KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Febiofest ruší tradiční večerní koncerty. Chybí potřebné prostory

Doslova za pět minut dvanáct jsou organizátoři 24. ročníku MFF Praha – Febiofest nuceni změnit velkou část doprovodného programu s názvem Febiofest OFF.

...

Hudební doprovod nebude

Dle vyjádření Městské části Prahy 5 odboru Stavebního úřadu ze dne 23. 3., není možno nadále užívat prostor Radlické kulturní sportovny s účelem provozování kulturních akcí. Radlická kulturní sportovna přitom měla sloužit jako středobod většiny nefilmových akcí spojených s festivalem.

Festival reaguje na tuto situaci přesunem diskusí a přednášek do tiskového centra, přesunem audiovizuálních instalací do prostoru festivalového kina CineStar Praha – Anděl a zrušením veškerého hudebního programu, který byl plánovaný do prostoru Radlické kulturní sportovny. Veškeré doprovodné akce mimo prostor Radlické kulturní sportovny zůstávají na svých místech. Děkujeme za pochopení, věříme, že si plánované akce užijete i na jiných místech a věříme v brzké znovuzprovoznění zajímavého kulturního prostoru na Praze 5,“ dodává za tým Febiofestu Martina Chvojka Reková.

Návštěvníci festivalu tak nepřijdou o diskuze s tvůrci, které budou mít paradoxně blíže centru festivalového dění v multikině Cinestar Anděl, či doprovodnou výstavu československých plakátů k filmům 70. a 80. let v nedaleké Galerii Portheimka. Bohužel se však letos Febiofest bude podle aktuálních informací muset obejít zcela bez večerního hudebního doprovodu.


Autor: Anna Kopecká

Zdroj: Febiofest

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek