KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Zvířata, o kterých jste neměli tušení, že skutečně existují

Příroda je hravá a plná fantazie. Tolik nejroztodivnějších tvorů, které na planetě najdeme! Myslíte si, že znáte všechny? Tato vzácná nebo neobvyklá zvířata vás jistě překvapí ať už svým vzhledem nebo svou povahou.

...

Nártoun

Tato kouzelná opička měří pouhých 9 až 16 centimetrů  žije v jihovýchodní Asii.

Domácí zvířátko z něj ale neuděláte. Jsou zvyklá na svobodu a nedokážou si zvyknout na věznění. Pohodlně se cítí pouze ve volné přírodě.


eastnews

Bílý lev

Jedná se o lvy s genetickou vadou, která způsobuje světlejší barvu srsti než u ostatních šelem. Žijí v Jižní Africe a často se bohužel chovají v zajetí, neboť unikátní bílé zbarvení je pro mnohé z lidí velmi lákavé. V jednom jsme s nimi ale za jedno: tahle zvířata jsou opravdu krásná!


pictures.reuters

Axolotl mexický

Jedno z nejzajímavějších zvířat, která můžete chovat ve svém akváriu. Charakteristické jsou pro tebe tři vnější žíly po každé straně hlavy. Axolotl díky nim vypadá skutečně roztomile. Tohle zvířátko pochází původně z Mexika, ale dnes se chová často v zajetí. Dospělí jedinci měří asi 3 cm. Mají úžasnou schopnost regenerace, žábry, ocásek i pacičky jim dorůstají.


Moloch ostnitý

Moloch je ještěrka skutečně jedinečného vzhledu. Pochází z Austrálie. Na hlavě má výrostek, který má zmást nepřítele – ten si bude mylně myslet, že výčnělek je molochova hlava a zaútočí na něj.

Moloch se živí mravenci a může jich spořádat i několik tisíc denně.


Kosman zakrslý

Roztomilé opičky neměří více než pouhých 15 cm. Žijí především v lesech Jižní Ameriky a většinu svého života prožijí na stromech.


Blobfish

Jedna z nejbizarnějších hlubinných ryb na planetě, která se díky svému podivnému vzhledu stala dokonce internetovým memem.

Žije 800 metrů pod hladinou moře, v dokonalé tmě. Jako všichni hlubinní tvorové nepůsobí příliš esteticky. Hustota jejího těla je mnohonásobně menší než hustota okolní vody, což jí umožňuje plavat, aniž by spotřebovávala energii.

Mimochodem, v asijských zemích považují maso z této ryby za pochoutku.


instagram

Neonový rak

Jeden z nejkrásnějších druhů raka. Září všemi barvami duhy, ale kromě barvy se příliš neliší od jiných raků. Jejich populace bohužel v poslední době bohužel výrazně poklesla.


Velekrab japonský

Silueta tohoto kraba na dně oceánu jistě vyděsí i ty nejostřílenější potápěče. Je to jeden z největších členovců na světě, v dospělosti dosahuje hmotnosti téměř 20 kg. Strašidelný vzhled mu dodávají dlouhé nohy. Rozpětí předního páru nohou může dosahovat až 3 metrů! Krab se živí měkkýši a zbytky zvířat, které nalezne na dně oceánu. Dožívá se až stovky let.


Ksukol ocasatý

Na toto neobvyklé zvířátko můžete narazit jedině na severu ostrova Madagaskar. Tyto malinké potvůrky dosahují maximální velikosti 60 cm, jejich ocas je huňatý a načechraný. A mimochodem, pamatujete si ksukola jménem Maurice z pohádky Madagaskar?


eastnews

Kančil jávský

Toto zvířátko patří mezi nejmenší a nejstarší obyvatele planety Země. Měří pouze 20 až 25 cm, řadí se mezi přežvýkavce, jsou velmi plaché a vedou převážně noční život.

V jihovýchodní Asii, kde se vyskytují, jsou považována za mazaná zvířata, asi jako u nás lišky.


Agama límcová

Kdyby existovali draci, jistě by vypadali nějak takhle. Navzdory malé velikosti jsou tyto ještěrky velkými lovci. Svým límcem dokážou zastrašit i mnohonásobně větší predátory: stoupnou si na zadní, rozprostřou svůj límec a syčí.

Kdo by se nezalekl?


eastnews

Potu

Tento pták je skutečně neobvyklý. Má obrovský zobák, který mu pomáhá zachytit hmyz v letu, a když na vás ještě vypoulí své veliké sytě žluté oči, zaručeně na tenhle zážitek nikdy nezapomenete.

Je škoda, že uvidět ho není tak snadné. Jeho barva mu poskytuje dokonalé maskování a pták doslova splývá s okolními stromy.


adme

Bonus: Fantastická zvířata

V historii vzniklo nepřeberné množství historek o podivných tvorech žijících v odlehlých koutech země, hlubokých lesích nebo nepřístupných skalách. Představy některých lidí jsou opravdu fascinující. Draci, jednorožci, ptáci ohniváci, pták Noh, baziliškové a mnoho mnoho dalšího.

Kdo ale ví, co všechno opravdu ještě nevíme o životě na naší Zemi? Kdo ví, co žije na dně nejhlubších oceánů a co se skrývá v temnotě hlubokých pralesů?

Možná, že příroda je mnohem nápaditější, než kdy bude naše fantazie.


PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek