KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

VIDEO: Duchapřítomný hasič zachránil pomocí umělého dýchání život psovi vytaženému z hořící budovy

Hasič Costache Mugurel z Rumunska se stal hrdinou poté, co vytáhl z hořícího domu po jednapadesátiletém muži i jeho bezvládného psa, kterého zachránil díky pohotové první pomoci. Kromě masáže srdce mu provedl dýchání z úst do úst, což psa přivedlo zpět k vědomí. 

...

Hasič zachránil i majitele psa

Costache Mugurel nejprve zachránil z hořícího domu muže (51) a poté se vrátil i pro jeho psa. K incidentu došlo dne 9. prosince v Pitesti poblíž Bukurešti.

Odvážný hasič později na Facebooku uvedl, že „by nikdo neměl být ponechán na pospas osudu“. Videozáznam ukazuje, jak si hasič klekl k bezvládnému psovi kousek od hořící budovy.

Zachráněný pes byl následně převezen na veterinární kliniku

Costache se zvířeti pokusil poskytnout první pomoc stlačením hrudníku a poté mu provedl dýchání z úst do úst, tedy v tomto případě z úst do tlamy.

Snaha nebyla marná a Mugurelovi se podařilo psa úspěšně oživit a přivést k vědomí. Další člen hasičské jednotky podal svému kolegovi kyslíkovou masku a psa pak probrali společně. Ten byl následně převezen na veterinární kliniku. Podle dostupných informací je v pořádku.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek