KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Domácí kino: 6 skvělých filmů, které byste měli vidět v pohodlí domova

Venku je chladno a do kina daleko? Posaďte se do křesla a užijte si hodiny zábavy s šesticí povedených filmů, které právě vyšly na domácích nosičích DVD a Blu-ray.

...

Doctor Strange

Nápady se tentokrát nešetřilo ani u komiksového Marvelu, z čehož vznikl tripovitý blockbuster, v němž Benedict Cumberbatch cestuje realitami a snaží se zabránit zkáze světa nesmírně originálními vizuálními hrátkami. Včetně ohýbaní času. A co jenejlepší, finální fackovaná není jen o lámání plechů, ale titulní hrdina v ní dokonce využije vlastní mozek. Na současné blockbusterové poměry milé překvapení.

Adéla ještě nevečeřela

Tento typ filmů už se dnes bohužel vážně netočí, díky nové zrestaurované kopii, vycházející na Blu-ray discích, vám to ale příliš vadit nemusí. Braková historka o detektivu Nicku Carterovi a jedné nenažrané floře totiž nikdy nevypadala lépe (byť jsou některá rozhodnutí Národního filmového archivu přinejmenším rozpačitá) a po příběhové stránce šlape i po 40 letech jako hodinky. Vděčíme za to promakanému scénáři Jiřího Brdečky a ověřené režii klasika české komedie Oldřicha Lipského, kteří z Adély udělali neustále prýštící gejzír zábavných nápadů.

Příchozí

Rádi něco sofistikovanějšího? Stále ještě dost přehlížený režisér Denis Villeneuve loni natočil promyšlené sci-fi drama, v němž se Amy Adams snaží komunikovat s příchozími z vesmíru. Není tu moc akce, zato dialogů kvanta. Nuda to ale není v žádném případě a v závěru tečou slzy i největším drsňákům. Ze zdánlivě chladné sci-fi o důležitosti lingvistiky se totiž vyloupne hřejivá pointa nejen o problémech každého rodiče. Více takových.

Noční zvířata

Módní ikona Tom Ford válí opět za kamerou v příběhu, jenž vám náležitě ukáže, co se stane s člověkem, když si uvědomí, že se z něj stala stejná zrůda jako z jeho matky. V hlavní roli opět naprosto excelentní Amy Adams, kterou se skrze westernovou historku rozhodne emocionálně pitvat tradičně mrazivý Jake Gyllenhaal.

Ve jménu krve

Mel Gibson sice není žádný slušňák, ale snaží se žít poklidný život. Jenže když se jeho dcerunka přidá ke špatnému gangu a začne jí jít o kejhák, je na starém akčním pardálovi, aby partě chuligánů prostřílel zadnice a ochránil rodinnou čest. Gibson hraje jako o život a režisér Richet dělá z přímočaré historky mnohem víc než obyčejný akční brak. Skromný a krvavý klenot.


Deepwater Horizon

Myslíte si, že být na ropné plošině v době jejího výbuchu musí být pěkné peklíčko? Režisér Peter Berg vás na jeden takový výlet vezme v dvouhodinovém akčním spektáklu, jenž nejdříve ukolébá poklidnou úvodní půlhodinou se sympatickými postavami, aby následně zlikvidoval nejen vaše domácí kino salvou dynamických explozí, které doslova cítíte na vlastní kůži. V hlavní roli kupodivu snesitelný Mark Wahlberg, jemuž hrdinu z davu uvěříte bez nejmenších problémů. Už proto, že tenhle příběh se skutečně stal.


Autor: Petr Semecký

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek