KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Vin Diesel je tahákem na peníze, nejpřeplacenější hvězdou Hollywoodu je Mark Wahlberg

Pokud do filmu obsadíte Vina Diesela, máte vysokou pravděpodobnost úspěšného návratu investice. Alespoň to tvrdí magazín Forbes, který hvězdu Rychle a zběsile posadil na vrchol žebříčku nejvýdělečnějších hvězd. Na záda mu dýchají Dwayne Johnson a samotná Wonder Woman Gal Gadot.

...

Vládnou hvězdy Rychle a zběsile

Zajímavé je, že všichni tři herci z prvních tří pozic se někdy objevili ve franšíze Rychle a zběsile. Diesel, jenž je její hlavní hvězdou, z úspěšné akční série těží zdaleka nejvíc. Úspěchem však pro něj byl i Návrat Xandera Cage, neboli třetí díl adrenalinové fašírky xXx. Dohromady Diesel v loňském roce utržil v kinech přes 1,6 miliardy dolarů.

Bývalý wrestler Dwayne Johnson se nenechá zahanbit a dohromady přinesl na tržbách 1,5 miliardy, když do kin vyslal nejen poslední Rychle a zběsile, ale i Pobřežní hlídku a především úspěšné pokračování rodinné komedie Jumanji: Vítejte v džungli.


Herečka Gal Gadot, jež v sérii Rychle a zběsile před lety sloužila spíše jako sexuální objekt, pánům dýchá na záda díky svému angažmá v roli Wonder Woman. Ceněná komiksová adaptace společně s Ligou spravedlnosti přinesla v kinech 1,4 miliardy dolarů.

Na čtvrtém místě je pak Emma Watson díky pohádce Kráska a zvíře, která utržila 1,3 miliardy. A Johnny Depp, jemuž přihřála polívčičku tratící, leč stále úspěšná dobrodružná zábava Piráti z Karibiku a poirotovská Vražda v Orient Expresu. Dohromady Deppovy filmy získaly přes 1,1 miliardy.


Wahlberg se nevyplatí

Forbes rovněž sestavil žebříček komerčně méně úspěšných herců, kteří filmovým studiím radost příliš nedělají. Na jeho špici se objevil Mark Wahlberg, jenž za každý investovaný dolar přinese návratnost pouhých 4 dolarů a 40 centů. Za Wahlbergovu nelichotivou pozici mohou dva oproti očekáváním méně úspěšné projekty – Transformers: Poslední rytíř a Táta je doma 2.

Na druhé pozici je bývalý Batman Christian Bale, jenž za každý dolar přinese do kasičky 6 dolarů a 70 centů. Herec, jenž se zaměřuje především na skromnější produkce, se tím však trápit nemusí. 

Naopak zajímavý je výskyt dříve výrazně úspěšnějšího Channinga Tatuma, jenž v loňském roce vrátil do kasiček jen 7,6 dolaru za každý obdržený.

Další místa pak obsadili Denzel Washington (10,4 dolaru za 1 dolar) a Brad Pitt (11,5 dolaru za 1 dolar).

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek