KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Bývalý ředitel BBC Thompson přiznal, že vyhazov Clarksona byl chybou

Bývalý generální ředitel BBC Mark Thompson přiznal, že rozhodnutí televizní stanice o ukončení spolupráce s Jeremy Clarksonem bylo špatné. Dodal, že bývalý moderátor motoristického magazínu Top Gear je sice „velmi problematické individuum“, ale BBC přesto tuto ztrátu neměla dopustit.

...

BBC si měla kontroverzní hvězdu udržet

Mark Thompson se během svého působení v čele BBC musel potýkat s celou řadou Clarksonových potíží a výstřelků. Například ho přemlouval, aby se omluvil tehdejšímu premiérovi Gordonu Brownovi za to, že jej nazval „jednookým idiotem“.

BBC v loňském roce neprodloužila s Clarksonem smlouvu, protože udeřil producenta pořadu Top Gear při hádce o steak v hotelu v Yorkshiru.

Podle Thompsona, který je v současné době výkonným ředitelem New York Times, si měla společnost tuto kontroverzní hvězdu i přes incident udržet.


Mark Thompson

Clarkson je velmi problematické individuum. A to říkám jako jeho přítel. Nemyslím si, že by lidé měli bít své kolegy a chápu, že je těžké s nimi vyjít, když to dělají,“ sdělil k tomu Thompson pro list Sunday Times. „Ale domnívám se, že jeho pronikavý, hraniční a lehce nezvladatelný talent je něco, co si BBC neměla dovolit ztratit. Byl schopen oslovit diváky, kteří se jinak na BBC vůbec nedívali.“

Omluva premiérovi za „jednookého skotského idiota“

Poté, co moderování Top Gearu převzal Chris Evans, sledovanost pořadu prudce klesla. Poslední díly aktuální série přilákaly pouhých 1,9 milionu diváků, což je historické minimum. Thompson k tomu poznamenal, že Evansovi na popularitě nepřidalo ani to, že se snažil Clarksona „napodobovat“.

 

Moderátor Chris Evans se v novém Top Gearu marně snažil dosáhnout bývalé celosvětové slávy pořadu. Nakonec byl však ze svého místa propuštěn.

Thomson zavzpomínal i na další Clarksonovy hvězdné manýry: „Měl jsem zrovna den volna a Clarkson mi z ničeho nic zavolal. Hned na mě spustil: Nebudu se omlouvat. Je mi jedno, co říkáte. Nebudu.“

„Zeptal jsem se ho: „No, proč bych měl chtít tvou omluvu?“ Řekl mi, že právě tehdejšího premiéra Gordona Browna nazval „jednookým skotským idiotem a č*****m“. Nakonec jsme se dohodli, že se mu aspoň omluví za výraz „jednooký.“


Autor: jil

Zdroj: The Times

Foto: PA

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek