KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Domácí kino v říjnu? Star Wars ve 3D, Warcraft nebo britští démoni

Říjen je v případě filmů na domácích nosičích měsícem filmových hitů. Do předvánoční sezóny distribuce konečně zařadila 3D verzi posledních Star Wars, epickou adaptaci Warcraftu, anebo kultovku z rukou režiséra Trainspottingu.

...

Warcraft: První střet

Adaptace herní legendy je žhavým kandidátem na nejméně doceněný film letošního roku. Kritici film téměř sborově odstřelili jako povrchní a nesmyslnou směsku digitálních efektů. Fanoušci však hýří nadšením a i recenzenti s nižším než důchodovým věkem pochopili, že ve Warcraftu je více než solidní fantasy nálož čiré žánrové radosti.

Nečernobílý příběh kombinuje skvostné zpracování s obstojnou dějovou kulisou a vlévá život jak ikonickým postavám lidí, tak orckým hordám, které zde nejsou jen pro krvelačné rozbroje.

Příběh navíc dává více smyslu než trilogie Hobit, ani nemluvě o tom, že měl režisér Duncan Jones soudnost a i přes košatý děj udržel stopáž na rozumných dvou hodinách, v nichž se mu daří uzavřít většinu dějových linií. Ve výsledku tudíž ani tolik nevadí, že pokračování kvůli nepříliš oslnivým tržbám zřejmě nikdy nepřijde.

Na domácích nosičích na fanoušky čekají solidní bonusy z natáčení. Sběratelé si mohou film zakoupit v pohledném kovovém balení. A technicky disk s filmem brousí jednoznačně první ligu.


V zajetí démonů 2

Není pochyb, že mainstreamovému hororu vládne James Wan. Šikovný režisér si před lety prorazil cestu do Hollywoodu díky sérii Saw a od té doby si dal za úkol pozvednout žánr zpět nad úroveň čistě spotřebního zboží.

A daří se mu. V zajetí démonů 2 sice nepřichází s vybroušeným scénářem jako první část. Stále však nabízí dostatek nečekaných odhalení, atmosférických momentek a hrůzu nahánějících okamžiků, abyste se po večerním sledování báli vyrazit na záchod.

Příjemné je, že ani výbava disku není nejchudší, takže se po zhlédnutí můžete podívat, jak se tvůrcům podařilo vám husí kůži systematicky nahánět.

Star Wars: Síla se probouzí 3D

Že už Star Wars: Síla se probouzí dávno vyšlo? Ano, ale pouze ve dvou rozměrech. Nyní studio Disney přichází s plnohodnotnou „sběratelskou verzí“, která v útrobách rozkládacího (a skutečně nádherného) obalu nabízí kromě 2D verze i 3D variantu miliardového trháku. A kromě něj i další porci pohledů do zákulisí, z nichž nejvíce vyniká hutný audiokomentář režiséra J.J. Abramse, jenž na produkci postupně práskne první poslední. A častokrát je to skoro na žalobu za porušování firemních tajemství.

Samotný film stále zůstává více než adekvátním příspěvkem do vesmírné ságy, když nabízí dostatek akce, sympatických postav a dějové výplně, aby vás přesvědčil vyrazit do kina na další díly a spin-offy, které nás teď čekají každý rok.  

Mělký hrob

Trainspotting z něj udělal globální superstar. Mělkým hrobem však režisér Danny Boyle vykročil do světa velkých filmařských úspěchů.

Již jeho celovečerní prvotina, v níž tradičně září Ewan McGregor, je prolezlá Boyleovými trademarky: hbitou a nápaditou kamerou, perfektními hereckými výkony, schopností zahladit i ty největší scenáristické faily a samořejmě neodolatelným černým humorem.

Správní chlapi

Režisér a scenárista Shane Black si po Iron Manovi 3 přichystal další ze svých cynických výletů na hranu zákona. Správní chlapi vypráví příběh nájemného ranaře v podání zavalitého Russella Crowea a pohledného soukromého detektiva Ryana Goslinga, kteří v sedmdesátých letech vyšetřují zmizení mladé dívky, jež má něco společného s tehdejším pornoprůmyslem.

Nečekané zvraty, šíleně překombinovaná zápletka a především tuna líbivého humoru vycházejícího z popírání žánrových klišé jsou hlavními taháky téhle akčně-komediální dvouhodinovky. Jen škoda, že kvalita samotného disku je po stránce obrazu jen průměrná a po stránce bonusů vyloženě plonková.


Autor: Petr Semecký

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek