KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

15 nejočekávanějších filmů roku 2017

Rok 2016 se chýlí ke konci a s ním i zbytky filmové nabídky. Příští rok však bude opět pestrý. Vybrali jsme 15 filmů, které patří mezi nejočekávanější trháky následujících měsíců.

...

La La Land – 5.1.2017

Emma Stone a Ryan Gosling září v romantickém muzikálu vyprávějícícm o ambiciózní mladé herečce a talentovaném klavíristovi, kteří se mohou dostat na kariérní vrchol jen skrze lásku a dost možná i její ztrátu. Okouzlující taneční čísla, chytlavý hudební doprovod a stylizace, která rozehřeje nejedno cynické srdíčko. Není divu, že je film hlavním favoritem blížících se Oscarů.

T2: Trainspotting – 2.2.2017

Renton, Begbie, Simon a Spud jsou zpátky a tentokrát se bude zdrhat před minulostí. Begbie by totiž rád zpátky své peníze, které Mark na konci prvního Trainspottingu svým drogovým kámošům ukradl. Ten je však věnovat zpět nehodlá, stejně jako odmítá návrat mladistvé závislosti. Renton se totiž posunul a heroin vyměnil za záplavu endorfinů při běhání. Závislost jako závislost, no ne? A nyní by z průšvihů rád vysekal i oddaného kámoše Spuda, jenž se z kolotoče nahřívaných lžiček a špinavých jehel ne a ne vymanit.

Kong: Ostrov lebek – 9.3.2017

Ještě než se utká v monstr-crossoveru s jadernou energií nabitou Godzillou, dostane King Kong vlastní film. Zase. Tentokrát se však podíváme do sedmdesátých let, kdy se americká armáda pokouší zmapovat neprobádaný ostrov pomocí sérií bombardování. Skutečnou záminkou výletu na ostrov je však odchyt největšího monstra své doby, které – jak hrdinové záhy zjistí – na ostrově vládne tvorům za hranicí lidské fantazie. V hlavních rolích Tom Hiddleston a oscarová Brie Larson.

Terminátor 2: Den zúčtování – 20.4.2017

Nejlepší akční film všech dob je zpět! Ve 3D! James Cameron se rozhodl, že oslaví 25 let od vzniku svého mistrovského sci-fi ve velkém stylu, a tak ho poslední měsíce převádí do třetího rozměru stejně jako před lety Titanic. Cameron se ve 3D vyzná jako málokdo, tudíž nehrozí v kině zbytečný bolehlav. Naopak, slibován je výrazně imerzivnější zážitek, jenž pozvedne především akční scény. Úvodní bitva v budoucnosti, popřípadě slavná honička s náklaďákem by tedy měly být na velkém plátně exkluzivním zážitkem.

Strážci galaxie Vol. 2 – 4.5.2017

Galaktiční pitomci se chystají na druhou misi a vzhledem k masivnímu úspěchu prvního filmu to má být v zatraceně velkém stylu. Star-Lord se konečně dozví, kdo je jeho otec, dostane se i na trochu intergalaktické romantiky a srdce všech hodlá bezelstně ukradnou Baby Groot, jenž hýří nakažlivou roztomilostí od prvního záběru.

Rychle a zběsile 8 – 13.4.2017

Brian O’Conner se sice vydal vlastní cestou a rodinu adrenalinových zlodějíčků definitivně opustil, tím však příběh rychlostí posedlých frajírků nekončí. Tentokrát dojde na nečekanou rošádu, když se Dominic Toretto postaví na špatnou stranu barikády a zbytek party ho společně s Jasonem Stathamem bude muset získat zpět. Co za Torettovou proměnou stojí? To zatím nikdo netuší. V rámci Rychle a zběsile se však na inteligenci příliš nehraje, takže je jisté, že ať už bude záminka jakákoli, přehluší ji v rychlém sledu následující exploze.

Pobřežní hlídka – 18.5.2017

Mitch Buchannon má před sebou nelehký úkol, musí zlepšit reputaci své Pobřežní hlídky. K tomu mu má pomoci Matt Brody, dvojnásobný zlatý medailista, proutník, pařmen a floutek. Dokáží Pobřežní hlídku zachránit? To si pište! Režisér komedie Šéfové na zabití se rozhodl pojmout celovečerní verzi devadesátkové seriálové kultovky ve značně odlehčeném, lehce nekorektním stylu. Nechybí sexuální a rasistické poznámky, obnažený Zac Efron a všemu vládne odhodlání Dwaynea „The Rock“ Johnsona. Miniroličku má navíc potvrzenou i originální Mitch David Hasselhoff, takže nostalgie bude pracovat na plné obrátky.

Vetřelec: Covenant – 18.5.2017

Sci-fi Prometheus se příliš nepovedla. Film sice vypadal famózně a měl ještě lepší obsazení a myšlenkové podhoubí. Režisér Ridley Scott však doručil film hloupý jako tágo, jenž neuspokojil ani fanoušky zadumaných vesmírných dobrodružství, ani po xenomorphech lačnící diváky. Vetřelec: Covenant má přinést nápravu. Vrací se cameronovský military feeling, regulérní facehuggeři i jejich další vývojová stádia a snad i chytrá zábava míchající thriller o přežití s čistým hororem.


Dunkirk – 20.7.2016

Režisér Interstellaru, trilogie o Temném rytíři a Počátku se přesune do zákopů 2. světové války, kde zpracuje jednu z nejhorších bitev, při níž byla evakuována spojenecká vojska Belgie, Británie a Francie. První upoutávky slibují unikátní vizi, která se bude spíš než na masová jatka soustředit na duševní pochody vojáků uvězněných v ostré palbě.

Po strništi bos – 17.8.2017

Tři bratři otce a syna Svěrákových sice byli hit, jejich přijetí však bylo více než rozpačité. Proto se rodinné duo vrací takříkajíc ke kořenům, když vypráví příběh předcházející české klasice Obecná škola. Opět se vrátíme do rodiny Součkových, tentokrát v době 2. světové války, kdy je rodina nucena odstěhovat se na venkov, kde vyplouvají na povrch rodinná tajemství a malý Eda musí bojovat o své místo v chlapecké partě.


Baby Driver – 24.8.2017

Režisér Edgar Wright se měl po zakončení britské multižánrové komediální trilogie Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení a U Konce světa vrhnout na komiksového Ant-Mana, nakonec se však s Marvelem nerozešel v dobrém a na jeho další film se muselo čekat dlouhé čtyři roky. Odměnou za trpělivost má být příběh mafiánského řidiče, který se zúčastní loupeže, jež je odsouzená k neúspěchu. Zní to až překvapivě tuctově, Edgar Wright ale tuctové filmy netočí.


To – 7.9.2017

Pravděpodobně nejslavnější román Stephena Kinga konečně dostane regulérní velkofilmové zpracování, v němž se dětští a posléze i dospělí hrdinové musí postavit odvěkému zlu a vlastním děsům, aby zachránili sebe i americké městečko Derry. To nemělo nejsnadnější cestu na stříbrná plátna, když se scénář opakovaně přepisoval a u projektu se vyměnilo hned několik tvůrců. Vize mladého režiséra Adrese Muschiettiho se však zdá konstantní a diváky tak čeká dvoudílná adaptace, jež snad strčí původní televizní verzi do kapsy. Překonat výkon Tima Curryho v roli klauna Pennywise ovšem nebude snadné.

Blade Runner 2049 – 5.10.2017

30 let po událostech původního Blade Runnera se vydáváme zpět deštěm prolité, nepříliš pozitivní budoucnosti plné nebezpečných replikantů. Nový blade runner, policista K, musí urychleně najít Ricka Deckarda, jenž před třiceti lety zmizel, aby společně zabránili upadnutí světa do chaosu. První upoutávka bere dech. Stejně jako výčet talentovaných tvůrců, kteří na filmu pracují.

Milada – 12.10.2017

Životní příběh k trestu smrti odsouzené Milady Horákové přivede do kin režisér David Mrkna. Ten za sebou sice nemá žádný další celovečerní film, o nezkušeného tvůrce se však nejedná. Na scénáři pracoval několik let a Milada je jeho vysněným filmem, jenž má nahlédnout do duše ženy, jejíž život zhatil vykonstruovaný proces komunistického režimu. Vzhledem k zahraničnímu obsazení je laťka očekávání nastavená vysoko.


Star Wars: Epizoda VIII – 14.12.2017

Luke Skywalker se našel, tím však cesta za záchranou předaleké galaxie teprve začíná. Rey musí podstoupit trénink Jediů a postavit se v odvetném souboji Kylo Renovi, jenž na konci minulého filmu ještě více přičuchl k Temné straně Síly a má dobrákům co oplácet. Režiséra J.J. Abramse nahradil na režijní stoličce Rian Johnson, jenž slibuje film, který se vydá hlouběji do mytologie vesmírné ságy a nabídne originálnější děj a nečekané zvraty. Hlavně ať nezazní „Rey, jsem tvůj otec!“Autor: Petr Semecký

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek