KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Wikileaks odhalil další dokumenty, které tvrdí, že CIA může infikovat telefony iPhone již při výrobě

Server Wikileaks přišel s další várkou odhalených dokumentů ze série Vault 7. Dokumenty tentokrát poskytují detailní informace o tom, jak CIA napadá operační systém MacOS a nově vyrobené telefony iPhone ještě před tím, než se dostanou k zákazníkům.

...

Jako první odhaluje soubor dokumentů s názvem „Dark Matter“ tzv. „projekt Sonic Screwdriver“, který byl vytvořen Oddělením pro vývoj vestavěných systémů CIA a dle vysvětlení samotné CIA umožňuje spuštění kódu v periferních zařízeních, zatímco se počítač s operačním systémem MacOS spouští.

To znamená, že útočník by mohl do počítače nainstalovat škodlivý software například přes USB flash disk, a to i v případě, že firmware vyžaduje heslo, což znamená, že v zařízení může být pozměněna i paměť pouze pro čtení.

Dokumenty Wikileaks dále odhalují, že CIA využívá také implantátu s názvem DarkSeaSkies, který přetrvá ve firmwaru EFI počítačů Apple MacBook Air i po reinstalaci operačního systému, a také malware pro MacOS označovaným jako Triton.

O tom, že iPhony jsou jedním z cílů CIA, se již vědělo, ale dokumenty Temná hmota nyní odhalily, že „CIA infikuje dodavatelský řetězec s iPhony již nejméně od roku 2008“. Nemá přitom jít o žádný elektronický hacking, ale o fyzickou instalaci zařízení přímo do nově vyrobených iPhonů ještě před tím, než se skrz distributory dostanou k zákazníkům. CIA se také dle potřeby údajně může zaměřit na iPhony pro konkrétní kontinent či zemi.

Společnost Apple zatím na nejnovější odhalení Wikileaks neodpověděla, nicméně již dříve uvedla, že opravila většinu zranitelných míst, která CIA využívala. „Technologie, která je zabudovaná v dnešních iPhonech, představuje nejlepší zabezpečení dat, které mají spotřebitelé k dispozici, a my neustále pracujeme na tom, aby to tak zůstalo,“ řekl mluvčí společnosti pro BBC.

„Naše produkty a software jsou navrženy tak, aby rychle obstarávaly bezpečnostní aktualizace do rukou našich zákazníků, při čemž téměř 80 % uživatelů používá nejnovější verzi našeho operačního systému.“

„Přestože naše počáteční analýza ukazuje, že většina nedostatků, které byly nyní zveřejněny, byla již opravena v poslední verzi systému iOS, budeme nadále pracovat na rychlé nápravě jakýchkoli zjištěných zranitelných míst.“

Naše zákazníky vždy nabádáme, aby si stáhli nejnovější verzi iOS, abychom zajistili, že mají nejnovější bezpečnostní aktualizace.“


Autor: VoZ

Zdroj: The Inquirer

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek