá skupina. Závěry studie publikované v časopise Journal of Health Psychology byly popsány jako „velmi významné,“ a to především ze statistického hlediska.

Bylo však zaznamenáno, že o víkendech nenastal mezi oběma skupinami žádný rozdíl, což nebyli vědci schopni vysvětlit. Podle výzkumníků se však méně přemýšliví jedinci snadněji začnou nudit a proto potřebují svůj čas naplnit fyzickou aktivitou.

McElroy varoval, že lenost u inteligentnějších jedinců je negativním dopadem sedavého způsobu života. Výzkumník navrhl, že méně aktivní lidé, bez ohledu na to, jak chytří jsou, by se měli zaměřit na zvýšení celkové úrovně aktivity ke zlepšení jejich zdraví.

McElroy k závěrům studie dodal, že je nelze zevšeobecnit, a to kvůli malému počtu lidí, kteří se výzkumu účastnili.


Autor: ElS

Zdroj: The Independent

Foto: Flickr

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (5)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
60 lidí se shodlo na tom, že si každý myslí, něco úplně jiného a díky tomu jsme došli k jednoznačnému vědeckému poznatku, že počet respondentů, s mozkem se shodovalo s počtem narozených štěňat v chovné stanici blízko Mexické hranice pro šlechtění Malamuta alijašského, vysledky potvrzují, že to bylo minulou středu ve čtvrtek...
Trávení času přemýšlením místo fyzických aktivit není lenošení. Líný je ten, kdo se vyhýbá činnosti, kterou je potřeba udělat apod.
A co když je potřeba lenošit s krásnou slečnou?
:))) pučím sa od smiechu, a zase sa majú lenivci načo vyhovárať :)))