KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

VIDEO: Budoucnost luxusních plaveb? Italská firma Benetti představila revoluční koncept nové superjachty

Se77antasette je prvním konceptem superjachty, který pro italskou firmu Benetti vytvořil světově uznávaný designér Fernando Romero.

...

Se77antasette se svou délkou přesně 77 metrů vymyká tradičnímu konceptu jacht a její revoluční design, který snoubí plynoucí linie s komplexními strukturami inspirovanými mořským prostředím, vytváří harmonické spojení mezi všemi palubami, designovými prvky a okolním prostředím.


Tento koncept se však kromě mimořádného vzhledu opírá také o využití vysoce pokročilé technologie, která v první řadě zahrnuje inovativní uspořádání navigačních a pohonných systémů. Radarové vybavení, které lze většinou vidět na střeše jachty, je v tomto případě plně integrováno, a neruší tak celkový vizuální dojem jachty. Inženýři firmy Benetti spolupracovali s předními leteckými a námořními firmami s účelem vyvinout zcela nový způsob uschování navigačního vybavení uvnitř skleněné kupole.


Charakteristickou vlastností jachty Se77antasette je extrémní adaptabilita jejích prostor podle potřeb posádky na palubě. Vstupní paluba na zádi lodi s třemi kompletními balkony může být přeměněna na rozsáhlou terasu s výhledem na obklopující moře a luxusními lázněmi, které jsou zasvěceny výhradně uvolnění a odpočinku. Právě tato možnost tento prostor otevřít, a získat tak výhled na moře, nebo jej naopak ponechat uzavřeným a intimním místem, z těchto lázní činí jedno z nejexkluzivnějších míst celé jachty. Hosté zde mohou relaxovat ve sladkovodním bazénu a zajít si na masáž, nebo si například zacvičit či v klidu pracovat.


Protože je jachta navržena tak, aby vyhovovala potřebám byznysmena, najdete zde také speciálně vyhrazenou místnost s 270stupňovým výhledem na moře, kde může majitel pořádat prezentace či obchodní schůzky.

Ústřední sál jachty s dvojitým podlažím, přičemž jedno s druhým je vizuálně propojené, svou otevřeností vytváří prostor, který je u většiny jacht této velikosti nevídaný. V závislosti na požadované funkci může být sál plně přeměněn v otevřenou jídelní místnost pro snídani s celou rodinou, promítací místnost, kino nebo dokonce tančení parket s blikající disko koulí a pultem pro DJe, který umožňuje pořádat luxusní večírky s přáteli.


Na Se77antasette dále najdete také byt o ploše 100 m2, ke kterému navíc patří ještě dalších 140 m2 soukromého venkovního prostoru, kde si jeho obyvatelé mohou v ústraní užívat naprostého klidu. Uvnitř se dle plánů bude nacházet studio či kancelář vybavená špičkovou technologií, která zajistí neustálé spojení s celým světem, ať už se jachta nachází kdekoli. Dřevěná postel, která je vyrobena na míru, se nachází přímo uprostřed místnosti. Prostorná koupelna je celá v mramoru a mimo soukromé sprchy a toalet nabízí také výhled na moře. Třešničkou na dortu je výtahový systém, díky kterému se lze přímo z místnosti dostat na heliport a nerušeně odletět či přistát.


Na horní palubě se dále nachází observatoř, která je nejlépe skrytým a nejintimnějším místem na jachtě. Je tvořena 8,5 m dlouhými skleněnými deskami, které byly podrobeny náročným testům, aby byla zajištěna jejich pevnost. Zde mohou hosté zažít dechberoucí pohled na hvězdnou oblohu.


Jachta Se77antasette zažila svou premiéru letos na každoročním veletrhu Monaco Yacht Show. Jedná se o ztělesnění ducha inovace firmy Benetti, designu, technologie a řemeslné dovednosti.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek