KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

7 hollywoodských hvězd, které předčasně odešly do hereckého důchodu

Předminulý týden se několikanásobný držitel Oscara Daniel Day-Lewis rozhodl skončit s herectvím. Herec, který se proslavil rolemi ve filmech jako Poslední Mohykán, Lincoln či Ve jménu otce však není prvním hollywoodským hercem, který by odešel do důchodu dříve, než se čekalo. Tady je 7 dalších hvězd, které se předčasně rozhodly pro kariérní klid.

...

Foto: Vera Anderson/WireImage

1) Gene Hackman

Představitel Supermanovy nemesis Lexe Luthora a hlavní hrdina filmů Francouzská spojka oznámil odchod do důchodu v roce 2004, když v pořadu Larryho Kinga řekl „myslím, že je konec.“ Hackmanovým posledním filmem se tak stala romantická komedie Starosti starosty, jež byla zároveň jeho 100. filmem kariéry. Herec poté oficiálně odchod do důchodu potvrdil v roce 2008. Držiteli dvou Oscarů je dnes 87 let.


2) Audrey Hepburn

Jedna z nejkrásnějších a nejikoničtějších hereček Hollywoodu se rozhodla s herectvím skončit na konci 60. let a věnovat se především charitativní práci. Hvězda filmů Snídaně u Tiffanyho či Prázdniny v Římě se však sem tam ve filmech stále objevovala. Za významnější však považovala například svou práci pro UNICEF.


3) Sean Connery

První James Bond a filmový otec nejlepšího archeologa všech dob, Indiana Jonese, odešel do hereckého důchodu v roce 2006 poté, co v kinech propadl komiksový snímek Liga výjimečných. V průběhu let se Conneryho snažila přivést zpět na plátna řada filmařů, on sám však zůstal neoblomný i v případě návratu Indiana Jonese, jenž byl dle jeho slov jediným projektem, který by to případně dokázal. „Důchod je až příliš velká zábava,“ řekl kdysi Connery.


4) Jack Gleeson

Představitel nenáviděného mladého krále Joffreyho ze Hry o trůny začal s herectvím již v 7 letech a diváci si ho mohou pamatovat i z malé roličky ve snímku Batman začíná. Gleeson s herectvím skončil poté, co jeho královská postava zemřela násilnou smrtí a o svém odchodu řekl: „Zkrátka jsem si herectví přestal užívat tak jako kdysi. Najednou to bylo něco, co bych dělal pro peníze, zatímco doposud jsem to dělal pro zábavu s přáteli během léta. Užil jsem si to, ale jakmile se z něčeho stane vaše živobytí, změní se váš vztah. Není to o tom, že bych herectví nenáviděl, jen ho již nechci dělat. Rád obětuji tučný šek za své štěstí.“


5) Greta Garbo

Špatné recenze patří k filmovému byznysu jako kamera či filmový pás, některé hvězdy se však se špatnými ohlasy nedokázaly vyrovnat. Jednou z nich byla i Greta Garbo, která ve svých 35 letech odešla do důchodu poté, co neuspěl její snímek Žena dvou tváří. Garbo se rozhodla počkat s herectvím do konce 2. světové války, poté však již žádné další snímky nenatočila. O svém hereckém konci řekla: „Co si pamatuji, odjakživa jsem chtěla být sama. Nemám ráda davy a velké počty lidí.“ Zbytek života strávila ve svém bytě na Manhattanu a procházkami po okolí.


6) Cary Grant

Slavný filmový milovník a hvězda filmů jako Šaráda či Jeho dívka Pátek odešel z filmového byznysu v roce 1966, když se ve svých 62 letech rozhodl vychovávat svou novorozenou dceru Jennifer. Grant prohlásil, že starost o své dítě je pro něj důležitější než herectví, kde by ve svém věku již musel hrát role dědečků.


7) Shirley Temple

Nejúspěšnější dětská hvězda všech dob narážela v dospělosti na stejný problém jako řada jiných herců – nedařilo se jí v dospělosti tak jako když svou dětskou roztomilostí dojímala davy. Temple poprvé odešla z Hollywoodu ve 12 letech, když se začala plně věnovat studiu. Oficiálně svou hereckou kariéru ukončila v 50. letech, aby nalezla úspěch jako úspěšná ambasadorka, mimo jiné v tehdejším Československu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek