KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
krimi-zpravy

Talibové zabili 9 spolupracovníků Člověka v tísni

Během nočního útoku bylo v severním Afghánistánu zabito 9 afgánských spolupracovníků české humanitární organizace Člověk v tísni. Organizace Člověk v tísni pozastavila v zemi svou činnost.
...

Policie z útoku podezřívá Taliby

K útoku na 7 humanitárních pracovníků a 2 jejich strážce došlo v provincii Balch kolem půlnoci. Podle policie za útokem stojí radikálové z Talibánu. Všechny oběti pracovali pro humanitární organizaci Člověk v tísni, která v Afghánistánu působí od roku 2001. Stálá mise vedle humanitární pomoci řeší problémy spjaté se vzděláním, s otázkami obživy, rozvoje venkovských komunit a zvýšení kvality života místních obyvatel. „Neznámí ozbrojení muži bohužel minulou noc zaútočili na naši ubytovnu v okrese Zari a připravili o život devět našich zaměstnanců,“ řekl AFP nejmenovaný zástupce české organizace.

Počet civilních obětí v Afghánistánu roste

AFP upozornila, že humanitární pracovníci v Afghánistánu se stávají oběťmi násilí, ačkoliv Tálibán oficiálně útoky na ně zavrhl. Útok se udál nedlouho poté, co radikálové na předměstí Kábulu zaútočili na hotel a pozabíjeli 14 lidí, většinou cizince. Počet civilních obětí v Afghánistánu neustále roste. OSN zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2015 oproti stejnému období loňského roku nárůst o 16 %.

Zdroj: AFP

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (3 příspěvků)

Komentáře (3)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Pak mají být lidi dobročinní a aktivní v podobných organizacích, když se dějí takové věci...
Škoda, že politici (i občané) už 9 roků ignorují podnět http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20090905083000
Jak to myslíte s tou změnou způsobu demokratizace Afghánistánu? Řešit to diplomaticky?