KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

VIDEO: Osobní ponorka se vzhledem i mrštností delfína, to je Seabreacher X

Na první pohled vypadá jako mocný predátor, který se vynoří z vody, aby se vrhl na nic netušící kořist. Při bližším prozkoumání však zjistíte, že se nejedná o zabijáckou kosatku, ale o technologicky vyspělou ponorku.

...

Seabreacher X je podvodní plavidlo, které je schopné vyvinout rychlost až 80 km/h a pyšní se tím, že disponuje „mrštností delfína“.

Nejpokročilejší z modelů ponorek společnosti Innespace Marine nese označení X a jedná se v podstatě o extrémnější verzi mírnějšího modelu J.

Společnost Innespace Marine uvádí, že model Seabreacher X je dostupný v řadě hrozivých barev a „ve vysoké rychlosti se dokáže ponořit a následně opět vyplout na hladinu, což celé plavidlo vymrští ven z vody“.


„Nový plně vektorový systém řízení tahu kopíruje pohyby ocasní ploutve skutečných vodních živočichů jako například žraloků či delfínů. Jemně vyladěný výfukový systém zase dává plavidlu více vrčící zvuk, když se dere skrz hladinu,“ píše firma na svých webových stránkách.

A pokud by pro vás přeplňovaný motor o síle 260 koní a nejvyšší rychlosti 80 km/h na hladině a 40 km/h pod vodou nebyly dostatečně vzrušující, nabízí Seabreacher X všechny vymoženosti, které vám poskytne také výkonný automobil.

Uvnitř naleznete například stereo systém s dokovací stanicí pro iPod, GPS navigaci či videokameru se šnorchlem, která pro cestující vysílá živé záběry na LCD obrazovce. Celý interiér je pak k dispozici v barevných provedeních dle vaší volby.


Jak asi tušíte, za takový výkon a luxus si připlatíte.

Ponorky Seabreacher jsou vyráběny na objednávku za standardní cenu 65 000 dolarů (cca 1,4 milionu Kč), při čemž nadšenci do vodních sportů, kteří se chtějí po hladině prohánět v modelu nejvyšší řady, pak mohou očekávat cenu až kolem 85 000 dolarů (cca 1,9 milionu Kč).

Za tu cenu můžete však získat plavidlo, které populární herec Bradley Hasemeyer popsal jako „z 27 % delfín, z 37 % žralok, ze 47 % tryskový člun… a 100% úžasné“.

A nyní si už můžete vychutnat záběry z reportáže o ponorce Seabracher z kanálu Discovery, která toto nevšední plavidlo zachycuje v akci:


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek