KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Casey Affleck letos Oscara nepředá. Čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Méně slavný ze sourozeneckého dua Afflecků, Casey, sice v loňském roce získal cenu Akademie za nejlepší mužský herecký výkon ve snímku Místo u moře, oproti tradici se však letošního předávání nezúčastní kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování.

...

Další kostlivci ve skříni

Affleckovu neúčast při předávacím ceremoniálu potvrdil jeho tiskový mluvčí. Na zprávu následně reagoval i zástupce oscarového ceremoniálu: „Oceňujeme rozhodnutí směřovat zájem publika na samotné předávání a na skvělou práci v loňském roce.“

Affleck čelí obvinění z roku 2010, kdy měl podněcovat a sám se aktivně účastnit sexuálního obtěžování během natáčení snímku I'm Still Here, který režíroval.

Proti Affleckovi se postavila producentka Amanda White a kameramanka Magdalena Gorka, které tvrdí, že byly vystavené sexuálním komentářům a narážkám od ostatních členů štábu, včetně samotného Afflecka.

Podle producentky navíc Affleck odmítl vyplatit její plat, pokud s ním nestráví noc v hotelovém pokoji. Kameramanka pak tvrdí, že jí Affleck, jenž byl v době natáčení ženatý, vlezl do postele.

Právní zástupce Afflecka však tvrdí, že se jedná o plán obou žen, jak úspěšného herce a režiséra vydírat.

Affleckovy možné hříchy minulosti se dostaly do reflektorů médií poté, co se objevila obvinění proti hollywoodskému mogulovi Harveymu Weinsteinovi. Odpor proti Weinsteinovu chování, které potvrdily desítky žen, dal vzniknout hnutí #MeToo, kdy stovky žen začaly obviňovat nejen známé osobnosti ze sexuálního obtěžování.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek