KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Čtvrtá epizoda Hry o trůny unikla předčasně na internet

Jen pár dní po úniku scénáře se na internetu objevil i kompletní čtvrtý díl sedmé série Hry o trůny. Únik epizody potvrzuje, že útok na HBO je horší, než se kabelová televize bála přiznat.

...

Uniklá verze epizody, která bude mít oficiální premiéru až nadcházející neděli, pochází z vysílací stanice Star India, která je mezinárodním poskytovatelem produktů HBO. Star India získává epizody seriálů s předstihem a na uniklé kopii je firemní vodoznak.

Data unikla z indických serverů

„Potvrzujeme únik čtvrté epizody sedmé série Hry o trůny, který se odehrál dnes odpoledne. Bereme tento únik velmi vážně a okamžitě jsme zahájili vyšetřování u nás i u našich technologických partnerů, abychom určili příčinu. Jedná se o velký problém a podnikneme vhodné legální akce, abychom zjednali nápravu,“ stojí v oficiálním vyjádření společnosti.

Magazín Entertainment Weekly tvrdí, že by za únikem epizody ze serverů Star India mohli být stejní lidé jako v případě samotného útoku na HBO, kdy unikly epizody seriálů Hráři a Pokoj 104, včetně scénáře k nyní uniklé čtvrté epizodě Hry o trůny.


Hackeři původně oznámili, že chystají únik dalšího obsahu HBO na tuto neděli. Zůstává však otázkou, zda ke zveřejnění po úniku epizody dojde. Očekávalo se, že hackeři vypustí s předstihem právě čtvrtou epizodu oblíbeného seriálu.

Hra o trůny je nejstahovanějším seriálem současnosti

Útok na HBO není příliš překvapivý bereme-li v potaz, jak populární Hra o trůny je. Jen úvodní epizoda 7. série hlásí přes 90 milionů nelegálních stažení a seriál se tak zřejmě i letos stane nejstahovanějším seriálem na internetu. I přes množství nelegálních stažení však HBO netrpí na nezájem legálních diváků, když první epizodu sedmé série zhlédlo přes 16 milionů diváků.

Kuriózní na celé záležitosti je, že se HBO snaží dlouhodobě proti únikům dat bojovat. Celosvětově jsou epizody Hry o trůny vysílány ve stejný čas a kabelová televize dokonce odmítá s předstihem posílat recenzní kopie novinářům.

Na druhou stranu riziko úniku zvyšuje právě spolupráce s mezinárodními vysílacími partnery jako je Star India, kde bezpečnost dat nemá HBO plně pod kontrolou.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek