KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

DVD a Blu-ray měsíce: 7 filmů, které musíte mít

Superhrdinové na hraně rozpadu, lidské mládě bojující o život v divočině, nebo dětský boj proti zabijáckému klaunovi. Vybrali jsme sedmičku filmů, které si nyní můžete pořídit domů na nosičích domácí zábavy DVD a Blu-ray.

...

Kniha džunglí

Mauglí, Baloo a ostatní fauna jsou zpět, tentokráte v hrané disneyovské verzi, která ohromí precizním technickým zpracováním, u něhož budete věřit, že se maličký Neel Sethi vyskytl v nekončící džungli a musel reagovat na skutečnou zvířecí hrozbu.

Nový film režiséra Jona Favreau doručil perfektní rodinnou zábavu, která se na rozdíl od svého animovaného předchůdce nebojí i temnějších motivů a důsledně kombinuje napínavé dobrodružství a odlehčené hudební pasáže s ikonickými disneyovskými songy, které zní především na Blu-ray fantasticky. Více v naší kinorecenzi...


Captain America: Občanská válka

Jeden z nejznámějších komiksových příběhů vydavatelského giganta Marvelu se po letech trpělivého vyčkávání otiskl i na filmový pás a výsledek je více než oslňující. Captain America: Občanská válka mile překvapí konzistentním příběhem, dobře budovanou zápletkou i logicky se vyvíjejícími vztahy hlavních hrdinů, aby v závěru způsobil emocionální bouři při střetu Kapitána Ameriky a Iron Mana.

Výborná režie sourozenců Russových pumpuje do filmu adrenalin i napětí ve vhodném poměru a jakmile dojde na akci, plní se komiksovým nadšencům  sny snad s každou další vteřinou.

Na discích s vysokým rozlišením film vypadá naprosto fantasticky, škoda, že zvukově malinko tratí kvůli použití slabšího zvukového kodeku a poněkud nanicovatému zvukovému mixu. Ani bonusové materiály pak situaci příliš nezachraňují. Většinou jen plácají tvůrce po zádech.


Trainspotting

Kultovní kniha Irvina Welshe přetavená v energickou feťáckou odyseu, která dnešní generaci třicátníků donutila vydat se raději cestou abstinence. Film s nesmírně imaginativní kamerou, skvělými tvůrčími nápady a hereckou sebrankou, se kterou stojí za to prožít pořádný rauš.

To vše v režii Dannyho Boyla v dobách, kdy jeho režijní dravost působila i díky jeho vlastní mladosti tak nějak upřímněji a odrážela do filmu pochmurný obraz ztracené generace, která si pro společenskou revoltu nevybrala nejlepší způsob.


To

Nejděsivější klaun knižní historie přichází poprvé do vysokého rozlišení a opět děsí díky skvostnému výkonu Tima Curryho. Adaptace stejnojmenného románu Stephena Kinga To sice nedosahuje kvalit předlohy (popravdě to vzhledem k rozsahu a komplexitě ani nejde), přesto však dovede na televizní poměry slušně bavit.

Především v první polovině, jež obstojně dávkuje scény budování dětského přátelství a hororové výjevy, z nichž se nejedné slabší dušičce dobře nespí. Druhá polovina sázející spíše na dospělé osazenstvo už je spíše z povinnosti. Jedna věc však zůstává konstantní. Ano, klaun Pennywise uhrane, ať už se objeví kdykoli.


Železný obr

Než se režisér Brad Bird pustil do animovaných filmů studia Pixar, které mu přinesly největší slávu. A také dávno předtím, než se pustil do „nemožné mise“ s Tomem Cruisem, natočil polozapomenutý animovaný film o vztahu invazijního robota a malého chlapce, na jehož konci nelze neronit slzy.

Železného obra si nyní můžete užít v tom nejlepším provedení. Na HD nosičích totiž vychází tzv. Signature edice s rozšířenou stopáží a především restaurovaným obrazem, jenž zaprášený animák pozvedává na úroveň dnešních animovaných skvostů.


X-Men: Apokalypsa

Jestli měl doposud komiksový fanoušek nějakou jistotu, pak jí byl fakt, že filmy o skvadře mutantů X-Men se vždy snažily být něčím víc než lehkonohou blockbusterovou zábavou. A platí to i o poslední příspěvku série s podtitulem Apokalypsa, v níž se musí hrdinní teenageři popasovat se stovky let zaprášeným fanatikem.

Filmu se v recenzích v době premiéry často vyčítala přílišná jednoduchost v motivacích hlavního zlosyna i neobjevnost v rozvíjení zápletky. Paradoxně se však přehlédlo, že poslední X-Meni se pokusili o poměrně ambiciózní dějový oblouk, jenž zakončuje dvě trilogie filmů, představuje staronové postavy a ještě zvládá představit vrchního padoucha s jasně vylíčenou motivací, jíž je vize ryze autoritářského světa.

Režisér Bryan Singer veškeré linky dovedl zamotat do dravého příběhu, jenž baví jak v komorních, tak velkolepých sekvencích. A dokonce zvládá každých pár minut mrkat na fanoušky, kteří konečně dostávají X-Meny v takové komiksové podobě, na kterou čekali roky a jež vypadá a zní na discích s vysokým rozlišením naprosto skvostně. Jako bonus jsou pak připraveny téměř dvě hodiny dodatečných materiálů. Více o filmu v naší kinorecenzi...Kosti a skalp

Závěrem něco pro silnější žaludky. Hororový western Kosti a skalp přichází na trh s domácími nosiči s pozitivním renomé z karlovarského filmového festivalu a rozhodně byste ho neměli minout ani v případě, že neholdujete dramatům o moldavských pastevcích krav.

V hlavní roli září drsňácký Kurt Russell, vydávající se na krvavou cestu za kanibalským indiánským kmenem, který unesl půvabnou dívku, na níž by si rád v brzkých dnech pochutnal. Na obrazovkách na vás kromě pořádné porce násilí čeká i dusná atmosféra amerického Divokého Západu, v níž se neztrácí ani jednotlivé postavy.


Autor: Petr Semecký

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek