KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

5 nejlepších čarodějnických filmů

Buřty jste upekli, čarodějnice spálili a nevíte, co s načatým večerem? Máme pro vás pětici čarodějnických filmů, které vás pobaví, ať už fandíte hororům, pohádkám či komedii.

...

5) Stáhni mě do pekla

Neštvěte čarodějnici, obzvlášť chce-li po vás pomoct s hypotékou. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí bankovní úřednice Alison Lohman, která má jen pár dní na to vyhnout se pekelným spárům, jež žánrově chutně diriguje hračička Sam Raimi. A ten se nebojí do hororového žánru vmetat i trochu bezuzdné komedie.


4) Čaroděj ze země Oz

Když vám život přijde černobílý, není nad to zavítat do Smaragdového města, kde život hraje všemi barvami. Jen pozor na zlou čarodějnici, před kterou budete muset nově objevený svět ochránit spolu se Strašákem, Plecháčem a zbabělým Lvem.


3) Rosemary má děťátko

Těhotenství je krásná věc. Ale jen do chvíle, než zjistíte, že je váš manžel členem satanistického kroužku, který se skrze vás snaží zplodit novodobého antikrista. Pak nezbývá než vzít nůž do rukou a jít si to s bandou lektvary míchajících důchodců pěkně vyříkat. I když nebyl by to Roman Polanski, aby jeho film nakonec nebyl o něčem úplně jiném než jen žánrové zábavě.


2) Häxan: Čarodějnictví v průběhu věků

Proč se topit ve fabulovaných příbězích, když se můžeme ohlédnout do historie. Snímek Häxan z roku 1922 působivě a dodnes stále nepřekonaně rekonstruuje typické rysy čarodějnictví, kterými vás protáhne v zábavných i poučných dvou hodinách .


1) Kladivo na čarodějnice

Tuzemská klasika Otakara Vávry vypráví o brutálních čarodějnických procesech z konce 17. století. A není to hezká podívaná „ke kafíčku“. Vávra spolu s Ester Krumbachovou vytvořili působivou a mrazivou analogii k politickým procesům 60. let a velmi sugestivně znázornili nebezpečí zneužívání moci vrchnosti na běžných lidech.  

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek