KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Víte, jak nejlépe rozmrazit čelní skla? Zde je 7 praktických tipů, jak na to

Nebude to trvat dlouho a brzy začne každodenní boj se zamrzlými skly u auta. Už přestanou ty dny, kdy jednoduše sednete za volant a v tu ránu budete pryč. Bez rozmražených čelních skel byste daleko nedojeli, a tak je třeba vědět, jak je co nejrychleji, nejefektivněji a zároveň nejšetrněji očistit. Zde je několik užitečných tipů, jak s námrazou zatočit. 

...

1. Použijte vodu, ale ujistěte se, že není vroucí

Používáte-li k odstranění námrazy na oknech teplou vodu, pak se ujistěte, že není vroucí. I když může vylití kyblíku horké vody na sklo vypadat jako nejsnadnější a nejrychlejší cesta, může se vám to vymstít. Pokud bude voda příliš horká, může hrozit, že vám sklo praskne. Namísto toho použijte vlažnou vodu a námrazu poté setřete hadříkem nebo škrabkou. Musíte si však dát pozor na to, abyste sklo nepoškrábali.


2. Přidejte kapku alkoholu

Meteorolog Ken Weathers uvedl, že skvělým trikem k očištění zamrzlých oken je smíchat 1/3 litru vody a 2/3 isopropylalkoholu, který se používá jako rozpouštědlo nebo čisticí prostředek. Účinky této sloučeniny ukázal Weathers ve svém videu

3. Pokud máte odmrazovač, máte rovněž vyhráno

Odmrazovač je o to efektivnější, čím více jej používáte. Může to s ním trvat sice o trochu déle než s teplou vodou, ale čím více ho použijete, tím bude výsledek lepší. Stejně jako u vody je nejlepší použít odmrazovač spolu se škrabkou či hadříkem.


4. Ve stavu nouze pomůže i kreditní karta

Kreditní karty mohou být skvělým pomocníkem, pokud nemáte při ruce nic jiného. Jestliže nemáte ani škrabku, hadřík či teplou vodu, pak je kreditní karta vhodnou volbou. Základem je dobrá technika. Použití dlouhého rovného okraje bez toho, aby byla karta ohnutá, se považuje za nejefektivnější způsob.


5. Zamlžená okna nikdy neutírejte rukou

Mastnota z vašich rukou opravdu není tím, co by okna vyčistilo. Okna se pak jen zamažou a viditelnost nebude o moc lepší. Pokud navíc máte na ruce prsteny, může hrozit, že skla poškrábete. Raději použijte nějaký hadřík nebo v lepším případě topení.


6. Co když je auto zasněžené?

Pokud je vaše auto pokryté nejen ledem, ale i sněhem, pak je vhodné použít k jeho odstranění měkký kartáč. Nezaměřujte se pouze na čelní sklo a ujistěte se, že dokonale očistíte i přední mřížku chladiče, aby nedošlo k přehřátí. Očištěná by měla být také světla a střecha, aby sníh za jízdy z vozu nepadal.


Foto: Wikimedia

7. Jak lze námraze předejít?

Pokud máte pocit, že by vás všechny předešlé rady jen obtěžovaly, pak se můžete pokusit těmto potížím předejít. Auto můžete obalit ručníkem, prostěradlem, kartonem nebo novinami před tím, než se na něm vytvoří námraza a pak tuto pokrývku jednoduše rychle odstraníte a ihned můžete odjet. 


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek