KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Assassin's Creed je tragický. Kritici hýří bonmoty na účet videoherní adaptace

Jsou filmy podle videoher prokleté? Podle světových kritiků rozhodně. Půl roku po filmové verzi slavného RPG Warcraft přichází do kin adaptace populární akční série Assassin's Creed a sklízí výsměch ze všech stran.

...

Převážnělý zmatek

"Assassin's Creed je velmi matoucí. Ne, škrtněte to: Je to bordel," sestřelila nový film režiséra Justina Kurzela kritička Stephanie Zacharek z časopisu Time. A nezůstala v silných výrazech osamocena. "Tupé," přidal se Roger Moore. "Snímek určený přesně pro nikoho," dští síru Jordan Hoffman z Vanity Fair. "Za všech okolností je film ze záhadného důvodu transcendentálně nudný," zasadil filmu další úder Peter Bradshaw z Guardianu.

Herní gigant Ubisoft, který herní adaptaci své slavné videohry financoval, jako by podobné reakce tušil, když před několika měsíci oznámil, že si od filmového zpracování mnoho neslibuje. 

Ostatně pro Ubisoft se jedná spíše o investici v podobě globální reklamy. Nikoli o další prostředek zisků. Série Assassin's Creed je nesmírně populární a prodeje nosičů se obvykle pohybují okolo 5 milionů kusů. 

Těžko se však věří, že by Ubisoft, jenž kvůli Assassin's Creed založil vlastní filmovou divizi, nedoufal ve filmový úspěch. Veškerá rozhodnutí ohledně tvůrčího týmu byla zdánlivě správná. K projektu se již na počátku přidal populární herec Michael Fassbender, jenž snímek dokonce produkuje. Ten angažoval talentovaného režiséra Justina Kurzela, jenž před natáčením ohromil svéráznou adaptací Shakespearova Macbetha. A na filmu pracoval zkušený štáb plný těch nejlepších kaskadérů. 

Slabý scénář, nudní herci

Podle kritiků však tkví hlavní problém ve scénáři, jenž je jednoduše nudný, zmatečný a nedává příliš smysl. Hloupoučkou zápletku o virtuálním výletu do minulosti prý tvůrci berou příliš vážně a film by nutně potřeboval špetku odlehčující nadsázky. Místo ní však přichází prázdné herecké výkony a nudné dialogy, které jen horko těžko vyvažují vydařené akční sekvence a pomrknutí na fanoušky. 

Přesto se najdou i zastánci filmu. Magazín IndieWIRE sice film vyloženě nechválí, přesto ho označuje za snaživou, místy odvážnou adaptaci, která ostatní herní filmy strčí do kapsy. Fanoušci tak mají stále naději, že je za týden nečeká v kinech videoherní pohroma.

Autor: Petr Semecký

Zdroj: RT

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek